Zákrsek



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?) 
4.4.2011 18:52

Tu pastvu na jednom stromu třešně po dobu 3 týdnů bych chtěl vidět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 4.4.2011 22:13

Hodně záleží na počasí. V teple jistě dozrávají rychleji.
Měl jsem kdysi třešeň Schneiderovu. Bohužel plodila málo a ne každý rok, neboť často zmrzala v květu. Když se ale zadařilo, přinesla plody nevídané velikosti, které dozrávaly postupně a fakt dlouho.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.99 (?), 5.4.2011 13:47
Tie 3 týždne sú ceľkom reálne. Autor príspevku tým nemyslel čas jednorazovej konzumácie úrody, ale dĺžku postupného dozrievania plodov. Plody na zverejnenej snímke nedosiahli svoju veľkosť 7-8 g (vážil som ich) z večera do rána, ale postupne menili svoju farbu a veľkosť až do konzumnej zrelosti. Predvlani som navrúbľoval do koruny opeľovača Hedelfingenskú. Ak bude v čase kvitnutia teplo a vlhko, mohla by byť v tomto roku solídna úroda. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 5.4.2011 21:55

Na Schneiderovu si pamatuji jako kluk. Ve vsi, kde jsem se narodil se jí říkalo Oliva. Zde prakticky každý majitel hospodářské usedlosti měl za vsí třešňový sad, ostatních ovocných stromů zde bylo v té době málo (kromě jabloňových alejí)

Ty Olivy se v těch sadech vyskytovaly dost často a to i přesto, že neoplývaly vysokými úrodami. Za to měly nádherné, veliké a chutné plody, které přímo lákaly. Nechci polemizovat, ale že by vydržely tři týdny si rozhodně nemyslím. Chodil jsem tehdy nedobrovolně pomáhat česat jako školou povinný a později dobrovolně jako student na přilepšenou na studium. Ale, že by některá odrůda vydržela 3 týdny si nepamatuji. Na mé současné zahradě tedy rozhodně ne, podmínky pro třešně jsou zde také méně příznivé..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 6.4.2011 8:54

V ideální zralosti tak dlouho třešně jistě nevydrží. Ale mnohé chrupky jsme jako kluci jedli, sotva se začaly zapalovat a taky chutnaly. Přezrálé pak nějakou dobu držely na stromě. Ostatně i měkké Kaštánky, když je neotrháme, vydrží na stromě přezrálé, až dočerna,  docela dlouho. Dokonce, vzdor teorii i některé zčerviví. 
   Zkusím si letos zaznamenat datum první a poslední snězené třešně jedné odrůdy. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 6.4.2011 18:18

Co je divného na těch třech týdnech? Třešně na stromě ndozrají všechny najednou, už to trvá možná přes týden, pak jsou pár dní zralé a pak bývají třeba trochu přezrálé, až do černa. A pokud se třešně netrhají za jiným účelem než, že se pojídají přímo ze stromu, tak vydrží často i týdny 4.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 6.4.2011 21:59

Na ty Kaštánky se také pamatuji. Nerad jsem je česal. Měly velmi vysoké koruny a hlavně byly drobnější a tudíž tak nepřibývaly do bedýnky (česáč byl placen za váhu natrhaných třešní, na začátku 6O. let to bylo 1 Kčs/kg).

 V některých letech bývá po přezrání červivá i Karešova, která zraje přeci jen o pár dní dřive než Kaštánka. To záleží na teplotních poměrech daného roku. Délka možné konzumace plodů pak na množství deštivých a slunečných dní během zrání a frekvenci jejich střídání. Ale tři týdny konzumace se mi zdají přeci jen moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.62 (?), 13.5.2011 21:38

Děkuji všem za rady, mrkla jsem se i na Třešně do 3 metrů výšky a na podzim se vypravím do Holovous. Mám to, co by kamenem dohodil.          

Nevím, jak Vy, ale my po tom mrazíku budeme mít letos na staré Karšovce zřejmě houbeles.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 13.5.2011 22:12

Jó, co bych za to dal, kdyby bylo houbeles jen na Karšovce!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.62 (?), 13.5.2011 22:37

My máme třešen jen tu jednu , ale sousedi mají v čudu všechny čtyři.No, co se dá dělat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel10:10
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika