Vypěstování pravokořenných sazenic s hotovým kmínkem



vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?)
3.2.2012 11:21

1. Jedno vegetační období neušetříte, o tom už psal Bred-ik.

2. Nenastavování kmínku z hlediska průtoku vodivými pletivy se podle mě trochu (možná hodně) přeceňuje.  Viděl jsem keře, které měly kmínek zakroucený jak paragraf, slepený snad z 10 kusů a byly plné výstavních hroznů. Nepozoroval jsem žádný rozdíl mezi nimi a keři, které měly kmínek z jednoho kusu. Co vadí podstatně víc, je velké množství spících oček v místech řezů a tím velké množství neustále rašících letorostů, které je nutno pořád odstraňovat, což přináší ve vinohradu dost práce navíc. VJK 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 3.2.2012 11:21

1. Jedno vegetační období neušetříte, o tom už psal Bred-ik.

2. Nenastavování kmínku z hlediska průtoku vodivými pletivy se podle mě trochu (možná hodně) přeceňuje.  Viděl jsem keře, které měly kmínek zakroucený jak paragraf, slepený snad z 10 kusů a byly plné výstavních hroznů. Nepozoroval jsem žádný rozdíl mezi nimi a keři, které měly kmínek z jednoho kusu. Co vadí podstatně víc, je velké množství spících oček v místech řezů a tím velké množství neustále rašících letorostů, které je nutno pořád odstraňovat, což přináší ve vinohradu dost práce navíc. VJK 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 3.2.2012 11:30

Osobně bych tuto možnost zapěstování keře předem nezatracoval. Už jen kvůli potenciální výhodě mít hotový kmínek najednou, bez nutnosti jeho postupného vyvazování a kontroly při růstu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 166.99 (?), 19.2.2012 21:05

Pokud máte velmi bujně rostoucí odrudu, zkuste to udělat takto.V létě použijte obyčejný zpusob rozmnožování a to potápění.Při nízkém i středním vedení to jde.Jeden výhon ohněte a potopte do země.Před tím ho nařízněte, zaháčte a zasypte kvalitní zeminou nebo pískem.Vrchol vyvazujte k tyčce, aby byl rovný.Do podzimu zakoření a vyroste i několik metru.A máte řízek požadované délky.Mám to vyzkoušené. Jery

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 177.13 (?), 19.2.2012 21:38

Ja by som s potápaním (hrížením) nečakal na leto, ale už začiatkom marca, zakiaľ je jednoročný ťažeň pružný a neláme sa, by som ho ohnul a zaháčkoval pod úrovňou zeme. Očká smerom ku kmeňu by som vyslepil a nad zenou nechal iba jedno. Z neho by počas sezóny vyrástol solídny základ budúceho kmienka. Spojenie s materskou rastlinou by som prerušil nasledujúci rok po rozmrznutí pôdy (február) a nový kmienik aj s koreňovým balom by som presadil na nové miesto až v mesiacoch marec-apríl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.37 (?), 20.2.2012 9:44

Zdravím, nejsem odbornice, ale hřížení jsem provedla takto.V květnu jsem zasadila pravokořenou sazenici a jeden její šlahoun jsem dala do větší nádoby.Šlahoun jsem odstřihla, až když bylo vidět dobré prokořenění v nádobě a zasadila na nové místo.V září jsem tak získala dvě třímetrové rostliny a obě příští rok plodily. U Primu jsem musela nádobu zavěsit na sít, protože šlahoun byl vysoko - viz foto.I ten narostl do tří metrů.Pochopitelně to není rada pro velkou vinici, ale u pár hlav to jde.K.

Prim
Prim
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Květuš - (1) - 107.164 (?), 20.2.2012 9:52

...a ještě..foto - Karmakod..Květa

Karmakod
Karmakod
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel10:10
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika