Příspěvky uživatele - 70.240

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kadeřavost broskvoně 2024, 20.12.2023
Žádný nový fungicid na kadeřavost jako náhrada za Syllit nebi Thiram se nerýsuje, KUKY?
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 20.12.2023 Obsahuje fotku
Zkouší někdo pěstovat to CAMEO? Chuť kupovaného tvrdšího plodu líbivá, sytě sladce plná s jemnou kyselinkou. Dnešní degustace: ROZELA, ORION (méně zralý, spíše zelenožlutý, chuť příjemná, ale plod zřejmě ještě řádně "nedošel"). Nakonec EVELÍNA z... celý příspěvek >
Počasí, 20.12.2023 Obsahuje fotku
Ještě k tomu včerejšímu západu slunce. Na internetu bylo plno fotek, ale ta nejzajímavější mně unikla. Co se týče toho prazvláštního mraku nad Tatrami, co ho ukazovali ve zprávách, tak kdybych to neslyšel a neviděl, tak bych řekl, že je to... celý příspěvek >
Počasí, 20.12.2023
Pan SPCH by se chtěl ohřát u tryskající lávy na Islandu, pan PP se zase vytáhl svým pozorováním na Křemešnické vrchovině a jakým ovocným stromům se daří v okolí Ústí nad Labem mi není známo. Zřejmě všem v pěkné nadmořské výšce 150 metrů. Pranostiky... celý příspěvek >
Farbuz🍑, 20.12.2023
Docela mě překvapilo, že v nedalekém zahradnictví, kde je inovace sortimentu ovocných stromků dost bídná, měli právě Buzrlův Farbuz. Nevím, co čekat od křížence Farbaly a pro mě dosti ničemné Big Red, každopádně za zkoušku to stojí. 
Jaké ovocné stromky budete kupovat?, 20.12.2023
To mě těší, pane Bieglere, že považujete HARDYHO máslovku za vynikající. Výhodou kdouloní je slabší růst, ale zřejmě i kratší životnost stromku. Mám tady na kdouloni ledacos a hlavně dost roubů na těchto hrušních, takže škody bude při kolapsu těchto... celý příspěvek >
Počasí, 19.12.2023 Obsahuje fotku
Zcela opačně než nyní to zde uváděl Milan HP. Tak bych jen zopakoval, že zatímco Dáša Honcová předpovídala zimu mírnou, tak podle slupek od cibule a chování zvířat by měla být naopak zima velmi studená. Dnes jsem vyfotil famózní západ slunce. Nevím... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 19.12.2023
Myšlenka dobrá, ale realita je potom jiná. Minulou zimu tři postřiky mědí, jeden Syllitem a výsledek nebyl lepší než u souseda, který nestříkal vůbec. Respektive někde čisto a někde totálka. Kupříkladu u Sugar Time a Royal Majestic. Z novějších odrůd... celý příspěvek >
Počasí, 18.12.2023
Nebude zima, nebude mráz. El Niňo se protáhne do... celý příspěvek >
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 18.12.2023
U mě jsou momentálně největším hruškovým bohatstvím krásně žluté Lucasky. V 10°C se sice za chvíli promění na kaši, ale zatím jsou ok. Nechci nikomu doporučovat obyčejný Idared, ale ty s Vysočiny vycházejí v porovnání se zdejšími Jonaprince (z roubu)... celý příspěvek >
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 18.12.2023
Idared potvrzen. Kdo by taky nepoznal chuť nejprodávanější odrůdy jablek už před rokem 1989. Objevil jsem dávno objevené a dávno vyzkoušené. Dnes mě překvapily "pálky" za jablka v obchoďáku. Sortiment: Red Delicious, Gala, Jonaprince, Red Prince,... celý příspěvek >
Počasí, 16.12.2023
16.12. Albína - 16. prosinec v pražském Klementinu: minimum – 19,1 °C (r. 1808), denní průměr 1,8 °C (od r. 1961), maximum 15,2 °C (r. 1989). - Lidová rčení: Hubená si ho vzala – umřel. Roste mu to v hubě – jí to s nechutí. Pranostiky: - O... celý příspěvek >
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 15.12.2023
Taky už nevím, co k tomu napsat. Pan Kaněra kdysi prohlásil, že Idared u něj nežerou ani králíci. Tyto plody zase tak špatné nejsou. Jak říkám, na 600 metrů, kde je Topaz jako "šťovík", má tato odrůda solidní kvalitu. Patrná je jonathanová příchuť,... celý příspěvek >
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 15.12.2023 Obsahuje fotku
Dnes jsem vyfotil nějaké plody, co jsem si přivezl z Vysočiny. Větší i menší. Při neoptimálním skladování je nyní dužnina sice stále pevná, ale už méně šťavnatá. Chuť velice známá připomínající Idared. 
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 12.12.2023
Ty fotky nejsou moc výstižné, ani nejsou jetě plody moc vybarvené. Chuť by Idaredu odpovídala. Hlavně je strom velice úrodný, nevynechává a nezmrzá. Nevím, jestli na něm ty rouby Admirálu uspokojí takovým množstvím jablek jako původní Idared. Jinak... celý příspěvek >
Další diskuze:  16,  17,  18,  19,  20  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika