Počasí



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10244) - 70.240 (?)
22.9.2023 17:13

Podzim vchází do dveří,
žloutne listí, den se krátí,
nikdo ani nevěří,
že už krásné léto končí,
podzim vchází do dveří.
Ze stromů se hrušky smějí,
jablíčka jsou červená,
podzim, ten z nás pro každého
na zahradě něco má.

zdroj: ilustrace, Rodinný kalendář, autor: národní umělec Josef Lada

P O D Z I M
V sobotu 23. září, v 8:50 nastává podzimní rovnodennost, končí astronomické léto a začíná podzim. Den bude stejně dlouhý jako noc. Dny se budou zkracovat do 22. prosince, na kdy tento rok připadne zimní slunovrat. Pokud by Vás spíše zajímal meteorologický podzim, tak ten začal 1. září a zahrnuje měsíce září, říjen a listopad. Pevně stanovená tříměsíční období byla zavedena kvůli zpracování klimatologických dat.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 91.196 (?), 1.8.2023 8:07

Po zmlácení pšenky, žita hrdla svlaží chmel, bosou nohou po strništi běžet zas bych chtěl. Pustit z hlavy bolest světa, zkoumat křídla vážky, nemuset tak často řešit s těmi b.bci srážkycheeky-zase přijdou, ty ve formě zahradnického deště vítám. Pod vlivem prvního ze dvou srpnových úplňků, SPCH.

                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10244) - 70.240 (?), 1.8.2023 10:43

yes Kde probíhají ty ochutnávky mandlové pálenky, pane SPCH, že bychom poklábosili o Babišovi.smiley (viz.vlákno Změny na fóru 4) V Holešově? Jinak k tomu počasí. Před pár dny jsem koukal na počasí v ČT a překvapilo mě, jak se tady u nás prakticky z extrémního sucha postupně z červené barvy na mapě proměníme na bílou, což znamená bez sucha, podobně jako například na severovýchodní Moravě, kde si pan MH naopak stále stěžoval na déšť. Kdo by to byl ještě před těmi pár dny řekl, že nastane takový zlom.

                     
host - 91.196 (?), 1.8.2023 12:44

V srpnu voda staletá sýpky hladem vymetáenlightened-ještě nám přijde vhod zrno z oblastí, ze kterých nás Slunce budí!cool? Produkty z mandlí jsem draze koupil v Hustopečích na slavnostech a u nás v Chropyni lehce pozbylcheeky. Ale je to mňamka, to nemůžu říctlaugh...Dnes ráno-ještě než okolo desáté začal ten náš vrchní jmenovec kropit, jsem srpem sežnul plevel v rajčatovišti, shrabal a uložil do kompostérů-dobrá to prevence proti plísni+výroba vlastní hnojné organiky-nějak se už tím životem prokličkujemewink, SPCH.

                     
host - 91.196 (?), 4.8.2023 7:27

Plachta jachty se obrátila, Měsíček přitáhl vodu-jsem rád, že jsem stihnul vykopat brambory a půdu po nich srovnat-protože jinak potřebná vláha, která spadne o víkendu by mi to jen tak neumožnila a zemáčky by se nejspíš změnily na srajducheeky! Počasí na houby, SPCH.

                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10244) - 70.240 (?), 7.8.2023 17:24

Tak jsme zase po nějaké době "bez sucha". Má z toho někdo radost?

                     
host - 91.196 (?), 7.8.2023 19:44

Já obrovskou-dýchá se mi výrazně lépe, zalévat nemusím-šetří mi to čas, klouby, především dřeviny pookřejí, využijí i dříve poskytnutá hnojiva. Že to nese riziko houbových chorob, tlaku slimáků je jasné-můžeme se zdokonalovat v řešení těchto obtížícheeky, SPCH.

                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10244) - 70.240 (?), 2.9.2023 17:49

Září barví sady v kraji,
jablka se červenají.
Nad kopcem se směje drak,
letí vzhůru do oblak.
autor: Josef Lada, zdroj: kalendář

autor: Josef Lada, zdroj: kalendář
autor: Josef Lada, zdroj: kalendář
                     
host - 229.14 (?), 2.9.2023 20:23
Takéto obrázky a tematika sa mi páčia...👍
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10244) - 70.240 (?), 22.9.2023 17:13

Podzim vchází do dveří,
žloutne listí, den se krátí,
nikdo ani nevěří,
že už krásné léto končí,
podzim vchází do dveří.
Ze stromů se hrušky smějí,
jablíčka jsou červená,
podzim, ten z nás pro každého
na zahradě něco má.

zdroj: ilustrace, Rodinný kalendář, autor: národní umělec Josef Lada

P O D Z I M
V sobotu 23. září, v 8:50 nastává podzimní rovnodennost, končí astronomické léto a začíná podzim. Den bude stejně dlouhý jako noc. Dny se budou zkracovat do 22. prosince, na kdy tento rok připadne zimní slunovrat. Pokud by Vás spíše zajímal meteorologický podzim, tak ten začal 1. září a zahrnuje měsíce září, říjen a listopad. Pevně stanovená tříměsíční období byla zavedena kvůli zpracování klimatologických dat.


                     
host - 91.196 (?), 23.9.2023 6:36

Konečně je po hicechcheeky! Strunky z konce pavouků zdobí kapky rosy, ještě jednou zazvoní při sekání kosy. Strom se chladem zachvěje, a to jsem si jist, že dříve, nebo později k zemi padne listwink. SPCH

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Peleta a klasicky kotel6:25
Peleta a klasicky kotel6:13
Peleta a klasicky kotel11.8.2024
Zvukovy signalizator naplnenia sudu5.8.2024
BETONOVÁ DESKA5.8.2024
Hydroizolace bazénu5.8.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika