Jezírko okolo 3000l a filtrace



                     
okrasna jezirka - (8) - 6.233 (?) 
4.8.2011 19:58

Jak nakombinovat, klasické provedení mechanickobiologické filtrace je komorý filtr, který má v první komoře například kartáče, další část je biologická.

Nebo s komorový filtr s předřazeným mechanickým filtrem u gravitačního zapojení je to nejčastěji vortex.

  
                     
host - 248.32 (?), 4.8.2011 20:17

Já jsem myslel 1 filtr mechanický a 2 filtr biologický tyto filtry by byly napojeny na 1 čerpadlo o výkonu 2200 l/h a hadice by byla rozdvojena takto sem to myslel.

                     
okrasna jezirka - (8) - 6.233 (?), 4.8.2011 21:05

Jaký by to mělo mít smysl část vody filtrovat mechanicky a část biologicky to mi přijde jako neúčinné a zbytečné.

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 4.8.2011 21:19

Žádný Mechanický filtr předřaďte vždy tomu "biologickému". Navíc - bavíme se tu pořád o 3 kubíkovém jezírku a čerpadle o nominálním výkonu 2200 l/hod?
Přijde mi, že si to hrozně komplikujete - u těchto malých objemů přemýšlím nad sofistikovanou komplikovaností řešení filtrů, a reálnému přínosu pro jezírko a potažmo uživatele.  Aniž bych Vám nějak chtěl brát chuť do práce, jedno z potenciálně funkčních řešení pro tyto objemy (myšleno malé) je vzít nádobu, naházet do ní filtrační pěnu, a pustit do ní vodu.
Uznávám - kultura obsluhy nula, estetický dojem nula, ale nakolik se bude lišit výkon od navrhovaných řešení doopravdy nevím.  Můj skromný tip je že moc ne
Pokud Vás jezírko baví, což takhle udělat "provozní prototyp", který časem podle vlastních zkušeností upravíte? Spousta jezírkářů takhle začínala ....

                     
okrasna jezirka - (8) - 6.233 (?), 4.8.2011 21:35

Myslím že pan. Hrkal má pravdu, ale když Vás baví si s tím hrát, proč ne. Jediné co se mi nelíbí je výkon čerpadla k velikosti jezírka, přijde mi to hrozně moc.

                     
host - 248.32 (?), 5.8.2011 6:36

tak ale z jezírka čerpadlem pujde něco kolem 1400 l/h díval sem se na graf výtkal vs. průtok a tam by to mělo vyjít takže každý filtr dostane 700L/h a chtěl bych to vyskoušet jak by to fungovalo a jestli by byla voda čistější.

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 5.8.2011 8:44

S tím výkonem čerpadla vůči objemu nádrže - dovedu si představit, že může být menší, ale i větší - to je věc názoru

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 4.8.2011 21:29

Pro uživatele DANNY - jde to i bez chemie a UV lampy - pokud mluvíte o průhlednosti vody. Filtr ovšem musí být v tu chvíli natolik (nad)výkonný, že lampu i chemii nahradí
Pokud se rozhodnete pro skrápěný filtr, rozvod nad první bednou nejvýš udělejte z perforované trubky - počet otvorů přizpůsobte výkonu Vašeho čerpadla

                     
host - 176.2 (?), 5.8.2011 18:10

Chci se zeptat p. Hrkale, mluvíte o průhlednosti vody. Mám v jezírku takovou, že metrovém sloupci vody přečtete na minci její hodnotu, ale neustále je na dně jakýsi zelený "povlak". Je to takhle správně nebo se jedná o nějakou řasu.

Filtruji samotíž: 120l vortex, 200l bio molitan a 200l vio kuličky.

Zkusil jsem použít od tetry přípravek proti řasám, ale pořád nic. Tak nevím, mám si dělat starosti? Děkuji

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 6.8.2011 9:54

Zelený povlak na dně je určitě řasa. Otázka, jestli je to správně, je velmi dobře položená.
V jezírku vždycky nějakou řasu míst budete - konec konců máte přírodní jezírko, ne chemicky sterilní bazén. Otázka je, jakou míru nárůstu řasy jste schopen akceptovat - a to může být u každého majitele jezírka jiné. Vodu máte evidentně čistou (píšete, že vidíte minci na dně), rozsah zeleného povlaku nedovedu bez fotky posoudit.  Přikládám dvě fotografie, na kterých zelený povlak také najdete, při velmi dobré průzračnosti vody. Pokud máte doma něco podobného, nemáte nejmenší důvod si starosti dělat.
PS - nehodnoťte tvar nebo provedení jezírka - fotky jsem vybral právě kvůli Vašemu dotazu



zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika