Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
rakos nebo ratan, 8.1.2008
Pane inžrnýre, jestli to není tím, že my dva se blížíme do věku, kdy nám začíná víc vonět kytka na záhonku než květinka na věnečku, víc chutnat jablko ze čtvrtkmenu než ovoce stromů rajských a kdy nás vzruší více procházka vlastním... celý příspěvek >
podnož z pecky, 8.1.2008
Jako odborník to budete určitě vědět lépe. Napadlo mě zmenšit nadzemní část kvůli porušeným a redukovaným kořínkům. Podobně jako u řezu před výsadbou. Vždycky se totiž nezaštípnutým rostlinkám po přesazení svěsily špičky, někdy dokonce... celý příspěvek >
ovocné stromy a nadmořská výška, 8.1.2008
Krušné hory by měly chránit od severu, což by měla být teplotně výhoda. Taky ovšem možná srážkový stín.
podnož z pecky, 8.1.2008
Způsobů je samozřejmě mnoho, podstatou všech je stratifikace semen přes zimu a brzký výsev.    Vysívám raději do truhlíků než záhonů z těchto důvodů:  1. Zeminu do truhlíků zvolím lehkou s perlitem a pískem, jakou na záhonku nemám.... celý příspěvek >
ovocné stromy a nadmořská výška, 8.1.2008
Samotná nadmořská výška je velmi nepřesný pojem. Záleží na lokalitě - jde-li o kotlinu, svah, orientaci ke svět. stranám, půdní poměry, vodu, oslunění a mnoho dalších. Jistěže se pěstují v takové (i větší) výšce ovocné druhy. Jsou ale místa... celý příspěvek >
podnož z pecky, 8.1.2008
Nevím, jestli je to nejlepší způsob, ale dělám to následovně. Pecky zamíchám v létě do písku  a ve velkém květináči zanořím do půdy. Víc se o ně nestarám. Asi v březnu vysypu na noviny a stratifikované pecky vyberu a vyseju do truhlíků... celý příspěvek >
Impregnace dřevěných sloupků na plot, 8.1.2008
Modrá skalice je jistě dobrá. Většina nátěrových systémů ale dnes zahrnuje nějakou mpregnaci pod náítěry, a to  i lazurovací.      Přesně si Vaše ukotvení sloupků v jäklech neumím představit. Důležité je, aby dřevo nepřišlo... celý příspěvek >
rakos nebo ratan, 7.1.2008
Já tedy nevím, jestli pan 76 114 a jeho náruživá partnerka touží cítit doteky jalovce ještě druhý den, to si to raději zopakují se vším všudy.    Každý bdsm odborník potvrdí, že výběr nástroje se nesmí odfláknout. Líska je výborná,... celý příspěvek >
skleník z polykarbonátu, 7.1.2008
Pokud bude skleník sloužit jako vytápěný v zimě, je plný polykarbonát skutečně zřetelně horší. Slouží-li jen pro jaro a léto, je srovnatelný s klasickým sklem a horší izolační vlastnosti oproti dutinkovému tolik nevadí.
Jak zničit chrousta, 4.1.2008 Obsahuje fotku
Tak to jste, pane inženýre, v lásce k těm živým tvorům ještě dál než já. Zahradu za netknutou přírodu až tak nevnímám a své švestky už vůbec ne. Pokud proti pilatkám, obalečům, květopasům aj.  zasahuji jen výjimečně, není to proto, že bych je... celý příspěvek >
Jak zničit chrousta, 4.1.2008
Rozumím Vám, i když myslím, že láska k přírodě neutrpí několika vyperparovanými brouky. Moje sbírka čítá 800 kusů, poslední přibyl pohříchu roku 1975. Zmíněného nosorožíka jsem ovšem rovněž neměl to srdce k nim přidat. Taky bych to už asi... celý příspěvek >
Althanova ryngle, 4.1.2008
Máte samozřejmě pravdu - přiroubovat slivoň jako opylovač je možné a výhodné. Sám mám již velký strom "dvouryngle" Althanovy a Zelené. Plodnost je ovšem stejná jako u samotných stromů (slivoní je kolem plno). Althanova má silnější... celý příspěvek >
kdo poradi?, 3.1.2008
Kopeček dělám často ještě vyšší, než 20 cm, a to zhruba ze 2 důvodů. Jednak po výsadbě zemina slehne a kopeček se tím zmenší. Za druhé, mám problémy s těžkou a vlhkou půdou. Vysazením na kopeček doufám, že půda kolem stromku rychleji oschne, bude... celý příspěvek >
Roubování višně, 3.1.2008
Pravidla pro roubování třešní a višní, jsou prakticky stejná - nebo já aspoň nevím o rozdílech. U višní je větší problém najít na starším stromu dostatečně silné rouby.   Vydržte, možná budete patřit k těm několika vyvoleným, jimž Favorit... celý příspěvek >
nakládaná zelenina do kompostu?, 3.1.2008
Je to samozřejmě otázka procentuálního zastoupení tohoto odpadu ve Vašem kompostu. Myslím, že nevelké množství octové kyseliny nevadí, ostatně při kompostování ovoce a výlisků vzniká octovým kvašením také. Není problém neutralizovat ji třeba mletým... celý příspěvek >
Další diskuze:  5657585960>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika