Poraďte jaký skleník



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6569) - 14.199 (?)
20.3.2013 11:50

Chybu jste neudělala nikde, to tak prostě funguje. Když bude venku -8, žádný (téměř) skleník to nezachrání. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

               
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 10.1.2013 13:05

Já mám skleník Limes Variant D6 a maximální spokojenost. Od úplného začátku když jsem navštívil obchodního zástupce, který mi ukázal různé skleníky u sebe na zahradě. Skleník mi přivezl až domů, vyložil vedle základů, dal mi pár výborných rad na co si dát pozor při stavbě,. Skleník má výborné dílenské zpracování, zatím nikde nerezne a vše pasuje přesně na díry a montáž zvládne každý kutil. Letos Jsem chtěl místo druhého starého skleníku stavět opět skleník Limes Variant L6, ale bohužel mi do toho přišla jiná nutná investice, takže musí ještě rok počkat. Přeji hodně úspěchů s výběrem.

                  
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 225.158 (?), 10.1.2013 13:32

Ono jde také o návratnost investice, já osobně mám teda zatím jen mobilní foliák jako nouzovku, plánuju skleník u domu, aby ho bylo možno temperovat.

                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 10.1.2013 14:47

Sice jsem to nepočítal, ale myslím si, že při pořizovacích cenách skleníků by tam člověk musel pěstovat hašiš, aby se to kdy vrátilo. Skleník si pořizuji ne proto, aby se mi to vyplatilo, ale abych mohl dělat věci, které by jinak dělat nešly (podobně jako bydlení, auto nebo třeba dovolenou).

                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 225.225 (?), 10.1.2013 17:01

To já ekonomickou stránku věci trochu sleduju. Když se podíváte na ceny například rajčat a paprik v supermarketu v hlavní sezónu, které ještě k tomu májí podřadnou chuť, tak musím říct, že návratnost i na malé zahrádce je možná, ale člověk nesmí počítat vlastní práci. Hlavním předpokladem také je, že rodina musí mít zeleninu k jídlu ráda. Pořizovat skleník z důvodu pěstování dvou keříčků rajčat, když je nakonec dětem zatěžko si je jít utrhnout opravdu význam nemá. Důležité je také to, otočit ve skleníku nebo foliovníku několik druhů zeleniny za rok a vše si dobře rozvhnout. Jedno sklidím a okamžitě druhé sadím nebo zaseju. V tomhle je ten největší kumšt. Při koupi levnějšího skleníku nebo foliovníku musí člověk počítat s tím, že bude muset investovat do lepšího nátěru, popřípadě někde něco vystužit nebo utěsnit. Kažký kutil si s takovým problémem vyhraje. Pokud pěstujete například květiny, citrusy nebo třeba kaktusy pro radost, tak je jasné, že je taková investice těžko návratná. Odměnou za tu vlastní práci je zdravější zelenina a to se odrazí i na zdraví našem a našich dětí a to si myslím se vyplatí v každém případě.

                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 10.1.2013 23:09

Nejednou jsem slyšel, ty si se zbláznil za 30 000Kč zeleninu nikdy nevypěstuješ. A to hlavně od lidí kteří řekl bych mají i finančně náročnější koníčky. Třeba jeden z nich je myslivec, má flinty za 75000Kč a to mu divné nepřijde a že mine prase a 80Kč v houší, to ho taky nezarazí a co projezdí benzínu. Mohl bych pokračovat další je rybář pruty za 60000Kč a na Vánoce si jde kapra koupit do krámu. Prostě koníček se nedá počítat na peníze, to buď baví nebo nebaví

                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 227.200 (?), 11.1.2013 10:37

Máte pravdu, každý má nějaký koníček, někdo pro potěchu ducha a jiný pro mlsný jazýček. Jsou různé cenové varianty a záleží na každém do čeho se pustí, to si musí každý rozhodnout sám. Nesmí se také zapomínat na to, že ukotvení skleníku nebo i foliovníku není také zadarmo a je nutné ho udělat kvalitně, jinak si říkáme o katastrofu. Pro mě osobně je návratnost vložených investic důležitá a beru ji v úvahu.

                     
host - 19.2 (?), 20.3.2013 11:33

Dobrý den,

koupili jsme na podzim malý skleník, cca 180x180, výška v hřebeni taky cca 180cm, polykarbonát 4mm, hliníkové profily, koupená základna, to znamená nezapuštěný do země. Jsem z něj trochu zklamaná, skleník vůbec netěsní, jak přestane svítit sluníčko, hned klesne teplota na stejnou hodnotu jako venku.  Mám tam čidlo a vedle skleníku druhé čidlo.

Dá se s tím něco dělat? U posuvných dveří jsou nahoře i dole díry cca 1x2cm, ale nevím, zda by bylo efektivní tyhle díry nějak ucpávat, protože asi přes hliníkové profily bude teplo unikat stále.

Viděla jsem tu na fotce skleník, kde rostou saláty, ačkoli je venku sníh. Kde všude jsem udělala chybu, když v noci je venku -8 a ve skleníku taky? Nebo to bez přitápění nejde?

                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6569) - 14.199 (?), 20.3.2013 11:50

Chybu jste neudělala nikde, to tak prostě funguje. Když bude venku -8, žádný (téměř) skleník to nezachrání. 

                     
host - 235.147 (?), 18.2.2014 0:01
Většina levných skleníků má problémy s těsností. Na druhou stranu větší těsný skleník (3x6) se silným polykarbonátem můžete pořídit za cenu přinejmenším 50 tisíc. V takovém můžete za určitých podmínek pěstovat za minimálních nákladů na vytápění určité druhy zeleniny i v zimě. Jak už bylo řečeno problém je s návratností z tohoto pohledu je Váš netěsný skleník výhodný sice musíte začít později, ale okurky a rajčata v něm také mít budete.
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 20.3.2013 12:02

K tomu, co jste očekávala, se hodí spíše teplé pařeniště. Vrstva hnoje, při mrazech pořádné zakrytí rohoží. Skleník špatně zabraňuje krátkodobým výkyvům, slouží spíš ke zvýšení průměrné roční teploty o několik stupňů. To pro teplomilnou zeleninu, která by jinak špatně rostla, stačí.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika