Dobře, nyní registruji dva hlasy pro ponechání "čapiku tak jak je-nic neřezat.Další hlas jednou říká seřezat, a odstranit "čapik, následně názor mění.Pro šikmé seříznutí "čapiku se jednoznačně kloní jedenapůl hlasu... no, tak to je masa na tři "kotlíkové gulášové galimatyjáš"...dobrou chuť.
1)do živého nikdo neřeže, jen šikmým řezem odstranit odumřelou část podnože se zářezy ve kterých se zdržuje voda.
2)Ak odstránite suché drevo, vytvoríte čerstvú reznú plochu...myslíte čerstvou řeznou plochu na čerstvě suchém dřevě?
3)nyní ještě zpráchnivělý není, za rok už bude, a jeho zpevňující funkce bude poloviční, tak jako bude poloviční naše jistota, že se roub ve větru nevylomí.Jediným důvodem, který hovoří pro ponechání "čapiku bych se klonil k jeho opěrné funkci-opěrnou funkci můžouspolehlivě plnit dvě přivázané "berličky" namísto postupně trouchnicího "čapiku,nebo opěrný kůl.
4)myslíte si, že třeba nějak zabránit pronikání vody do zářezů, a jak by jste je provedl, popřípadě postižené místo ošetřil?
5)procesu obhojení, zavalení rány opravdu jedna sezona stačit nebude, ale nejméně odhadem 5-10 let, než kalus pokryje celý obvod podnože, proto bych mu pomohl, a potřebnou délku zkrátil tím, že bych mu zkrátil cestu vyřezáním nadbytečného dřeva.
Přeju pohodový začátek víkendu, a slunečné počasí při práci-něco ve smyslu "slunce v duši, nebo tak.