Pes s PP a bez PP



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 145.195 (?) 
21.10.2010 12:20, zobrazeno: 92583x

chtěl bych si na jaře koupit Něm.ovčáka ale opravdu Něm.ovčáka ne nějakou směsku

a všude píši, že prodají NO čistokrevná bez PP jak je to možné, vždyť štěnata po rodičích s PP dostanou všechny průkaz původu

Jak nenaletět, aby opravdu štěně bylo čistokrevné???

Mám tedy koupit štěně s PP, abych měl jistotu, že je to pravý čistokrevný NO

za Vaše odpovědi předem děkuji Jindřich JIRKŮ

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 68.251 (?), 21.10.2010 15:49

Dobrý den,

Čistokrevný pes je jedině pes s PP. Všechno ostatní jsou voříšci. Jedině PP Vám OPRAVDU DOKÁŽE, že předci Vašeho psa jsou NO a ne něco jiného. Pokud chcete jakous takous záruku exteriéru, zdraví a povahy raději si připlaťte (čistokrevný NO, který není po extra matce, otec je vždy 1A, nebude ani moc drahý) a kupte psa s PP. Ostatně investice do koupě psa je jenom zlomek toho, co Vás bude váš pes stát potom (žrádlo, veterina a td.).

Robert

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.195 (?), 21.10.2010 16:27

jj děkuji Roberte že jste ujistil moji myšlenku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 21.10.2010 16:58

Mám dva psy, oba s PP, každý jiná rasa. Bez PP bych psa nekoupila, protože jsem stejně jako Vy, chtěla mít jistotu, že budu mít to, co chci mít  Tlačil mne čas - chtěla jsem je brát oba co nejvíce zároveň, aby vyrůstali jako sourozenci a předešla jsem budoucím konfliktům mezi nima. To si myslím, se povedlo dobře  Jednoho z pejsků vyzvedával manžel, očividně z kozího chlívku, zablešeného, začerveného a ne v dobré kondici  Později se u něho projevili další zdravotní problémy a taky se mu nepostavili ouška. Když jsem jeho stav konzultovala s poradkyní chovu, zprvu se podivila, jak to může být PP ,,syn" psa, který pro velkou výšku nebyl uchovněný?! No, asi stačí mít známého veterináře, třeba... Potom z paní poradkyně vylezlo, že s oním chovatelem vedou nějaké správní řízení, ale že stejně nemají šanci ho postihnout. Takže je sice krásné, vybrat si pejska s PP, ale nakonec Vám nikdo nezaručí, že je vše v pořádku. Ano, mohla bych se také s pánem soudit o peníze atd. ale na to já kašlu, já chtěla pejska jen jako domácího mazla, ne na výstavy, tak jsou mi i nějaké uši ukradené, ale jde spíš o princip. A o to, jak to mezi,,chovateli" vlastně chodí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 145.154 (?), 25.10.2011 10:09

Souhlasím stímto názorem ani PP nezaručí že pes bude dobrá možné bude mít papíry, ale teké může mít řadu dalších problémů. Papíry nejsou důležité nejdůležitější je znát chovatele od kterého si štěně chcete vzít. Bohužel zkušenost že pes má PP ale ve skutečnosti má strašně zdravotních problémů od kyčlí až po páteř - zkrátka na papír se dá napsat vše ale realita je jiná 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 21.10.2010 17:37

Čistokrevný pes je jedině pes s PP. Všechno ostatní jsou voříšci... To je samozřejmě hloupost, zřejmě nic nevíte o chovu psů. PP dostanou jen potomci tzv. uchovněných psů, Aby byl pes uchovněn musite s ním absolvovat různé výstavy a zkoušky. Takže když budete mít pár psů s PP a nebude se vám chtít je uchovňovat, tak jejich štěňata nedostanou PP i když geneticky budou naprosto čistokrevná.  Jiná možnost, kdy štěňata nedostanou PP je, že chovatel připustí porod štěňat častěji než umožňují pravidla pro dané plemeno. No a třetí možnost je, že majitel psa nevychází s poradcem chovu a ten pak nedá pro daného psa povolení pro chov, a nemusí to nijak zdůvodňovat. A pak fena má vždy štěňata jen bez PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.242 (?), 21.10.2010 23:40

A nebo taky mohou být geneticky čistokrevná, rodiče s PP mohou mít různé zkoušky, ale bude zde jiný zádrhel proč nebyli uchověni, např. geneticky daná vada kyčelních kloubů, příp. jiný zádrhel a potom je na chovateli, do jaké míry je odpovědný či nezodpovědný a rozšiřuje řady nešťastných nových majitelů. Nám se toto stalo s fenkou, její bratr je v pořádku, majitelka tvrdila, že jeich matka nebyla uchovněna pro "přerostlost". Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 244.74 (?), 22.10.2010 15:10

Dobrý den,

Pane Ferdo, pesany chovám bez pár měsíců 20 let. Vím, že to nemusí ihned znamenat mou odbornost, ale domnívám se, že o tom něco vím. To, že nevycházíte s poradcem chovu je blábol na který nemá cenu reagovat, není v klubu jediný! Kvůli jednomu, nebo dvoum vrhům nemusím zakládat ani chovnou stanici, ale stačí se domluvit s chovatelem Vašeho psa. Splnění podmínek povahových a exteriérových Vám dá 1 výstava a třeba u retriverů ověření vrozených vlastností (naprosto banální zkouška) a RTG kyčlí, víc nic! Fenka v chovu může mít štěňata 1x ročně, víckrát připouští fenu jenom idiot a já bych takové štěně od vyšťavené feny nechtěl! Všechny tyto věci mě zaručí jen solidní chovatel a PP. Od neprověřených jedinců koupit štěně (pokud chceme opravdu čistokrevného psa) je hazard. Pokud kupujete takzvané čistokrevní štěně bez PP a že Vám někdo ukáže PP otce a matky nic neznamená (snad jen to, že psi nevyhovují standartu a proto nejsou uchovněni). Čistokrevnost Vám zaručí jedině PP s výpisem čistokrevných předků s možností kontroly v plemenné knize.

Nic proti voříškům nemám, ostatně jsem pevně rozhodnutý, že až mě opustí moji současní psi, tak dalšího si vyzvednu v útulku, ale zadavatel dotazu chce čistokrevného NO, proto moje rada byla taková jaká byla, ostatně všichni ostatní přispěvatelé doporučily také psa s PP a jistě ne bezúčelně.

S pozdravem Robert

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.123 (?), 24.4.2014 21:25

Roberte,

pak je tady ještě možnost získat psa bez PP způsobem, který se povedl nám. Máme chovný pár - oba uchovněni, ale z důvodu skrytého hárání (a navíc absolutně mimo termín) se se nakryli neplánovaně. A tím pádem jsou to štěňata po chovných rodičích s PP, ale malí nedostanou PP, protože člověk vymyslel byrokracii....  svět se naruby obrací... ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.38 (?), 24.4.2014 23:31

nevím, jak to přesně chodím jakové jsou podmínky klubu, ale proč by štěnda neměla dostat PP?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika