Hnojení vnice bobule skutečně příliš nezvětší. Chyba je nejspíše v prodejci. Věci znalý vinař se často musí jen usmívat nad nabídkou různých firem. Nabízejí se odrůdy k nám naprosto nevhodné nebo moštové odrůdy se deklarují jako stolní. Možná Vám prodali Veltlínské červené rané - je to sice moštová odrůda, ale chůť vyzrálých hroznů je vynikající. Pokud jste koupil Chrupku červenou, ta je taky výborná, ale nesmíte na hlavě nechávat moc hroznů, pak je drobnější a není tak dobrá.
Réva si dokáže živiny vytáhnout ze značné hloubky. Až budete v Chorvatsku, uvídíte, že réva často roste téměř na holé skále. Nehnojená réva roste zpočátku slabě, ale později si pro živiny sáhne do zemských hlubin a růst se vyrovná. Znám spoustu vinic, které se vůbec nehnojí a rostou docela dobře. Pro klidné svědomí Vám můžu doporučit každoroční přihnojování kompostem. Čerstvá mrva může vyvolat žloutenku. Dávka kompostu 2 - 3 kg na m2. Co se týká průmyslových hnojiv, réva snáší dávky podobně jako brambory nebo cukrovka. V praxi to bývá do 2 kg 27 % ledku na 1 ar, dávka 50% draselného hnojiva do 5 kg /draselnouj sůl dávejte vždy na podzim/. S fosforem se musí opatrně, dokáže vyvolat silné žloutenky. To platní i pro kombinovaná hnojiva.
Listová hnojiva se dají aplikovat pravidelně každých 14 dní, podobně jako u ostatních zahraních rostlin. Hnojení může začít krátkce po vyrašení a končí v době zaměkání bobulí.