Příspěvky uživatele - 178.235

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Chování palíren při destilaci, 23.11.2010
Vozím do pálenice zásadně až ráno, před pálením,"výskočku" skladuji a nevylévám.Vypálenou slivovici neředím.Kontroluji stav počítadla před a po vypálení.Doma si kontroluji s účtenkou množství i koncentraci..Víc asi nelze...
Pohonná jednotka Vari, 23.11.2010
Děkuji za odpovědi stran dodatečné montáže dekompresoru.Máte pravdu, asi to bude jeden z prvních motorů na Vari.Oproti Terra motoru se liší jen plastovou nádrží.Výr.štítek jsem už ani nenašel.Dekomprese by se ale hodila, startování je dost namáhavé,... celý příspěvek >
Pohonná jednotka Vari, 22.11.2010
Mám Jikov 1447 snad nejstaršího provedení, funguje naprosto spolehlivě, občas se mu i základní formou věnuju.Uvažuji o přidání dekompresního ventilu v případě nového výbrusu.Je to otázka výměny hlavy, nebo je to složitější?Kdo ví, ať napoví.Děkuju.
Hrušeň Clappova, 20.11.2010
Znám případ, kdy po ročním odvětrávání zbyl ve skle ocet.Dotyčný se chtěl pochlubit "odvětraným archivem" svému dobrému známému podnikateli a ten se měl z octa udusit. Stačil jenom vyhrknout: " Hergot, toto je snad... celý příspěvek >
Zralé plody mišpule, 19.11.2010
Navazuji na starší dotaz ohledně zralosti mišpulí.Ty v tuto dobu letos začínají na JM opadávat.Pokud je nechcete sbírat na zemi, nebo setřásat do plachty, opatrně je očešte a nechte venku do příchodu mrazíků.Ještě jeden možný způsob je vystavit je... celý příspěvek >
Najlepšie slivky, 16.11.2010
Rouboval jsem už před pěti lety všechny dostupné novinky tolerantních odrůd i JOJO.Všechny na stejné podnože.JOJO se bezvadně ujala- jako všechny-jen do dvou let jeho rouby odumřely, ovoce jsem se nedočkal.Zatímco ty ostatní jdou a bez problémů... celý příspěvek >
Najlepšie slivky, 16.11.2010
Rony, ještě jedno užitečné vyjádření Doc.Poláka.Jde o problém roubování odrůdy JOJO na jiné podnože či stromy.Všichni se vyjadřují asi jen k pravokořennému šlechtění JOJa.Moje poznatky směřovaly k roubovaní, kdy se v praxi předávají(i... celý příspěvek >
Najlepšie slivky, 15.11.2010
Podle mého názoru je rozdíl, zda pletivo virovou nákazu přijme a odolá jí, nebo ji nepříjme a nekrotizuje.Odumírání pletiva i celých větévek je vážnější problém a není to přesvědčivý projev odolnosti.   AB
Najlepšie slivky, 15.11.2010
Ano, už tehdy jsem se mezi vás vloudil s poznámkou :"Dopouštíme se hříchů z nevědomosti".A od té doby nabádám prodejce stromků, aby neklamali veřejnost s "rezistentní odrůdou JOJO".    AB
Najlepšie slivky, 14.11.2010
Rony, JOJO vlivem své supercitlivé vnímavosti na šarku se chová tak, že při napadení usychá jen ta napadená větévka, či výhon a nemoc se dál nerozšíří do celého stromu.Jistě uznáte, že se tak nechová odolná(rezistentní) odrůda.Nebo snad ano?Zkuste... celý příspěvek >
Najlepšie slivky, 14.11.2010
Ne, nemýlím,JOJO patří mezi supercitlivé na šarku.Abych Vás v tom ujistil, přečtěte si Rukověť zahrádkáře 2007,str.58,čl.Doc.Ing.Poláka,.DrSc.Článek je i na webu.Většina prodejců stromkového materiálu uvádí JOJO jako resistenta, což svádí k... celý příspěvek >
Najlepšie slivky, 14.11.2010
Pane P, prosím,domyslete své doporučení do konce.Váš radikální návod směřuje k likvidaci modrého ovoce i dalších peckovin.Jsou odrůdy citlivé, supercitlivé(JOJO), tolerantní i odolné.Díky tolerantním odrůdám, kterých je většina, máme... celý příspěvek >
Čím zamaskovať starý cihlový plot od suseda?, 13.11.2010
Réva kryje a je z ní nějaký užitek.Neproblematičtější jsou různá zákoutí k severu, kde ani nejde a většinou zmrzne.Bez vlastní drátěnky to ale nejde, cizí zeď musí zůstat přístupná k údržbě.Každý musí uvažovat a vžít se do role souseda a... celý příspěvek >
Čím zamaskovať starý cihlový plot od suseda?, 12.11.2010
Břečtan na zdi, nebo u zdi?Soused břečtan na zdi mít nemusí...
Najlepšie slivky, 12.11.2010
Pokud letos slivoně zarodily, byly nádherné.Stanley na obrázku však tvarově vypadá poněkud jinak, než ta moje.Na první ovoce uHanity, Haganty a Toptaste si musím ještě počkat.  AB
Další diskuze:  6667686970>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika