Dilema



host - 183.242 (?)
23.7.2010 22:29

Ahoj, Jano. Přebolí, ale vzpomínat budete stále. U nás byl na dvoře vždycky pes, někdy i dva, všechny, už od dětství si pamatuji jménem, všichni byli svým způsobem vyjímeční a na všechny rádi vzpomínáme. Bohužel, živí tvorové jsou smrtelní a tak to prostě chodí. Všechny jsme oplakali, protože, když zvíře s Vámi žije několik let stává se, ať chcete nebo nechcete, členem rodiny. Já asi nejvíc oplakala krávu Stráču, ale nemohu například ani chovat husy. Všechny jsou "babulenky", kamárádky, příjdou na zavolání a "povídají si" a když je mám potom na podzim nachystat na pekáč, nejde to. Elena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.3 (?), 18.7.2010 14:22, zobrazeno: 33051x

Mám 13a půl roku starou fenku něm.ovčáka.Už delší dobu má problém se zadníma nohama.Špatně se jí vstává a chodí.Nemůžem jí pohladit po zádech, protože upadne na zadek.Ted jen polehává a pokňukává.Je úplně hluchá a hůř vidí.Včera, když u nás vrcholilo to vedro, tak byla úlně apatická.A tak si říkáme jestli už není čas jí usnadnit odchod z tohoto světa.Jenže se nějak nemůžem rozhoupat.Ach jo.

   
host - 61.106 (?), 18.7.2010 22:12
Pro radu nejdřív k veterináři, nemusí to být pouze příznak stáří, protože něco podobného jsem zažil i u mladého jedince a úmyslně pro specifičnost nechci být konkrétní. Víc se k tomuto dotazu nevyjádřím.
      
host - 44.3 (?), 20.7.2010 10:02

Tak v poledne přijede veterinář.Na boku v místě kyčle se jí otevřela rána a krvácí a zapáchá.Už jsem jí obrečela.Celý život nepotřebovala kromě očkování lékaře.S druhým psem jsme si veterináře užili dost.

         
host - 243.20 (?), 20.7.2010 11:56
Otevřená rána a zápach jsou příznakem lokální hnisavé bakteriální infekce, což dává jistou naději (nenastala-li celková sepse), že se veterináři podaří ránu vyčistit a desinfikovat a aplikuje antibiotika. Jistota úspěchu není, ale je to o něco nadějnější než ochrnutí a celková ochablost zcela bez zjevných příznaků.
            
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.3 (?), 20.7.2010 20:10

Veterinář přijel a konstatoval, že stav je vážný a že bude lepší jí to usnadnitNevěřil, že má 13 pryč, že je pěkná.Odpočívá pod ořechem.Celou tu dobu co byla s námi byla prima psem a dlouho byla hravá.Ráda plavala.Jen nesnášela koupání pod hadicí.Bude mi po ní dlouho smutno.

               
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 20.7.2010 21:41

Jani, je to smutné, ale berte to tak, že už má klid a hlavně byla ušetřena dlouhého trápení.Smutno Vám bude hodně dlouho, náš první pes je už tři roky pryč a i když jsme si po čase vzali štěně, není dne abych si nevzpoměla.Jani vím jak vám asi je, nebojte, všechno přebolí a zůstanou Vám jen krásné vzpomínky.

                  
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.3 (?), 22.7.2010 11:20

Micuko, děkuji.

                     
Dana Smékalová knedl - (6) - 200.133 (?), 23.7.2010 17:51

Ahoj Jano.Micuko má pravdu, všechno přebolí.Měli jsme kocoura peršana do doby, než si s ním někdo"pohrál".Měl rozkoplou čelist a patro -no hrůza.I veterinář říkal, že to bylo kopnutí nebo rána něčím.Nedalo se s tím nic dělat.Když jsme si ho dovezli v krabici domů... nemusím asi popisovat.Dnes máme už jiné kočky, ale naCyrila nezapomenem.A když se dívám na jeho fotky, vzpomínám,jaký to byl pohodář.Tak taky vzpomínejte na hezké a bude s vámi pořád.A pak-já jsem setím uklidnˇovala-není to člověk, to by bylo horší.Tak ahoj Dana

Bez názvu
Bez názvu
                     
host - 183.242 (?), 23.7.2010 22:29

Ahoj, Jano. Přebolí, ale vzpomínat budete stále. U nás byl na dvoře vždycky pes, někdy i dva, všechny, už od dětství si pamatuji jménem, všichni byli svým způsobem vyjímeční a na všechny rádi vzpomínáme. Bohužel, živí tvorové jsou smrtelní a tak to prostě chodí. Všechny jsme oplakali, protože, když zvíře s Vámi žije několik let stává se, ať chcete nebo nechcete, členem rodiny. Já asi nejvíc oplakala krávu Stráču, ale nemohu například ani chovat husy. Všechny jsou "babulenky", kamárádky, příjdou na zavolání a "povídají si" a když je mám potom na podzim nachystat na pekáč, nejde to. Elena

   
host - 185.138 (?), 19.7.2010 7:32

A když vás bolí záda, taky myslíte na rakev? I pro pejsky existují obstřiky a prášky. A v tom vedru jsem taky totálně apatický...

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika