"Při procesu spalování vzniká široká škála nejrůznějších zplodin a ty musejí být účinně zachytávány a redukovány. Největší část zplodin tvoří oxid uhelnatý a saze. Najdeme zde i benzen, styren, oxid siřičitým sirné deriváty a desítky dalších sloučenin. Mnohé z nich přitom mají karcinogenní účinky, čehož bychom si měli uvědomit zejména v těch případech, kdy někdo pálí pneumatiky doma či dojde k požáru skladu pneumatik..
Jak již bylo řečeno dříve, spalováním pneumatik vzniká celá řada zplodin a to i karcinogenních. Rovnou bychom tedy měli zapomenout na domácí spalování v kotli. Dojde totiž k zanesení komínu, navíc se uvolňuje hustý černý dým, který může vzbudit pozornost nejen sousedů, ale též pracovníků úseků životního prostředí atd. a mohli bychom dostat vysokou pokutu. Mnohem jednodušší je pneumatiky zdarma odevzdat na některém ze sběrných míst.
Velmi nebezpečné jsou tzv. sklady či odkladiště pneumatik, kde pneumatiky čekají na svůj další osud. Čas od času dojde ke vzplanutí těchto hald a uvolňuje se mnohdy i kilometry vysoký hustý černý dým, který obsahuje desítky a stovky nebezpečných zplodin. Při inhalaci může dojít k podráždění očí, dráždivému kašli a celkové únavě organismu. Měli bychom si tedy dát pozor na zejména větší požáry pneumatik, minimálně větrat okna a chodit do zasažených oblastí. U menších požárů se zplodiny snadno rozptýlí v atmosféře. Při hoření pneumatik navíc vzniká pyrolitický olej, který proniká do půdy a kontaminuje ji. Hasiči rovněž při hašení těchto požárů používají samozřejmě vodu a dochází tedy ke spláchnutí těchto pyrolitických olejů do kanalizací či vodotečí."
Citace je z materiálu firmy likvidující odpady