Jaká růže k plotu?



host - 25.2 (?)
26.5.2014 15:49

Pokud se jedná o omezení pohledu a zvýšení soukromí a intimity zahrady. rozhodně nezatracujte možnost použít výsadbu "SADOVÝCH RUŽÍ". Nezaměnovat s pnoucími. Odrud a barevných kombinací je mnoho, jako ostatních. Je v tomto případě je vhodné vedení mezi pevnými oplotenkami, aby ruže nepoškodily pletivo. Stačí k tomu střšní latě které habitus ruží spolehlivě schová.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

ivet - (2) - 0.62 (?), 18.3.2010 17:59, zobrazeno: 14392x

Prosím o radu - velmi se mi líbí růže a chtěla bych je vysadit na zahradu k drátěnému plotu v délce asi 5 metrů- viz foto. Zahrada je orientovaná jihozápadně, slunce sem svítí celý den. Růže by měly dosahovat výšky plotu a zabránit pohledům ze sousední zahrady. Někde jsem viděla krásnou kombinaci vzrostlých žlutých růží podsazených levandulí. Jsem ale začátečník a nevím, jaký druh růže (a příp. levandule) se k tomuto účelu hodí (popínavé, nebo stromkové - ty asi potřebují volný prostor a k plotu spíš nepůjdou..?) Děkuji za tipy a rady.

zahrada
zahrada
   
host - 230.129 (?), 18.3.2010 18:27

ahoj - jsou růže, které se sadí i jako živý plot. třeba Queen Elizabeth- je jich více. nebo druhá možnost je sadová růže- více keřů za sebou. krásné jsou Angličanky. -třetí možnost jsou popínavé. asi nebude stačit jedna. stromkové moc intimitu nezaručí.  teď se růže budou prodávat v zahrad..centrech .   K.

      
host - 67.102 (?), 22.3.2010 12:59

Dobrý den,

stromkové růže nezajistí dostatečnou pohledovou clonu a navíc jsou přeci jen náročnější na péči. Největší efekt s minimem nároků zajistí kvalitní vzrůstné keřové - sadové růže remontující celou sezónu. Najdou se mezi nimi i odrůdy dosahující výšky kolem 150 cm. Z těch nejosvědčenějších odrůd doporučuji klasiku - voňavou svítivě oražovou Westerland, tmavě červenou Roter Korsar (velmi bohaté kvetení). Jiný charakter Vaší zahradě dodá drobnokvětá růže Felicitas - viděla jsem ji v rozáriu a má neuvěřitelné množství drobných jednoduchých růžových kvítků. Parádu vám na zahradě udělají i tyto keřové růže s plnými květy - Herkules, Eifelzauber, Caramella. Mají výšku kolem 120 cm a hlavně jsou odolné a zdravé.

Před vysoké keřové růže bych doporučila nižší výsadbu (buď opět růže, ale nižší - půdopokryvné, nebo jiné trvalky) a záhon bych lemovala levandulí (nejlépe odrůdu Hidcote blue).

Vlaďka

         
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.6 (?), 3.4.2010 20:45

Ahoj, mám dotaz na Westerland. Jak letos přežila zimu, sleduji jeden nádherný keř ve vedlejší vesnici a už jsem ji chtěla na podzim koupit, ale zapomněla jsem(koupila jiné).  Někde jsem na netu četla, že není mrazuodolná.

            
host - 230.129 (?), 3.4.2010 21:37

Ahoj- mám ji-sice ještě malou, ale v zimě se jen ulomil výhon. zmrzlá není . stojí za to, je krásná a zajímavá.

               
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.6 (?), 4.4.2010 15:38

Díky.

         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 4.4.2010 0:09

K plotu bych zasadila psí víno (přísavník), ze dvě pnoucí rúže a nějaké vzrůstné sadové. Jak už tady píše kolegyně přede mnou - obrubu z levandule a dovnitř záhonu bych vysela axamitníky - nějaký nižší druh. S růžema si hezky rozumí, výborně odpuzuje mšice a každý rok se Vám tam vysemení znova  

            
ivet - (2) - 0.62 (?), 16.4.2010 13:37

Opožděně moc děkuji za všechny návrhy, nakonec jsem se rozhodla pro vyšší angličanky. iva

   
host - 25.2 (?), 26.5.2014 15:49

Pokud se jedná o omezení pohledu a zvýšení soukromí a intimity zahrady. rozhodně nezatracujte možnost použít výsadbu "SADOVÝCH RUŽÍ". Nezaměnovat s pnoucími. Odrud a barevných kombinací je mnoho, jako ostatních. Je v tomto případě je vhodné vedení mezi pevnými oplotenkami, aby ruže nepoškodily pletivo. Stačí k tomu střšní latě které habitus ruží spolehlivě schová.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika