Ropa se ale časem rozloží, protože je přírodní. A není to na desítky let. Problém ropy při rozletí do moře je ten, že je té hmoty najednou hodně a obalí organismy. Protože je mastná, tak se snadno přilepí a jde blbě dolů.
Podobně to může být i s tym olejem. Kompost by měl být provzdušněný. Hodně oleje ale provzdušnění zamezí. Jde jen o to, na jak dlouho. Olej není jedovatý snad pro žádný organismus. Olej má obrovskou energetickou hustotu. Proto mnoho živočichů rádo ořechy a semena. Olej v kompostu scela určitě nějaký organismus "sežere". Zastaví se však kompostace toho ostatního v kompostu.
Zdá se tedy, že řešení je opravdu dávat olej jen třeba po jednom, dvou deci za týden(v létě). Pokud je dlouhodobě sucho, nejdříve kompost zalít a pak olej.
Doma mám 3 - 4 kompostovací válce. Každý má v průměru asi 50cm a na výšku až metr. Výška je ovlivněna množstvím odpadu v daném válci. Když si vezmu ten objem, a přilití třeba dvou deci oleje, tak to je v tom objemu nic.
Stejně tak házím do kompostu tuk z čov. Házím ho ale do válce, který je nový. Válec otevřu až za 3 roky. Po tuku není ani památky. Doma moc chemie nepoužíváme. JAR, šampon, glyc.mýdlo nejsou toxické, jinak by to zabíjelo bakterie v čov(což už se nám stalo s jinými čistícími prostředky dříve). Nejsou ani nějak závadné, protože se běžně vypouštějí do trativodu.