Foto jezírka tvořeného spodní vodou



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?)
31.7.2013 14:14
Jestli ta labuť není umělá tak bych se chtěl zeptat jak startuje když chce odletět? Co vidívám tak potřebují celkem dlouhou vodní plochu na vzlet.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 102.168 (?), 31.7.2013 14:00, zobrazeno: 5826x

Zdravím všechny a hlavně našeho rádce - pana Hrkala.

I když moje jezírko ještě není takové, jaké by mělo být (brzo mu bude teprve rok),  troufám si a posílám také foto. Nemám přítok ani odtok,  folii, filtraci či podobná zařízení. Náklady byly pouze 5oooKč za bagr, solární fontána 5700Kč, ostatní doplňky už jsou zanedbatelné, ty kupuji postupně včetně rostlin, které ještě nejsou rozrostlé.  Ryby už mám od podzimu - 17 karasů. Snad také omluvíte bílou, netkanou folii,  kameny dodávám postupně. Věřím, že časem to dotáhnu k lepšímu, abych to měla taky tak krásné, jako vidím na vašich poslaných fotografiích. Možná to mám trochu těžší, jezírko je velké (10 krát 7 metrů), dokonce musím často plít plevel, který roste na březích. Ráda přivítám nějaký nápad, či radu od vás všech a těším se tedy na vaše psanísmiley. Vlaďka

Jezírko tvořené spodní vodou.
Jezírko tvořené spodní vodou.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?), 31.7.2013 14:14
Jestli ta labuť není umělá tak bych se chtěl zeptat jak startuje když chce odletět? Co vidívám tak potřebují celkem dlouhou vodní plochu na vzlet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 102.168 (?), 31.7.2013 14:19

Je umělásmiley, nedávno jsem ji koupila, dobarvila zobák... Uvázala jsem ji silonem kolem fontány a protože je z plastu a lehká, pluje po hladině jako živá! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 127.92 (?), 28.10.2013 15:48

Dobrý den, na jaře se chystám na něco podobného a tak sháním informace jak takové jezírko vytvořit, zajímalo by mne na co tam máte tu netkanou folii a mám ještě problém, že naše louže prosakuje na jedné straně k sousedům takže budu muset vytvořit nepropustnou hrázku. Řešila jste něco takového? Když mi napíšete jak jste postupovala při stavbě vašeho rybníčku budu vám vděčná :-) moc děkuji. Andrea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 102.168 (?), 29.10.2013 18:31

Moc vás zdravím Andreo!

Tu netkanou bílou fólii, tam mám jen kvůli trávě a občas do ní udělám dírku a něco zasadím. A taky, jak se znám, jela bych se sekačkou přímo do vody smiley ! V současné době se připravuji, že konečně zajedeme pro bílé kameny a nevzhlednou tkaninu zaděláme. Já vůbec neřešila prosakování, opravdu jsem nechala jen vybagrovat díru. Museli jsme odčerpávat vodu, která se tlačila ven, aby mohl bagrista pokračovat.  Potom jsem sledovala, jak voda přibývá. Trvalo asi šest dní, než se jezírko zaplnilo. Toť vše. Pokud se chcete ještě na něco zeptat, klidně pište, moc ráda vám odepíšu. Těm, kteří momentálně sbírají napadané listy ve vodě mechanicky, jako já, přeji mnoho zdaru yes

Vlaďka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel12:21
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika