Příspěvky uživatele - 94.165

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Uchovávání roubů, 20.12.2020
Používal jsem lednici. Je potřeba aby byly rouby neprodyšně uzavřeny. Lednička vysušuje. Tzn. dobře zadělaný igeliťák.  Letos mi odešla myčka. Mám nerezovou skříň, kterou můžu zakopat na zahradě... Také V.
Otázky pre skúsených záhradkárov, 20.12.2020
No anaerobně vzniká třeba Bokashi kompost. Nezkoušel jsem to, nestudoval, ale obvyklé produkty anaerobního rozkladu (siláž, senáž, kysané zelí) bych do záhonu nedával. Mahalebka a Colt byly považovány za slaběji rostoucí podnože v době, kdy... celý příspěvek >
Výchovný řez jabloně - lze udělat do staršího dřeva?, 19.12.2020
Jen abyste poznal, které jsou ty ušlechtilé. Ideální by bylo použít třeba červenolisté kultivary. Podobné nápady byly v mičurinských příruškách z 50. let. Doporučovalo se třeba vrazit rouby za kůru u větší řezné rány na kmeni, aby se lépe zahojila.... celý příspěvek >
Výchovný řez jabloně - lze udělat do staršího dřeva?, 18.12.2020
S přeroubováním bez tažných větví mám špatné zkušenosti. Řeší se to tak, že se zachovají tažné větve nad místem roubování. Do kmínku se udělá zářez do 2/3 ve tvaru L a naroubuje za kůru.  Slabší průměry lze roubovat do boku, jak už bylo zmíněno.... celý příspěvek >
Neurčené odrůdy, 17.12.2020
Pan VF, zajímavý výběr. Řehtáče co vypadají jako Hranáče jsem ještě neviděl. Těch hranatých červených je podstatně víc. Navíc padesátiletý strom už může být "modernější" odrůda. Chce to alespoň foto. V.
Jedno místo, jedna hrušeň, 13.12.2020
Hardyho 500mnm je už docela dost.
Křen, 12.12.2020
Křen se pěstuje tak, že se po vyrytí sklidí rovné střední kořeny a ty boční se vytřídí. Rovné dostatečně silné a dlouhé se nasvazkují a založí. Na jaře se to nasází. Před sázením se odrbou pytlovinou, aby se nevětvily.  Neodrbe se ale hlava a... celý příspěvek >
Výroba substrátu ze smrkových hoblin a slepičinců, 11.12.2020
Také jsem si párkrát přivezl slepičák z komerčního chovu (na hoblinách). Rozhodně si nemyslím, že by v tom materiálu bylo málo dusíku, který by nestačil na rozložení hoblin. Chce to ale vědět co v tom je. Případně doplnit dalším jalovým materiálem,... celý příspěvek >
Výroba substrátu ze smrkových hoblin a slepičinců, 9.12.2020
Samozřejmě. Už si začněte vybavovat laboratoř na půdní rozbory. Základ substrátů je rašelina. Zpravidla je obohacena o jílové minerály, upraveno pH a vyhnojeno na poždovaný stupeň. Pokud se bavíme o přípravě sadby, tak nevidím žádný důvod k... celý příspěvek >
Anýzové české - stará odrůda jabloně, 8.12.2020
Zajímavé je, že tuto odrůdu Kamenický nezmiňuje ve své knize o lokálních odrůdách (1926) a v roce 1933 ji uvádí jako doporučenou lokální odrůdu (tržního významu) pro Dolní Polabí.
Anýzové české - stará odrůda jabloně, 8.12.2020
Ne, ty stránky jsou dobré. Odrůda je opravdu zmíněna ve všech třech citovaných publikacích. V tom Kamenickém 1957 je na straně 48 (bez obrázku). Ve starším vydání není. Ani ve starší literatuře, kromě vlkova Klíče. Možná v Ovocnických rozhledech z... celý příspěvek >
Anýzové české - stará odrůda jabloně, 7.12.2020
Ten obrázek v Kamenickém - Kohoutovi stejně není.
Výroba substrátu ze smrkových hoblin a slepičinců, 7.12.2020
Samozřejmě, jde o poměr C: N. Také je důležité překopávání. Komerční substráty na výrobu sadby používají veškerá zahradnictví a není s tím problém. Ono to přehazování, katrování a propařování dalo pořádně zabrat. Výsledný produkt byl dražší a... celý příspěvek >
Výroba substrátu ze smrkových hoblin a slepičinců, 6.12.2020
Dělat si kompost a vracet ho na záhon je samozřejmě rozumné, ale substráty pro předpěstování sadby bych používal komerční. Ono těch 2Kč /l nikoho nezabije.
Jabloň stará odrůda, 6.12.2020
Výběr je to pěkný. Asi bych volil mezi Blenheimskou a Gravštýnským. Obě triploidní odrůdy s širokými korunami. Gravštýn bude hezčí v květu. Blenheimská má z mého pohledu hezčí stavbu koruny a jablka lze skladovat.
Další diskuze:  678910  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika