Pes s PP a bez PP



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 145.194 (?) 
3.10.2011 17:02

Není důvod Vás křižovat. Souhlasím s Vámi. Také jsem si pořídil pejska s PP loveckého něm. ohaře a po výstřelu utíká v panickém strachu domů. Takže pejsek s PP nezaručuje sto procentně jen ty nejlepší dědičné vlastnosti. Ten strach z hromů, blesků a i vzdálených výstřelů např. ohňostroje je skutečně velký a myslím, že se už ani nedá nijak vyléčit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 225.45 (?), 3.10.2011 19:44

ja tedy osobne budu mit radeji zdraveho psa bez PP nez psa s PP ktery ma zfixlovane doklady od chovale co natom chce jen vydelavat to si opravdu myslite ze vsichni chovatele jsou natolik cestni vim o jednom co na jednu fenu ziskava oceneni na vystavach a doklady a druha to odrodi zrovna tak lze koupit falesne rentgeny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.233 (?), 3.10.2011 20:06

Právě. To je ten problém. Při dnešním stavu, kdy korupce zasahuje do všech lidských činností, už nelze věřit vůbec ničemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 244.168 (?), 13.12.2011 12:11

No já si myslim, že pokud psa nemáte kvůli výstavám, nechcete na na krytí, nebo nechcete mít štěňata, tak bez pp stačí. Měli jsme vždy feny bez pp, ano, pak jsme je nechávali vždy vykastrovat, někdo to může odsuzovat, ale máme psa pro radost a ne na chov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.3 (?), 2.1.2012 20:34
Já mohu říct jen z vlastní 30.leté zkušenosti, měla jsem postupně 5 psů, z toho dva PP. Tři voříšci, nedali se pořádně vychovat. První zkončil pod autem, druhý zemřel v pěti letech na rakovinu, investovala sem za léčbu hodně peněz. A třetí byl cholerický gaučák, darovali sme ho příbuzným, jim to zřejmně nevadí. První papírák skvělý, poslušný,dožil se na svou rasu hodně let. Teť mám druhého a nemohu si stěžovat. Chci ještě podotknout, že prvního papíráka sem měla před voříškama, tak nelze mluvit ani o zkušenostech s výcvikem. Sem za to, že PP by měl mluvit sám za sebe ale i takový pes se dá špatnou výchovou zkazit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 90.3 (?), 2.1.2012 23:18
Pokud kupujete psa bez PP nebo dokonce směs více ras, nevíte tak stejně nic o zdraví a povaze rodičů. A pro příklad, ještě jsem třeba neviděla ani neslyšela, že by někdo z voříška udělal vodícího psa. Rasy jsou dlouhodobě šlechtěny za nějakým ůčelem. Mít ovčáka jen na mazlení, to je dost málo, na mazlení si pořiďte raděj třeba pudlika, ten tolik pracovat nepotřebuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.168 (?), 21.9.2012 14:03

Čistokrevný pes bez PP existuje, ale nedá se to dokázat. Zrovna tak jsem slyšel i případy, že pes bez PP, který byl krásný měl štěňata, ale ty byly připsány psovi s PP, který nebyl tak krásný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.2 (?), 19.9.2012 6:21

Kdyz se narodi stenata rodicum s PP, maji tedy, pokud nemaji vadu, tez PP.Ale jen omezeny pocet z vrhu.Ti nadbytecni, jsou cisti rasou tez, ale uz nedostanou tzv.papiry.Uz nejsou hodni uznanemu chovu.Nechte si dolozit puvod otce a matky a bude jistota, ze tj.cistokrevne.Vetsinou to poznate i podle vzhledu, kdyz tj.krizenec, tak to ma vetsinou nejakou odchylku od puvodni rasy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.27 (?), 19.9.2012 7:22

No, ono to zas tak automatické není,  pro získání PP pro štěňata musí být oba rodiče i s PP tzv. uchovnění - musí vyhovovat standardu, který je pro to které plemeno daný, u NO musí mít i základní zkoušky, DNA, rtg. kyčelních kloubů, teď už i loketních, musí absolvovat výstavu. Je to složitější, než se na první pohled zdá. A o nadbytečných štěňatech? - nevím, u kterých plemen. U NO třeba "nadbytečnost" není - může PP dostat celý vrh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.17 (?), 19.9.2012 15:50

Proboha a tohle jste vzal(a) kde?! Pokud se narodí štěnda uchovněným rodičům s PP, tak PP dostanou všechna štěňata, pokud tam není jasná vada. Pokud jsou jejich rodiče sice s PP, ale neuchovnění za a) štěnda by neměli mít! a za b) papíry nedostane žádné z těchto štěňat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika