Co vaše réva? (2012)



                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?) 
4.6.2012 18:09

mně včera vykvetla pozdní odrůda Cerason

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 4.6.2012 19:00

Bílovská odrůda "Veliký Bílý".



                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 27.4.2012 9:25

Zdravím Vás Paľo i ostatní "vinohradníky", pokud se přeočkuje réva tak je jistě následně nutné odstraňovat vše co raší mimo nová očka, teď i v budoucnu?

                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.52 (?), 28.4.2012 23:13

Zdravím Vás Mirku! Bol som 2 dni vo Sv.Jure. Tam už je vinič vo vývoji oveľa ďalej. Plody marhúľ v dcérinej záhradke už majú na dĺžku takmer 3 cm. Stromy sú obsypané, neviem, čo budeme robiť s toľkou úrodou? Vyzerá to, že v tomto roku bude všetkého ovocia nadbytok.

Spiace očká materskej odrody musíte prvé mesiace po preočkovaní vylamovať. Potom už ťažne vyrašené z naštepených očiek prevezmú úlohu hlavného dodávateľa asimilátov a pôvodná odroda prestane vytvárať nové očká. Dnes navečer som kamarátovi v Bíňovciach preočkoval zopár starších koreňov odrodami Richelje a Pamjati Žuravlja. Majte sa pekne!

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 29.4.2012 6:35

Děkuji Vám Paľo za info a upřesnění, u mne na zahradě se réva vzpamatovává celkem dobře, ovšem broskvoně, nektarinky i třešeň budou díky mrazům patrně bez úrody.

                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.60 (?), 29.4.2012 8:06

Belehradský bezsemenný Mirku mi tiež stále neraší. Mínus 17 už je pre túto sortu priveľa. Mám ho už 4. rok, ale hrozno som ešte neokoštoval. Konečne dúfam zakvitne Nasťa, ktorá doteraz vymŕzala a prebúdza sa aj chutná Nadežda AZOS. Pamjati Zacharovoj aj naočkovaná Zilga ukazujú množstvo malých kvetných strapčekov.

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 29.4.2012 8:44

Už jsem uvažoval i o tom že bych ho dal k baráku kde je přece jen řádově tepleji, ale už není místo. Jedna z možností by byla dát ho na červenou chrupku kterou jsem již zlikvidoval a nechal jen kmínky, které teď silně obráží.

                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 29.4.2012 16:03

pořád mi to Mirku vrtá hlavou proč ta Chrupka u Vás nedozrává, říká se, že když nejdou chrupky tak nepůjdou ani jiné hl.pozdnější sorty, zvláštní

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 4.5.2012 10:59

Přidávám pár fotek z dnešního rána. Co se týče té Chrupky tak fakt nevím, navíc to není odrůda o kterou bych stál ale pokusně na ní nechám letos jeden hrozen ať se pochlubí.


Arkadia
Arkadia
Dole Original s Kodrjankou, nahoře Kodrjanka.
Dole Original s Kodrjankou, nahoře Kodrjanka.



                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 4.5.2012 12:32

Po letošních divných mrazech mám také problémy s rašením. Co roste u domovní zdi raší celkem slušně, ale u keřů rostoucích na volném prostranství všechno jednoleté dřevo vymrzlo a raší to převážně z dolních částí kmínků (které jsem před nástupem těch krutých únorových mrazů preventivně překryl růvky). Mám silné podezření, že důvodem toho letošního "nerašení"  nejsou primárně ony zmiňované únorové dvacítkové mrazy, ale až následné jarní mrazíky, které na mnohých místech republiky někdy na přelomu března a dubna zlikvidovaly úrodu meruněk. U nás v JČ v tu dobu bylo -8°C a například v Brně až -7,5°C! A to je pro oživující pupeny na réví asi dost. Co tady čtu, je na tom hodně lidí podobně.

Pro Mirka : mám asi týden staré hlášení z Brna, že brněnský "matečný" Vostorg prý neraší, zatímco vedle rostoucí Kodrjanka ano! To je velmi divné... vypadal na podzim velmi pěkně, vyzrále. Jedeme nyní o svátku na Moravu a tak zkontroluju tamnější stav věci. Jihočeský Vostorg, který měl nad zemí v podstatě jen jednoleté dřevo, raší od paty, podobně, jako všichni jeho vedle rostoucí kolegové a kolegyně a například i jako Vaše mikulovská Kodrjanka na fotce.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Peleta a klasicky kotel12.8.2024
Peleta a klasicky kotel12.8.2024
Peleta a klasicky kotel11.8.2024
Zvukovy signalizator naplnenia sudu5.8.2024
BETONOVÁ DESKA5.8.2024
Hydroizolace bazénu5.8.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika