Příspěvky uživatele - 70.240

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Broskyne 2024, 20:46
Co se týče Springcrestu, musím dát letos palec nahoru. Oproti preferovanému Harbingeru, kde přežil pouze jediný plod, který navíc předčasně shnil, znetvořené Springcresty si podržely výbornou kvalitu. Z těch novějších amerických celočervených odrůd... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 17:39 Obsahuje fotku
Přeju dobrou chuť. U mě všeho všudy dva nově objevené plody na Tomcotu, které byly zřejmě dobře ukryté, jeden dobře ukrytý na Bergevalu, jedna Veharda, jedna Ceglédi... a jedno pozdní Farclo.
Obaleč švestkový II. generace, 17:34 Obsahuje fotku
Vaše tabulka je moc dobrá pomůcka, pane 227.29.  Já musím konstatovat, že ačkoliv se proti I.generaci obaleče slivkového nestříká, ani se nemonitoruje, tak například na roubu Carpatinu jsou vesměs všechny plody navštívené a některé už shnily a... celý příspěvek >
Obaleč švestkový II. generace, 24.6.2024
Nevšiml jsem si, že vy by jste někdy něco věděl, 234... Plevelíte stále fórum naprosto zbytečnými příspěvky, které nikomu nic nedají.
Obaleč švestkový II. generace, 24.6.2024
Škoda, že opět nic nevíte, 234..., každá rada by se hodila. Švestek letos není mnoho, tak právě proto. Ano, Mospilan je účinný insekticid k ochraně rostlin, to bychom věděli.  
Obaleč švestkový II. generace, 21.6.2024 Obsahuje fotku
Proti první generaci se nestříká, ale jediný plod na stromku, který má klejotok a je tímto zásahem housenky už do půlky předčasně vybarvený a brzy spadne, docela mrzí. Na velkých stromech bych obaleče neřešil vůbec, ale těch švestek zase letos tolik... celý příspěvek >
Obaleč švestkový II. generace, 21.6.2024
Díky za reakci 234.125. Vedlejším efektem Mospilanu je také jeho působení na přemnožené mšice, kterým se v tomto počasí neobyčejně daří. Pokud by jste to dělal lépe, můžete příště poradit, o což jsem vás předtím žádal. 
A co vaše višně?, 21.6.2024
Přesně tak. Co se týče starých sladkovišní, tak z těch nejchutnějších je dostupná ta Královna Hortenzie, ale na rozdíl od Sladkovišně rané letos zmrzla. Plody Sladkovišně rané jsou ale jednak malé a jednak jen "odvar" chuti Královny Hortenzie, jak se... celý příspěvek >
Obaleč švestkový II. generace, 21.6.2024
Včera jsem provedl postřik Mospilanem v koncentraci proti obalečům (švestky, jabka). Možná, že bych si na to ani nevzpomněl, kdyby I. generace obaleče švestkového nezpůsobovala občasný klejotok z plodů již v této době. Další postřik provedu po konci... celý příspěvek >
Broskyne 2024, 21.6.2024
Broskvoň "Františku" nemám. Tři plody Sagittarie nakonec spadly, i když držely dost dlouho. Ty Springcresty jsou výborné i přesto, že byly znetvořené mrazem ve vegetačním období. Ostatní celočervené zázraky většinou zmrznou a nejsou ani takto... celý příspěvek >
A co vaše višně?, 20.6.2024
Tady špačci v tomto období nejsou. Pouze kosi shazovali plody Kordie na zem a tam je klobali. Jsem vděčný za těch pár plodů této snad nejchutnější třešně, která obdivuhodně odolala stoleté mrazové pohromě. Samozřejmě i za těch pár višní, ať už jsou... celý příspěvek >
Broskvoň SUGAR TIME, 20.6.2024 Obsahuje fotku
Ale změkly a dají se porovnat s těmi plody Sugar Time. I přes ten prapodivný vzhled Springcrestů těch pár plodů překvapivě neshnilo.
A co vaše višně?, 19.6.2024
Soused má docela pěknou násadu na jinak často moniliózní vzrostlé višni. Škoda, že si zásadně nepamatuje, jakou odrůdu, kde zasadil. V porovnání s těmi pár plody na mojí U.F. je chuť docela podobná. Ovšem, jak jsem psal, mně tady všechny ty kupované... celý příspěvek >
Obaleč švestkový II. generace, 19.6.2024
Dobrý den. Velice rád bych alespoň částečně ochránil pěknou násadu pozdnějších švestek, když už ne proti náletům špačků, tak alespoň proti II. generaci obaleče švestkového. Ošetřuje se po konci kladení vajíček a po konci líhnutí housenek? Při... celý příspěvek >
Broskvoň SUGAR TIME, 19.6.2024 Obsahuje fotku
Jeden z asi třech plodů Sugar Time, které přežily, už změkl. Dužnina je neoddělitelná od pecky. V chuti se projevuje zvýšená cukernatost se zmenšeným množstvím kyselin. Oproti plodům Springcrestu s varhanovitým povrchem (mráz) působí Sugar Time méně... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika