Nečistoty



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?)
18.7.2011 9:22

Pro Josefa Kaštánka >  To, co popisujete, je celkem bežný jev, který souvisí respirací řas.  Být Vámi, nechápu tento stav jako problém, ale jako příležitost, jak velmi efektivním způsobem z jezírka odstranit celkem velké množství organické hmoty. 
Pokud by jste měl Vaše čerpadlo zapojeno na dostatečně velký skimmer, mohl by jste velkou část nečistoty z hladiny jednoduše zachytit, a odstranit. Zabil by jste vlastně dvě mouchy jednou ranou - hladina jezírka by byla čistá, a vy by jste odstranil ne nepodstatné množství organického materiálu, který by nádrž dále jen zatěžoval.
Věřet, že spousta lidí by s Vámi ráda měnila. Je hodně nádrží, kde se řasy urputně drží podkladu, a jednoduché odstranění není možné.
Možnost použít bakterie je vždycky, otázka je přínosu a účelnosti vynaložených prostředků.  Použití síranu hlinitého v tomto případě patrně nic neřeší

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

pepinadm - (6) - 202.21 (?), 17.7.2011 14:02, zobrazeno: 4703x
Ahoj, mám problém s usazenými řasami na dně jezírka.Hned jak se ohřeje voda začnou stoupat nečistoty ze dna a plavou na hladině jak se ochladí voda vše se vrátí do normálu.Jezírko je vybaveno filtrací Laguna 16000 jezírko má obsah 10000l.Prosím o radu
   
host - 254.62 (?), 17.7.2011 14:40

Možnost použít bakterie.

      
pepinadm - (6) - 202.21 (?), 17.7.2011 15:35
Ty tam jsou.
         
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.84 (?), 17.7.2011 16:05
Nemám bazén ani zkušenosti, ale podívejte se na vlastnosti vody v Kamencovém jezeře. Asi bych použil síran hlinitý. R.
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 18.7.2011 9:22

Pro Josefa Kaštánka >  To, co popisujete, je celkem bežný jev, který souvisí respirací řas.  Být Vámi, nechápu tento stav jako problém, ale jako příležitost, jak velmi efektivním způsobem z jezírka odstranit celkem velké množství organické hmoty. 
Pokud by jste měl Vaše čerpadlo zapojeno na dostatečně velký skimmer, mohl by jste velkou část nečistoty z hladiny jednoduše zachytit, a odstranit. Zabil by jste vlastně dvě mouchy jednou ranou - hladina jezírka by byla čistá, a vy by jste odstranil ne nepodstatné množství organického materiálu, který by nádrž dále jen zatěžoval.
Věřet, že spousta lidí by s Vámi ráda měnila. Je hodně nádrží, kde se řasy urputně drží podkladu, a jednoduché odstranění není možné.
Možnost použít bakterie je vždycky, otázka je přínosu a účelnosti vynaložených prostředků.  Použití síranu hlinitého v tomto případě patrně nic neřeší

      
pepinadm - (6) - 202.21 (?), 18.7.2011 21:05
mám čerpadlo umístněné na dně jezírka s výkonem 11000l za hodinu značky Laguna, když bych na něj připojil skimmer tak by sál jenom z hladiny není to na škodu?Nebyl by lepší nějaký jezírkový vysavač?Jsem začátečník.Děkuji
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 19.7.2011 9:23

Lepší z hladiny nebo ze dna - to je otázka. Pokud máte na hladině plovoucí nečistoty, je škoda nemít skimmer. Dosah čerpadla na hladině co se vzdálenosti týče je nepoměrně větší než na dně, tzn. že se stejným čerpadlem seberete nečistoty z větší plochy hladiny, než dna.
Ideální by bylo sát z obou míst najednou. Pokud té nečistoty na hladině máte větší množství,  volil bych spíše skimmer a hladinu.  Až ten stav pomine, vraťte čerpadlo dolů na dno. Pokud to chcete řešit nějak lépe, udělejte na sací straně čerpadla T-éčko s s možností regulace, a dokupte sací koš. Jednu větev pustíte na hladinu, druhou, podle potřeby na dno.
Jezírkový vysavač se špínou na hladině mnoho nepořídí. Na rozdíl od trvale běžícího čerpadla funguje pouze tehdy, když ho držírte v ruce - tzn. mnohem mnohem méně :) 

            
pepinadm - (6) - 202.21 (?), 20.7.2011 17:10
Děkuji za rady až budu mít nějaký problém určitě se ozvu.:-)
               
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 6.233 (?), 20.7.2011 19:32

cítím ironii nebo se pletu, myslím že Vám bylo panem Hrkalem porazeno víc než fundovaně.

                  
pepinadm - (6) - 202.21 (?), 22.7.2011 21:41
Tak to se opravdu pletete!!!Slušně jsem poděkoval a už pracuju na tom co mě pan Hrkal poradil.Vy jste mě neporadil nic tak nevím proč to řešíte.
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika