Příspěvky uživatele - 178.235

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
A co vaše višně?, 18.5.2014
Kordia měla loni po letech bohaté plodnosti nejmíň, plody na jídlo a zavaření byly ale obrovské.Letos má větší opylenou násadu, vedlejší višeň(opylovač třešně)zase pro změnu schytala nějaký ten úžeh, ale plodů má ještě dost. Ze Slovácka AB
Nemoc angreštu, 17.5.2014
PP, je snad něco, co píši nelogické?Pokud by někdo znal odolnou meruňku proti moniliovému úžehu, pak si ji asi přes chuťová a jiná omezení naroubuji.Ale, bohužel.Něco za něco, stejně jako u těch angreštů.A to nevzpomínám letošní výskyt u višní.Z... celý příspěvek >
Nemoc angreštu, 17.5.2014
Vzdal jsem Zl.fík a najel, spíš naletěl, na rezistenty.Mrzí mě to, ale nic jiného nezbylo, jsem odpůrcem chemie.Vím, že se nelze od ní distancovat.Na Zlatého fíka nostalgicky vzpomínám.Mám ale moc jiných druhů ovoce a postřiky angreštů bych... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2014), 17.5.2014
Mrazy letos de facto téměř nebyly a přesto jedna nádherně vzrostlá sazenice Solarisu mně jakoby odchází.Záložní očka se budí nějak mizerně a myslím si, že oproti jiným, s nádherně založeným květenstvím, odejde.Mohou přemnožení krtci za něco... celý příspěvek >
Očkování nebo roubovaní lze nyní?, 17.5.2014
Počkejte ještě a pak přeočkujte spícím očkem na nic moc odrůdu.Tam se snažte řezem a hnojením dosáhnout náležitě silné letorosty a ty pak ochotně přijmou trojáky očka z odcházející odrůdy broskve.Broskve se očkují mezi posledními až v srpnu. ... celý příspěvek >
Rajčata, cukety, dýně - máte už vysazené na záhonech?, 16.5.2014
Rostliny, jako jsou cukety, okurky dýně ještě není pozdě vysévat.V teplých dnech zpoždění doženou.Rajčatům je dobře v chladném skleníku, kde je nic nepoválí a otužují se.Aby obstály pak venku."Na Marka vysej oharka" letos neplatí a mnozí budou... celý příspěvek >
Vrublovanie a ockovanie, 14.5.2014
Po přečtení nápadu bych v rámci pokusů možná přikročil  k očkování Forkertem včetně krátkého zeleného výhonku u očka(s náležitě zakrácenými listy).Roubování šanci také nedávám. Sdělte výsledky, pokud se o "očknutí"v této fázi... celý příspěvek >
Broskvoňový semenáč, 12.5.2014
Přidám se s mojí praxí : nikde není určeno, že je nutné očkovat(roubovat) jen těsně nad zemí.Broskve klidně naočkuji  na kmínku semenáče(0,5m vysoko),aniž by to něčemu vadilo, dám nad sebe tři očka, aby mohla vytvořit... celý příspěvek >
Vinná réva u začátečníka, 11.5.2014
Důležitá je hloubka výsadby, místo štěpování musí z půdy vyčnívat nejen asi 50 mm, ale po výsadbě se k sazenici navrší kopeček půdy, aby roub nevysychal. Navršená půda se udržuje kyprá a během jara se neustále snižuje, za vlhkého a bezmračného... celý příspěvek >
Mají to zapotřebí?, 9.5.2014
Přesně stejnou zkušenost mám nejen s lopatkou.Přece víte, že kam čert nedosáhne, tam dosáhne obchodník nebo ženská!  A platí to napříč světem.  AB
Hnůj a jeho umístění na pozemku, 3.5.2014
Paní Lído, zákonů,vyhlášek a podmínek máme plno.Podstatné je, zda umíme zdravým selským rozumem rozpoznat, kam až naše práva sahají a jaké z toho vyvodíme pro sebe také povinnosti.Jsme země, kde je např.oproti Kanadě, Švédsku málo místa a velký... celý příspěvek >
Čas roubování za kůru, 30.4.2014
Nerozumím pochybovačným příspěvkům.Mohl bych zaslat stejné obrázky jako p.Vysloužil.Vybrat venku dobré místo pro úchovu roubů je nejpodstatnější.Na teplém, slunečném místě to nejde.  AB
Meruňky, monilioza 2014, 27.4.2014
Mám stejnou zkušenost, letos se nedůsledné ošetření krutě vymstilo hlavně u těch stromů, které se již v minulosti s chorobou potýkaly.Vysoko v koruně jsem se snažil mumifikované plody odstranit, ale v trávě důsledně neposbíral.Odnesla to mladá... celý příspěvek >
Libeček, 27.4.2014
Asi to bude otázka chutí.Manželce rovněž občas ně zachutná hořce a mně vůbec.Dnes jsem si krásné čerstvé stvoly libečku ulomil a dal usušit.Po dešti byl nádherně čistý a rozemnutím meziprsty i krásně zavoněl.
Zkušenosti s pilami Hecht, 24.4.2014
Mám také pilu HECHT(tu nejmenší) a při předvádění mně rovněž nechtěla mazat.Povolení šroubku nepomohlo.Pomohlo ale nahlédnutí do olejové nádržky, kde byla hadička skřípnuta.Teď pila maže až moc a musím ji šroubkem zase přiškrtit.
Další diskuze:  2122232425>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika