Jezírko okolo 3000l a filtrace



Vashek - (12) - 180.107 (?)
27.7.2011 21:13

Tak přikládám konečně foto po slepení, je to ze zbytků Forexu co jsem dostal takže nekoukejte na desing ale na funkčnost :). Je to vodotěsné a odskoušené 120litrů, voda krásné protéká jak má, jen dosadím media a bude...



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
host - 248.32 (?), 27.7.2011 19:50

Tak už sem skoro u konce s detaily a ted zvažuji vaše komentáře a ted v tom mám guláš   nevím kam co dát jaké filtrační medium kam dát jeden říká tam druhý říká to tam nedávej. Tak nakonec mám toto filtrační medium :vršky od PET lahví (doporučuje mi kamarád na rybičky.net), bioakvacit jemný a hrubý , zeolit, plastové pytle s dírami ???

toto filtrační medium mám + zeolit
toto filtrační medium mám + zeolit
                     
Vashek - (12) - 180.107 (?), 27.7.2011 21:13

Tak přikládám konečně foto po slepení, je to ze zbytků Forexu co jsem dostal takže nekoukejte na desing ale na funkčnost :). Je to vodotěsné a odskoušené 120litrů, voda krásné protéká jak má, jen dosadím media a bude...



                     
host - 248.32 (?), 27.7.2011 21:33

Pěkné a co budete dávat za média?? Martin

                     
okrasnajezirka.eu - (20) - 6.233 (?), 27.7.2011 22:08

Ano ve své podstatě pěkné, jen trochu nerozumím tomu, že když jste si s tím dal tolik práci proč jste se neinspiroval u profi filtraci a přepážky neudělat dvojité aby voda do komory vždy natékala spodem, dolu stačí dát plastový rošt (nebo provrtanou tu vaši desku),který je kousek nadednem a na něm leží filtrační media.

                     
okrasnajezirka.eu - (20) - 6.233 (?), 27.7.2011 21:57

Nějak nechápou jakou funkci mají rašlové pylte jako filtrační medium, pokud tedy nebudou sloužit jako obal na filtrační medium, co se týká umístění jedií je to jednoduché umísťuje se podle znečištění vody a jejím čištěním ve filtraci v návaznosti na zanášení meida, takže od nejhrubšího k nejjemnějšímu. Také moc nechápou jakou funkci mají plastová víčka od PET lahví jejicho povrchová plocha coby nosiče bakteríí je zruba stejná jako kdyby jste tam dal plastové kolíčky na prádlo. K zeolitu to není klasické filtrační medium které slouží k mechanické nebo biologické filtraci, zeolit jako takový absorbuje látky z vody a po nějaké čase se jeho možnost tyto látky absorbovat vyčerpá, dá se sice částečně regenerovat v domácích podmínkách, ale nepovažuji ho za vhodné stálé filtrační medium. Dokážu si představit že za jistých situací napáchá více škody než užitku, pokud budte například při léčbě nebo prevenci aplikovat do jezírka sůl, může Vám zeolit uškodit. Když už setříte nakupte houbky na mití nádobí, dejte je do těch rašlovích pytlů a umístěte do posledních dvou filtračních komor.

                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 246.1 (?), 27.7.2011 23:11

O použití rašplových pytlů jako filtračního media jsem se dozvěděl od jednoho známého jezírkáře. Ten je použil jako mechanickou předfiltraci, jsou velmi lehké, vytvářejí poměrně vysokou filtrační plochu, zároveň zajišťují velkou průchodnost, čímž se snižují nároky na interval čistění, ale hlavně se velmi snadno čistí (tvrdil mě, že má lepší zkušenost, než s biomolitany nařezanými na kostky). Jen podotýkám, že ještě před touto komorou měl filtrační kartáče, které zachycovaly hlavně velmi hrubé nečistoty (listí). Když šel čistit filtr, lehce ruku zahýbal obsahem komory, vypustil kal a jelo se dál, filtr vyčistěný.

No a také se dají sehnat docela levně.

                     
host - 248.32 (?), 28.7.2011 6:38

Vršky od PET lahví mi doporučil kamarád že je to vynikající místo pro bakterie že se zachytí v šrubování na okrajích atd. tak nevím kam je dám už asi vím jak to bude 1 komora pytle 2 komora hrubý bioakvacit nastříhaný v pytly 3komorahoubičky na nádobí v pytly 4 komora jemný bioakvacit v celku a 5 komora kde voda padá a odtéká mě zbyla na cet tam nevím co dám.Takže mi zbyla 5 komora poradtě co tam mám dát?? MArtin

                     
okrasnajezirka.eu - (20) - 6.233 (?), 28.7.2011 8:41

Buď bych jí nechal prázdnou pro případ nuntosti řešit někajý problém aby se do ní dal vložit pytel s aktivním uhlím nebo zeolitem. A nebo bych do ní dal také filtrační pěnu, jen bych to pořadí udělal takto nevím jaké hrubosti biltrační pěny máte ale pokud máte PPI 10 a PPI 20 tak hubky na nádobí mají hrubost cca PPI 30 - PPI40 takže 2. komora hrubá filtrační pěna PPI10, 3. komora filtrační pěna PPI 20, 4.a 5. komora hubky na nádobí. V případě nutnosti použit filtrční medium které absorbuje nevhodné látky z vody jako je aktivní ulí nebo zeolit se dájí hubky z 5. komory vždy dočasně nahradit.

                     
host - 248.32 (?), 28.7.2011 11:49

DObrý den potřeboval bych poradit moc se v tom nevyznám a žádné označení na tom není poraďte co je to za velikosti bioakvacitů??


                     
okrasnajezirka.eu - (20) - 6.233 (?), 28.7.2011 12:52

Je celkem jedno jaké je to označení když máte co máte, dejte pořadí hruší jemější, ten hrubší vypadá na PPI10 ten jemnější na PPI 20 nebo PPI 30 bere se to tak že čím větší díra tím menší číslo, ten jemnější pak porovnejte s hubkama na nádobí a uvidíte v jakém pořadí to dát. ale viděl bych to na filtrační pěna hrubá, filtrační pěna jemná, hubky na nádobí, protože ty jsou hodně jemné.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika