Jaký je to brouk?



Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?)
14.8.2008 11:26

Pane Vysloužile, mockrát děkuji za vaši bleskovou a uspokojivou odpověď. My začátečníci to nemáme jednoduché s těmi všemi záhadami ohledně zahradničení. Něco nám vykvete něco zajde než na to přijdeme, nebo nám poradíte. Jsem moc ráda, že toto forum existuje. Hlavně vy naši zlatí odborníci. Přeji příjemný a slunný den a díky Bohuna

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 14.8.2008 10:25, zobrazeno: 7126x

Poraďte mi prosím zda je užitečný nebo škodlivý. Včera ráno jsem našla dva na kmenu jabloňe a jednoho u chaty. V knihách se mu žádný nepodobá. Je jich tam plno, ale skoro žádného nepopisují jak vypadá.Je tmavěhnědý až černý, úzká křídla, oranřovohnědé 3 páry nožiček, ze spodu také oranžovohnědý asi 1cm dlouhý. Kdybych ho našla někde v trávě asi bych si ho ani nevšimla, ale zarazilo mě, když lezli z kmene dolů. Přidávám foto a doufám, že mi naši odborní poradci zase dobře poradí. Předem mockrát děkuji. Bohuna

Bez názvu
Bez názvu
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 85.27 (?), 14.8.2008 10:44

Není to brouk, je to ploštice.  Žádné velké škody nedělá.

      
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 14.8.2008 11:26

Pane Vysloužile, mockrát děkuji za vaši bleskovou a uspokojivou odpověď. My začátečníci to nemáme jednoduché s těmi všemi záhadami ohledně zahradničení. Něco nám vykvete něco zajde než na to přijdeme, nebo nám poradíte. Jsem moc ráda, že toto forum existuje. Hlavně vy naši zlatí odborníci. Přeji příjemný a slunný den a díky Bohuna

      
host - 99.159 (?), 31.3.2009 13:33

jak se zbavim zelenych ploštic, štítenky atd.

prosim potrebuji to vědět jinak se citronik vyhodi

ale už ma 1 citron

         
Lenka Jeřábková - (5) - 49.118 (?), 17.4.2009 10:22
Já jsem na puklici na citroníku použila docela drastickou metodu.Nic jiného mi nezbylo, protože jsem škůdce zjistila pozdě-až byla téměř obalená celá rostlina.Prostředek na puklice(už nevím, jak se jmenuje, ale nepoužívá se na postřik, ale tímto prostředkem se má rostlina potírat.Je to náročné a ne příliš účinné)jsem smíchala s olivovým olejem a rostlinu postříkala.Takto jsem ji nechala 24h "dusit"pod olejovým filmem a pak omyla mýdlovou vodou za pomocí houby.Kupodivu rostlina přežila, ale puklice ne.Napadlo mě to, když jsem si někde přečetla, že účinný postřik na puklice musí mít mastný základ, aby se parazitům zalepily dýchací cesty.Asi na tom něco bude.Jinak s puklicí vedu věčný boj.Momentálně je na tom špatně datlová palma.Zkusím stejný postup, jako na citroníku.Zase budu trnout strachy, že rostlina nepřežije(má přes 2 metry a 15cm v průměru),ale už si nevím rady.Je to každý rok to stejné.přes léto jakž takž a přes zimu opět masivní výskyt.A to všechny rostliny, které letním, preventivně před zazimováním stříkám postřikem proti savým a žravým škůdcům.Tak držme si vzájemně palce, třeba na to jednou přijdeme ;-))
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika