Příspěvky uživatele - 178.235

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak vyrobit višňové víno?, 24.3.2011
Pánové, poněkud jste od višňového vína odběhli.Recept p.Balaštíka používám celá léta a věřte, nebo ne, nikdy jsem víno jako přebytek nearchivoval v lahvích.Na Vánoce se vypilo.Jen těch višní je jaksi málo... AB
Procento alkoholu, 24.3.2011
Nejjednodušší bude, když alkohol necháte na 20° C někde doma ohřát, ale lihovarníci i k této problematice používají tabulky a mají to hned.Tabulky jsou i na webu.  AB
Kříženec Wiliamsova x Krvavka, 19.3.2011
Krvavka větší nebo malá?Spolu s Williamsovou, která později roste slabě, by obě odrůdy měly mít podobné vlastnosti alespoň co do vzrůstnosti.Doba zrání a použitelnosti i pro kvas je u obou srpen.  AB
Dvoutakt motor Jikov, 16.3.2011
To vypadá, jako byste neměl řidítka ukostřená.Samotného "zhášecího "vodiče se ale raději nedotýkat! Kope! Indukované napětí je dost velké. AB
Kdy postřik proti přezimujícim škůdcum, 15.3.2011
Panu Vinšálkovi pro upřesnění:  Byly doby, kdy jsem umýval stromy pravidelně zimními postřiky a hned na to na konci květu nevyhnutně proti pilatce.Zimní postřik jsem v poslední době ale vynechal, což se projevilo(ne hned) nástupem... celý příspěvek >
Kdy postřik proti přezimujícim škůdcum, 15.3.2011
Postřik proti pilatce a obalečům na červce (S.Chosé) moc neplatí.Občas provedu u jabloní olejovité koncentrovanější ošetření. AB
Môžem už vrublovať?, 13.3.2011
Peckoviny (kostkoviny) už mám naroubované(180mnm).Ve vyšších polohách (560m) je to teď možné, i když je zamrzlá zem.Důležité je, aby   rouby peckovin nebyly narašené(puky na vrubloch nesmia odstávať).
Dusíkaté vápno, 11.3.2011
Jak patrno z popisu pohnojila jste králičím hnojem dobře, o dusík rovněž nouze ve skleníku nebude.Vápnění ale odložte minimálně na podzim.Ve stejném roce není radno hnojit i vápnit.
Roubování, 10.3.2011
Host 175.105 správně říká... můžete...Otázkou je, zda všechny hrušně k vyjmenovaným podnožím přilnou (afinita).Zkoušet naslepo lze, ale bez záruky.Nejjistější je roubovat hrušeň na hrušeň. Zkouším jako podnož kdouli, ne všechny odrůdy na ní... celý příspěvek >
Koupím rouby jabloní, 9.3.2011
Pal'o, na poště majú obálky A4 s bublinkovou igelitovou výstelkou.Rúby ak chcete posielať, oviňte do mikroténu a posielajte ako dopis.Nič sa jim nestane.Nebalte ich do žiadneho balíčka.To zbytočne predražuje zásielku!
Různé návody na likéry, pálenky, 9.3.2011
Omlouvám se, nejde o výluh, ale o extrakci, což je rozdíl.  AB
Různé návody na likéry, pálenky, 9.3.2011
O skvostném účinku Echinacei není pochyb, jen tu délku vyluhování bych zkrátil, uvolnil jste tím toho pravděpodobně víc, než je žádoucí.Také jsem tak kdysi prohloupil s kombinací sedmi bylinek.Prodávané žaludeční čaje stačí vyloužit do rána,... celý příspěvek >
Roubování, 9.3.2011
Je to od Vás pěkné, jde o ušlechtilou zálibu.Na jabloni to zkusit můžete, ale tam je to předem odsouzené k zániku.Nechtě jsem kdysi zaměnil rouby, bylo to navečer a do jabloně jsem dal hrušky.Šlo to, spíš ale živořilo asi 2 roky.Potom rouby svorně... celý příspěvek >
Jak na skleník, 8.3.2011
Omlouvám se za nepřesnost :vytvořil jsem bezednou betonovou vanu, spíš by se dalo říct pouze tenkostěnnou podestu z koupených betonových plochých dílců (o síle 5 cm) usazených do betonového základku. Mráz s tím za 30 let nepohnul.  AB
Jak na skleník, 7.3.2011
Skleník se nedává na betonovou plochu, stačí betonové dlaždice a šlapáková cestička.Kdysi jsem pro lepší a pohodlnější obsluhu vytvořil jen betonovou vanu se zeminou(v=40 cm) a na ni posadil malý skleník, který   obsluhuji po otevření... celý příspěvek >
Další diskuze:  6162636465>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika