Jak se zbavit včel?



   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?) 
20.4.2009 15:04

Nápodobně, pokud tvrdíte, že nejdnáte emotivně, prosím uveďte jakýkoli racionální argument.

Nepočítám "Někomu jen tak poradit rozlévání otrávené cukrové vody prostě blbost je, ať už jí chcete lejt kamkoli."

Pochopil bych, pokud byste nesouhlasil s aplikací vně budov, zde byla situace odlišná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 20.4.2009 15:06

Pane Alí, tak uveďte jaký máte důvod si myslet, že tam jiné včely nevletí, když tyhle tam evidentně létají?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 20.4.2009 15:30

Omlouvám se, ale začínám být již unavený, prosím, přečtěte si dotaz tazatele a nikoli jen moji odpověď.

Tazatel popsal stav - je zřejmý, aplikoval velké množství insekticidu ve formě sprejů, zvažuje i profi firmu, která hmyz vyhubí.

Nechápu obavy z aplikace uvnitř budovy, ještě podepřené pokusem s neotráveným sirupem. Samotně aplikované insekticidy ve formě potravy jsou velmi málo účinné, proto se profesionální požerákové insekticidy dopují feromony, jinak by fungovaly naprosto minimálně. Pokud by to bylo jinak, žádný hmyz by již v přírodě neexistoval.

Jestli že tam vletí jiné včely, vletí tam maximálně jednotlivci. Permetrin je velmi silný jed a narušuje koordinaci nervového systému ,  hmyz zasažený permetrinem je neklidný, ztrácí orientaci (typicky Vám ve dne vyleze noční hmyz), netrefí nazpět do svých úkrytů. 

Opravdu nemám sílu Vám už argumentovat.

Ale poradím Vám, pokud máte jiskru zvídavosti. Namíchejte cukrovou vodu,  nalijte ji do talíře a odneste na svoji půdu. Uvidíte sám. Vzpomeňte si, kolikrát Vám ve Vaší kuchyni (uvnitř budovy) přistála na sladkých potravinách , i hodiny volně ložených potravinách  včela, a můžete mít klidně otevřené okno a úl v sousedství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 20.4.2009 15:35

Pokus u mě nemá význam, mě tam včely nelítají. Ano, aplikace uvnitř budovy by nevadila. Jenže tahle budova je už z podstaty problému pro včely volně přístupná. Já nevím co je na tom tak těžkého k pochopení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6542) - 128.44 (?), 20.4.2009 20:07

Takže opravdu už naposledy a s emocemi.

1. Ve Vaší původní radě nebyla zmínka o použití kontaktního insekticidu, radil jste insekticid rozpuštěný v cukrové vodě. Názor na tento způsob jsem už napsal, emoce utlumil a nebudu jej měnit, trvá.

2. Uvedl jsem, že nevíme, jaký druh včel se tazateli na půdě vyskytuje, tedy není jisté, zda je nutné je hubit a zda jsou "nebezpečné" To nevíme dosud.

3. Nevíme, zda je možné onu půdu uzavřít tak, aby tam nepronikly jiné včely (čmeláci, hmyz)  zvenku.

4. Nepohrdám vědeckými poznatky, dokonce věřím, že se země otáčí kolem slunce, ač to nemůžu změřit. Pohrdám účelovým vrháním "vědeckých" argumentů po (domněle) slabším soupeři v nevědecké diskusi, když je jej potřeba uzemnit.

5. Celé je to nanic, protože možná původní tazatel vlákno dávno nečte a stejně si udělá, co uzná za vhodné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 21.4.2009 10:33

Vypijte sklenici studené vody,  následně sedněte ke klávesnici.

1. čtěte pozorně a ne pouze to, co se Vám hodí - zjistíte, že jsem následně porovnal položení nástrahy vs. plošná aplikace insekticidu.  Výhody, nevýhody. Ač problematiku nemáte zvládnutou,  hodnotíte jí srdcem. Plošná aplikace insekticidu Vám nevadí, třebaže je nebezpečnější.

Nebudu opakovat již vyslovené, je to únavné. Emoce projevujte, jak je libo.

2. Uživatel si stěžuje na hmyz, který znehodnocuje prostory jeho nemovitosti. To je fakt. Chcete to popírat? 

3. zcela bezpředmětné, jestliže není úl v bezprostřední blízkosti, včely minimálně, skutečně naprosto minimálně migrují do budov. To je fakt, který notoricky ignorujete a pouze perseverujete "co když tam nějaká vletí?", pak se otráví. Bude se jednat o jednotlivé jedince. Permetrin navíc zabrání, aby trefily nazpět.

Podotýkám, že aplikací jakéhokoli insekticidu postřikem na volném prostranství se sousedícími květenstvími (záhonek na zahrádce)  vystavíte včely, a čmeláky nesrovnatelně většímu riziku. Nevím proč Vám to píši, opět budete tento fakt ignorovat.

4. V tomto bodě jste mne překvapil, ale proč Vám nevěřím?

5. Bez komentáře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6542) - 70.100 (?), 21.4.2009 12:23

Děkuji za doporučení pitného režimu. Jen už krátce dodám.

3. zcela bezpředmětné, jestliže není úl v bezprostřední blízkosti, včely minimálně, skutečně naprosto minimálně migrují do budov. To je fakt, který notoricky ignorujete a pouze perseverujete "co když tam nějaká vletí?", pak se otráví. Bude se jednat o jednotlivé jedince. Permetrin navíc zabrání, aby trefily nazpět.

Ne nějaká. Ne co když. Zkuste si něco přečíst o tom, jak koluje potrava ve včelstvu, jak včely vyhledávají zdroje potravy, o slídění a loupeži. Nepředpokládám, že "tam nějaká vletí", ale že sladkou vodu najdou jako zdroj potravy. A dost zdaleka.

Ano, pokud to bude tak silné, že včelu to usmrtí ihned po nasátí, pak máte pravdu. Ale je opravdu prokázané, že včela po nasátí sladiny okamžitě zajyne, aniž by ta látka prošla do zažívacího traktu? To se mi nezdá pravděpodobné. Jinak by totiž nevznikly hromadné otravy po postřicích v zemědělství, kdy včely nasály otrávený nektar a donesly jej do úlů. Včela totiž sladinu v medném váčku nepožívá. Jen ji přinese do úlu, tam předá úlovým včelám a přijme od nich potravu. Živí se medem, ne nektarem.


Podotýkám, že aplikací jakéhokoli insekticidu postřikem na volném prostranství se sousedícími květenstvími (záhonek na zahrádce) vystavíte včely, a čmeláky nesrovnatelně většímu riziku. Nevím proč Vám to píši, opět budete tento fakt ignorovat.

Ano, ingoruji ho, protože prostor půdy není volné prostranství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 21.4.2009 13:08

1. Permetrin ji neumožní se vrátit, přiotrávený hmyz netrefí do svých hnízd, a i kdyby se jednotlivci vrátili, neohrozí včelstvo, nástrahu byste musel dát do bezprostřední blízkosti úlu. Jak koluje potrava ve včelstvu vím, díkay za doporučení k četbě, dovoluji si Vám doporučit k problematice totéž, nebo alespoň číst co již bylo napsáné.

2.Permetrin velmi dobře difunduje a chová se jako kontaktní jed. Pokud neznáte jeho vlastnosti, zvažte odpověď, dříve než začnete psát.

3. Proboha, právě! expozice ve volném prostranství je mnohem nebezpečnější, správně jste napsal, že půda není volné prostranství! Tak alespoň pokuste domyslet finální konsekvence! Jsem z této diskuse s Vámi unavený, jak na směně v Dombaském uhelném díle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6542) - 70.100 (?), 21.4.2009 15:17

Ad 1. nechápu, když včely přinesou do úlu jed, jak neohrozí včelstvo.

Ad 2. Neznám vlastnosti Permetrinu, alespoň ne detailně. 

Ad 3. Opravdu nechápu, co s tím má co dělat volné prostranství, pokud se nejedná o nějaké kdyby. Domnívám se, že postřik insekticidem na té půdě by byl mnohem lepší, než předkládat vodu s cukrem, což může mít za následek probuzení loupeže a otrávení včelstev. Tedy jsou dvě řešení. Sladká voda a postřik. Sladká voda je špatně.

Prostě jste se sekl a teď mě vodíte v kruhu, abych se zamotal. Sundavám si ohlávku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 21.4.2009 22:20

Skoro Vás podezřívám, že úspěšně předstíráte nedostatek  logického uvažování.

1. bod souvisí s 2. Včela otrávená Permetrinem se do úlu už nikdy nevrátí.

3. Zopakuji to naposledy, trochu si již  připadám jako speciální pedagog.  Postřik je účinější a nebezpečnější.  Vně i unitř budov. (tento fakt úspěšně ignorujete) Srovnání vnitřků budov s volným prostranstvím je zřejmé - do budov prostě včely  zalétají minimálně. Obavy o otrávení úlu jsou tedy bezpředmětné.

Ano vodím Vás v kruhu,  "Vodění v kruhu" není snahou zakrýt  "seknutí", žádného jsem se nedopustil  - tento fakt je ale pouze výrazem mého naprostého zoufalství. Díky Vašemu ignorování logiky a odpovědí, které snad ani nečtete.  (o insekticidech skutečně mám vcelku podrobné znalosti),

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika