Kořenový filtr na 15m3



host - 57.149 (?)
15.11.2010 15:39

Dobrym realnym prikladem je i realizace ktera se tady uz nekolikrat objevila  - kde to autor po nekolika letech rozebral a byl prekvapen jak malo bordelu tam nasel :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
host - 224.151 (?), 15.11.2010 19:18

kořenovka má hloubku asi 30až 40cm.

Kačírek příště použiju určitě alespoň 6cm a více.Domnívám se že rostliny zakoření i v tak velké frakci.Je možné že kořenový porost bude mít větší prostor a oto více pak prokoření spáry.Možná že by nebylo od věci ty to frakce s kombinovat, do části bez rostlin dát jemnou frakci pro rust a množení bakterijí a do hrubší nasadit rostliny.

                     
host - 195.153 (?), 17.11.2010 12:39

Frakce by mohla být jeden z problémů u své kořenovky mám smíchané dvě krakce 16-32 a 32-64, ale myslím že další problém by mohla být hloubká já jí mám hlubokou něco okolo metru

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 18.11.2010 9:11

Když kačírek rozhrábnete, máte ve větší hloubce v kačírku černý, silně zapáchající sedimet?

                     
host - 224.151 (?), 21.11.2010 18:18

Ano, po rozhrábnutí je v kačírku černý sediment.

                     
host - 121.238 (?), 22.11.2010 9:17

co tvori tento sediment?

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 22.11.2010 10:37

Pak si myslím, že ta část kačírku, která je zanesená černým blátem, už kdo ví jak aktivní není.

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 15.11.2010 11:23

Díky za upřesnění poměru nádrže a čističky. Sám nějaký jednoduchý poměr vyzkoušený nemám, a ono je to asi i dost zavádějící.  Udaný objem kačírku jako filtračního media je jedna věc, a aktivita biofilmu na něm druhá. Spíše je tedy lépe se ptát, jak je to s průtočností filtračního subtrátu. V tom bude zakopaný pes, který odlišuje úspěšná a neuspěšná řešení. Z nádrží, co znám, mohu uvést příklad poměru 3 kubíků kačírku tuším frakce 8-32, ke 35 kubíkům vody s počtem ryb do 50 kg. Voda není průzračná po celou sezonu, obvykle v květnu dochází k zakalení. Majitel nádrže má potíže ze sedimentem, s dlouhou řasou prakticky vůbec. Není používána UV lampa, a kačírek je jen hrubě rozprostřen na ploše cca 6m2.  Dosažené výsledky jsou neuspokojivé :(

                     
host - 57.149 (?), 15.11.2010 15:39

Dobrym realnym prikladem je i realizace ktera se tady uz nekolikrat objevila  - kde to autor po nekolika letech rozebral a byl prekvapen jak malo bordelu tam nasel :-)

                     
Pavel Daniel - (36) - 57.149 (?), 28.1.2011 12:29
Chtel bych se sem vecpat se svym dotazem. Za svym jezirkem jsem vybudoval betonovou sachtu na filtraci siroka cca 1m, vysoka 1,2m a dlouha cca 1,4m. Jeji horni hrana je cca 10cm nad hladinou. Do ni ve spod usti trubka z jezirka na kterou jsou napojene drenazni trubky ktere jsem v zapalu boje pri stavbe jezirka v pobreznich zonach pod kacirkem natahal. Tady tuto drenaz jsem doposud (zatim odbehly dve plne sezony jezirka) nevyuzil a zustalo to zavrene. V teto sachte jsem mel sudy naplnene substratem a pres ne jsem honil vodu - se sudy byl kriz, spojeni furt tekla, tak jsem je zrusil a filtraci (mechanickou) vyrasil pomoci vortexu a "spadoveho" filtru - mimo tuto sachtu, tak zustala prazdna. Ted resim co s ni. Napadlo mne ji trochu zvysit (cca o pul metru), vylozit folii, zavezt sterkem a udelat z ni korenovku z niz by voda "prepadala" do vedle umistene skalky s vodopadem. Co resim je jestli vyuzit i ten spodni vstup z jezirka nebo na nej zapomenout. Kdybych ho totiz otevrel, tak by se v sachte okamzite srovnala hladina s jezirkem. No zbyva mne vsak (pokud sachtu nadstavim) cca 55 cm vysky vodniho sloupce nad hladinou - ktery vytvorim tim ze do korenovky budu vodu cerpat od spadoveho filtru. Tim by dochazelo k tomu ze tech 55cm vody bude tlacit vodu ze sachty do drenaznich trubek. Nedokazu si vsak vubec predstavit jak velke mnozstvi vody to muze byt, jestli to ma vubec cenu zvazovat. Tech 55cm sloupce vody ma zhruba hmotnost - 770kg - to je tak vsechno co dokazu spocitat :-) To vespod je KG trubka 110mm, v jezirku se rozdeluje na 2x50mm Pocitam s tim ze to moc velke mnozstvi vody nebude, takze by teoreticky zustavalo dost vody i na prepad pro vodopad, kdyz ne tak muzu zapojit druhe cerpadlo (mam dve oase optimax 10 000 a tlacil bych zhruba 1m do vysky a 2m do dalky (to muze dohromady davat tak tech 10 000l)


                     
dudan1 - (23) - 39.21 (?), 4.4.2011 19:43

Přidávám foto překořeněné kořenovky.Začínám stavět novou, frakce kačírku bude 22-60.Asi 2tuny snad bude lepší jak předešlá.Při likvidaci staré kořenovky jsem zjistil že kořeny rákosu se protlačili přes spoj folie a to i proti plechové nádrži.Takže rákos už určitě ne! Doufám že orobinec nebude mít tak agresivní kořenový systém.Máte s ním nějakou skušenost?


zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika