Vinná réva neplodí



                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?) 
18.6.2011 9:01

Souhlas, bude to Prim, mě zmátla ta první fotka s hroznem + informace o pozním dozrávání, kyselé chuti a náchylnosti k chorobám (na té první fotce je vidět mj. i napadení letorostů padlím - černé skvrny). Možná ta negativa, o kterých Mirek psal, byla způsobena v danémpřípadě onou chorobou. Ty další fotky, včetně listů už Primu odpovídají. Pamatuji si, že před pár lety (3-5 roků zpět) patřila odrůda Prim mezi doporučované, perspektivní. Je zajímavé, jak v konkurenci s novými odrůdami nyní klopýtá, takže po zdejším nedoporučení, ji, ač smuten, také nahradím jinou odrůdou. Já mám takovou konzervativní vlastnost, že když mi něco odejde, těžko se s tím loučím.

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 16.6.2011 21:47

Pokud máte něco lepšího, tak o obnovu Primu neusilujte. Není to žádný zázrak. Bobule malé, semena relativně velká, takže je to plivací odrůda. Odolnost proti padlí jako průměrná V. vinifera. VJK

EDIT: Teď jsem si vzpomněl, že jsem před lety v jedné vesnici v Českém středohoří viděl a ochutnal nějaký klon Primu, který by stál za hřích - velké hrozny, docela slušné i bobule a velmi dobrá chuť.

                     
host - 161.95 (?), 17.6.2011 1:22
Súhlasím s p.VJK, že Prim a jeho klony sú už v súčasnosti prekonané kvalitnejšími odrodami, aj keď má slušnú odolnosť a skoré dozrievanie. Keď som zakladal vertiko pri RD, použil som aspoň vlastnoručne dopestované pravokorenáče odrody vyšľachtenej Doc. Postbieglom z lednickej univerzity, pravdepodobne z Primu (viď fotografia). Vertiká rastnú v tieni na severnej strane, rodia slušne, perenospórou ani oidiom netrpia. Chuť muškátovo aromatická, ako u Primu. Bobule stredne veľké, semená sú ako pri muštových sortách. Postupne tieto vertiká preočkovávam tesne nad zemou skorými odrodami (Elegant sv., Joudupe, Žavoronok, JCHD). U lotyšských odrôd mi ide o superskoré dozrievanie, sladkosť a odolnosť. Paľo

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 29.9.2011 15:30

Afrodita vyhnala letos nádherné letorosty které mají délku 3-4 m, tlusté jsou jako prst (1-1,5 cm), napadení chorobou nějak závažné nebylo, réva je stále olistěná a vypadá to že dřevo i vyzraje. Má všechny předpoklady na to aby příští rok rodila a já mám dotaz. Je vhodné ještě nyní nějaké přihnojení, zvláště takové které by podpořilo tvorbu květenství v následujícím roce?

                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (513) - 151.93 (?), 29.9.2011 20:44

Poupata už jsou v očkách založena (nebo taky nejsou). Pokud nyní pohnojíte fosforem, přispějete tím ke květenství v popříštím roce. Není důvod to neudělat - fosfor zůstává v zemi po velmi dlouhou dobu bez toho, aby se vyplavil do spodních vod.

   
pity - (6) - 148.241 (?), 3.7.2011 14:28

Zdravím pánové, ráda bych se zeptala na podobný problém.Koupila jsem si asi před 5ti lety dvě sazenice révy.Jupiter a Picurka.Jsou to bezpeckové odrůdy, bílá a růžová.Jedna pěkně rodí a druhá se mi druhý rok zlomila, tak jsem skusila ji zasadit a chytla se.Jenže neplodí.Letos byla osypaná květy a vše odkvetlo naplano.Ani jeden hrozen.tak nevím, kde jsem udělala chybu, Picurka hrozny má, tak prosím o radu.Díky pity

      
host - 133.85 (?), 3.7.2011 16:30
Dobrý deň! Jupiter (Rhea) má obojpohlavné kvety, takže problém s opylením by nemal byť príčinou výpadku plodnosti. Pravdepodobne niečo zlyhalo pri vývine oplodnených semeníkov. Bujný rast pri prvej signálnej úrode, alebo deficít niektorého zo stopových prvkov. Skúste dodať formou postreku či zálievky stopové prvky, hlavne Mo, Zn, Mn, B, Mg. Jupiter pestujem veľa rokov a vždy spoľahlivo zarodila. Zakoreniť rezok píchnutý vonku do zeme nebol takisto u nej problém. Paľo
         
pity - (6) - 148.241 (?), 3.7.2011 17:02

Paľo, děkuji za odpověď.Je pravda, že keř rostl bujně, tak uvidíme příští rok, skusím pohnojit stopovými prvky a uvidíme.Taky jsem uvažovala, že postřik, kterým mi soused zahrádkář postříkal hrozno proti plísni, odehnal včely, ale to asi těžko, když vedlejší hrozny opylily.Renata

            
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 3.7.2011 18:55

Mám to chápat tak, že jste révu stříkali v době květu? VJK

               
pity - (6) - 148.241 (?), 4.7.2011 19:56

Ano, révu stříkal proti plísni, která se objevila na spodu některých listů, a bylo to v době, kdy začala réva kvést.Renata

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Peleta a klasicky kotel14.8.2024
Peleta a klasicky kotel12.8.2024
Peleta a klasicky kotel12.8.2024
Peleta a klasicky kotel11.8.2024
Zvukovy signalizator naplnenia sudu5.8.2024
BETONOVÁ DESKA5.8.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika