jaké stromky ke zdi



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 85.27 (?)
31.1.2008 15:20

S panem 151 203 plně souhlasím a potvrdil mi to před rokem i  odborník ze stavební fakulty VUT (viz téma Hrušeň jako popínavka ke dveřím). 
   Opírat se o argumenty, jako "vidívám to na západ od hranic (vidíte i pod základy?) a domy stojí", je stejně logické a bezpečné jako řídit se tvrzením:  "Viděl jsem plno motocyklistů jezdit 200/hod bez přilby a nic se jim nestalo".

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

         
host - 151.203 (?), 30.1.2008 21:10

Mezi zeď objektu a výsadbu je možné zhotovit tzv.: "kořenovou clonu". Ta omezí prorůstání kořenů pod objekt. Je to posáno v sadovnických normách, které lze koupit v českém normalizačním ústavu. Jinak ač tomu moc lidí nebude věřit, jsou případy, kdy dřeviny  rostoucí v blízkosti budovy časem způsobily její totální devastaci. Vím o jednom případu z Hodonína (?). Tenkrát příčinou byl nesouměrný pokles jílovitého podloží pod rohem obytného domu. Ten pokles byl způsobem vysušením jílového podloží kořeny několika vzrostlých dubů. Tímto nechcí říci, že se to stane pokaždé, když u domu rostou velké stromy a pro jistotu je tedy budeme kácet.  Ono je to víc složité než se takto dá napsat.

            
host - 172.35 (?), 31.1.2008 14:18
Kdybych věděl jakou nastartuji rozpravu tak jsem nepsal.Nenapadlo mě že se bude řešit stavební stránka a další věci které nejsou snad tak podstatné.Na západ od naších hranic toto vidím docela často tak jsem si myslel že bych to mohl skusit i u nás.Konzultoval jsem to s několika zahradníky a bylo to 50 na 50.proto jsem chtěl slyšet názor většího množství odborníků Díky
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 85.27 (?), 31.1.2008 15:20

S panem 151 203 plně souhlasím a potvrdil mi to před rokem i  odborník ze stavební fakulty VUT (viz téma Hrušeň jako popínavka ke dveřím). 
   Opírat se o argumenty, jako "vidívám to na západ od hranic (vidíte i pod základy?) a domy stojí", je stejně logické a bezpečné jako řídit se tvrzením:  "Viděl jsem plno motocyklistů jezdit 200/hod bez přilby a nic se jim nestalo".

                  
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 31.1.2008 15:29
Myslím, že tazatel nechtěl ke zdi sadit žádné duby, ale nějaké ovocné stromky do stěny, snad jen zákrsky. A ty mají kořeny takové, že o nich ani nemá smysl mluvit.
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 77.39 (?), 31.1.2008 16:30
Víte, ono poradit se dá jakkoli, je to nezávazné. 50% zahradníků Vám řekne zasaďte, 50% řekne nezasaďte. Který z nich Vám ale dá písemně s podpisem a razítkem potvrzení, že dřevina stavbu neohrozí?
   Stavební stránka je nepodstatná,  hmm. Já ale přiznám,  že nově vzniklá puklina ve zdi mě znepokojí víc, než třeba odumřelý stromek.
   Osobně si rovněž  myslím, že zákrsek na M9 by mi  chalupu neroztrhal. Ale nechal jsem si poradit a stanovisko bylo odmítavé. Přestože mi stromy stojí  od zdí poměrně daleko, nacházím viset kořínky mezi cihlami klenby sklepa i 3/4 metru pod zemí. 
   Nikdy bych nikoho nenařkl z PC negramotrnosti či nepoužívání mozku.
                     
host - 151.203 (?), 1.2.2008 23:00

Kořenové systémy rostlin silně podceňujeme. Kdybych osobně před lety při kopání studny nenarazil asi v 4 m kořínky jabloně (nechápu, byl pod 1,5 vrstvou těžkého jílu) tak bych se každému vysmál kdo by mi to tvrdil. Mám důkazy, že kořen akátu prorostl do 20 m hloubky. Akát není jabloň na slabé podnoži, ale je potřeba když uvažujeme co vysadit ke stavebnímu objektu zvažovat jaký vliv může mít rostlina na stavbu. Někdy pozitivní (hodně se uvádí břečťan, který dokáže odpařit vodu od základů), jindy za negativní, kdy kořinky prorostou do spár v základové zdi, umožní tak proniknout tam větší vlhkosti a popkud to je v zámrazové hloubce, může voda ve spáře a mráz pomalinku nahlodávat stavbu. To neznamená, že bychom dřeviny k objektům sázet neměli, ale abychom udělali všechny známá opatření, aby nebyl časem poškozen jak objekt, tak strom.

                     
host - 5.39 (?), 2.2.2008 13:22

Vážený hoste 151.203 nepřeháníte to trošku s tím, že se snažíte tazatelům diktovat, jaké mají pokládat dotazy, aby se Vás jejich formulace nedotkla?

               
host - 5.18 (?), 31.1.2008 15:59
Taky mám ten dojem:... kdybych to býval byl věděl, tak bych  sem býval  byl nechodil..., nelíbí se mi, že někdo dokáže na  položený dotaz, odpovědět stylem, že někdo nepoužívá mozek a zbytek jsou počítačoví negramoti.
                  
host - 81.179 (?), 31.1.2008 18:10

Myslím si, že káždý čo sa pýta, sa aj dozvie a kôli tomuto vlastne sú tu aj tieto stránky. Nieje na tom nič zlé, keď sa niekto spýta na radu, hoci svoju otázku nešpecifikuje úplne presne. Je však pravda aj to, že sto ľudí, sto názorov - takže aj s týmto treba vždy rátať, ale určite nájdete neaký kompromis a po zvážení aj všetkých týchto rád niečo vymyslite a zasadíte.

                  
host - 151.203 (?), 1.2.2008 22:49

Počítačová negramotnost není nic hanlivého. Je to i oficiální termín který se uvádí v programech Keré mají naučit občany s PC pracovat a využívat jejich kvalit a možností. Uvádí se i ve statistikách, kdy se srovnávají naše znalosti ve využívání PC se zahraničím. Pokud jsem tímto termínem někoho urazil, tak se omlouvá.  Ale zároveň se sám přiznám, že v oblasti PC nejsem gramotný.  Chtěl bych tu bedýnku se naučit využívat podstaně víc.

Používat mozek - možná, že jsem přestřelil. Nicméně v počátku jsem měl dojem, že si tazatel sednul k PC a napsal - poraďte. Ale jak později napsal. že už problém konzultoval, ale chtěl znát víc názorů, je patrné, že nepatří ke skupině lidí, kteří se sami moc nesnaží. nicméně v takovém případě dotaz bych asi položil i s informací, že si chci porovnat názory s těmi, které se mu už dostali od okolí.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika