Průchodky do sudu



Pavel Daniel - (36) - 49.247 (?)
23.12.2008 18:34

Nevim jestli je to normalni ale voda kterou jsem z vodovodu napustil cca pred mesicem normalne uz zezelenala. To snad neni ani mozne. Ve vode by nemely byt zadne ziviny, krom prachu a napadanych zizal:) To su zvedav jak to bude vypadat na jare :(

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
host - 68.173 (?), 29.10.2008 21:27

Husí krky se používaly do filtrací cca před osmi-deseti lety, když nebylo nic jiného. Je možné je v pohodě používat. Jejich výhoda je velice nízká cena, nevýhoda potřebujete jich hodně, nemají zrovna velký povrch a špatně se čistí. Rada, dejte jich trochu méně a velice silně je vzduchujte.

                     
host - 94.241 (?), 12.11.2008 21:24

Je vidět, že se do diskuse zapojil prodejce Kaldnesu. Doufám, že mu neskočíte na to, že Kaldnes má jen tři komůrky a proto je 90% lepší než Swimbetmedium Aqualogistik. Dříve to byla Matala kterou všichni vychvalovali do nebe. Já osobně věřil už za komančů bioakvacitu a stále věřím.

                     
Pavel Daniel - (36) - 49.247 (?), 14.11.2008 21:07

Sice lehce odbocim ale chtel bych pozdat o radu.

Buduji jezirko viz priloha. Velikost je cca 120m2. Pomer regeneracni/koupaci je cca 40/60.

Na dne regeneracnich zon jsou drenazni trubky ktere budou nasavat "procistenou vodu" ktera bude prochazet skrz substrat ve kterem porostou rostliny - jakasi korenovka.

Tady problem neni a asi nema vyznam tuto cast cirkulace vody napojovat na nejaky dalsi filtr - tzn. bude jen cerpadlem odcerpavana zpatky do jezirka.

Co resim je dalsi cast systemu a to skimmery, budou nejspis dva a budou nasavat ruzny bordel z hladiny plus "spinavou" vodu a je to potreba nejak docistit. Jako prvni stupen planuji umistit neco na tomto principu http://www.belis.cz/images/voda/filtr/filt9_v.jpg

jako druhy stupen sem zvazoval vortex ale nevim jestli neni zbytecny protoze to bude pouze z hladiny tzn. zadne vykaly ci jine "tezke" veci ktere by se mohli diky vortexu usadit.

Co tedy za prvni stupen umistit? aby to plnilo maximalne filtracni funkci (odfiltrovani necistot, ras a jineho bordelu) nejde mne o zivot bakterii ktere by odbouraly ziviny) - to snad zajisti prvni cast cirkulace.

Zvazoval sem do sudu narvat jednoduse molitan a ten sem tam "vyprat".

Co byste doporucili?

Diky

Pavel

Jezirko
Jezirko
                     
host - 195.169 (?), 6.12.2008 22:20

Tak jsem zkusil ty husí krky. 200m nejmenšího průměru za necelých 1000kč dalo po nastříhání zahradníma nůžkama něco přes 100L. (Nůžky ve svěráku s dorazem - čistýho času asi 4-5 hodin stříhaní). Problém nastal když jsem do toho pustil vzduchování.  Drážky se naplnily vzduchem a měl jsem hrnečku vař - husí krky jsem sbíral i u souseda na zahradě. Tak jsem sud uzavřel ještě pod hladinou vody ale síla vzduchu je tak velká že to ty krky namačká k sobě a vůbec se nepohybujou, čož nevím zda bude pro bakterie dobré. Čerpadlo je 6000L/hod ale tlačím asi do 1,5m a kompresor je 70L/min.

                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 73.149 (?), 7.12.2008 19:50

vydrzte behem nekolika dni provozu si to trochu sedne, taky jsem napln pridaval postupne... chovalo se to stejne...

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 64.138 (?), 10.12.2008 9:25

S tím "přetékaním media" ven jsme měl doma podobný problém, nejdříve jsem ho řešil zatěžkáním sítem s velkými oky, ale nakonec jsem zvolil řešení odtoku ze sudu asi o 15cm nižší než je samotná hrana sudu. Medium už pak nikdy nepřeteklo, vzduchuju v něm kompresorem s nominálním výkonem 1000 l/min

                     
Pavel Daniel - (36) - 49.247 (?), 14.12.2008 14:01

Tak další fáze - navezeni substratu - padlo toho tam 50tun. Je to prany kacirek 4/8 a nahoru prisel zasyp   32/64. Ted shanim nekde placate kameny na dotvoreni hrany hluboke zony.

Hlavne stale nemam odpoved na vyse uvedeny dotaz ohledne filtrace - co byste doporucovali???

Abych prisepl k tematu - ted sem delal pruchodku do sudu - vyrizl sem tam diru primocarkou - vsadil KG koleno a z obou stran zalaminoval - laminatovaci sadou. Jedina nevyhoda co zatim vidim je ze spoj je nerozebiratelny:)

Zasyp
Zasyp
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 64.138 (?), 15.12.2008 9:43

Pro Pavel Daniel :

Na to dotvoření hrany nemusíte nutné použít kameny - pokud je použijtete, vyberte nějké větší, ať Vám nepadají do hluibší části. Hranu je možno také vytvořit "kaslíkem" z nějakého tvrdého dřeva, my jsme použili exotickou jatobu, asi by šel teak, s tuzemských by šel dub. Tu hlavní Vanu máte prakticky pravoůhlou, a asi by to šlo, ale nevím, jestli Vám to pak nepřidje moc umělé

Bez názvu
Bez názvu
                     
Pavel Daniel - (36) - 49.247 (?), 23.12.2008 18:34

Nevim jestli je to normalni ale voda kterou jsem z vodovodu napustil cca pred mesicem normalne uz zezelenala. To snad neni ani mozne. Ve vode by nemely byt zadne ziviny, krom prachu a napadanych zizal:) To su zvedav jak to bude vypadat na jare :(

   
host - 76.100 (?), 14.12.2008 9:05

Dobrý den

Tyto věcí jsem řešil minulý rok. Vyřešil jsem to trubkou ze starých umyvadel.(trubka co jde do sifonu, z druhé strany dotažené šroubkem - jako v umyvadle). Neteklo ale na 20m3 to bylo málo. Pak jsem narazil na http://kilk.com/pond/. Vše jsem zrušil na 20m3 vody 2m3 čistirna a v 1,6m hloubce je vidět na dno.

Jirka

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika