Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Divné třešně, 19.6.2008
Nečekal bych. Prvních pár úrod může mít mladý stromek  nekvalitní plody, ale 10 letý strom každoročně plodící mnoho drobných plodů se již stěží vylepší. Čím starší strom, tím hůř lze přeroubovat. Mohutný rozložitý strom navíc budí... celý příspěvek >
Druh dřeva vhodný na zahradní nábytek, 16.6.2008
Otázkou je, o jaký zahradní nábytek se jedná, kolik ho bude a jestli má stát na dešti a na slunci.  Ceny dřevin jako teak, eukalyptus, ale i dub, jsou oproti měkkým jehličnatým někde jinde. Proto mi připadá, že nejlepší poměr cena - výdrž... celý příspěvek >
kácení třešně, 16.6.2008
Maximum kořenů obvykle sahá tak 1 - 2 metry za obvod koruny,  je to velmi různé. Záleží na hloubce a struktuře půdy, svažitosti terénu a podmínky, kam je nucen strom chemotakticky pro živiny a vodu sahat.    To ale pro kácení asi není... celý příspěvek >
zakrácení terminálu, 13.6.2008
Pokud je uříznutý terminál výrazně silnější než ponechaná tažná větev, pahýl bych asi ponechal a obrost na něm zaštipoval. Až větev zesílí pahýl bych za vegetace odřízl a ránu zatřel.
Existuje menší ořešák?, 12.6.2008
Mohu potvrdit. Mars štěpovaný na černém ořechu (z tehdy ještě JZD Tuřany) jsem zasadil kolem roku 1990. Je menší než ořešáky u sousedů. I tak je to ale největší strom na zahradě.
prořez meruňky, 12.6.2008
Nechal bych pahýly a pokusil se o vypěstování obrostu podbně jako Šittovým řezem
Co je to na hrušni?, 12.6.2008
Vypadá to jako štítenka zhoubná nebo něco příbuzné puklicím.
Prořezání starých třešní, 12.6.2008
Přesněji řečeno Zahnův řez na omezeně aktivní čípek.
vlašský ořech - přesazování, 11.6.2008
Teoreticky libovolně starý. Záleží na množství neporušených kořenů a velikosti balu. Obecně se ořechy neujímají dobře. Možná bych přesazoval spíš na začátku vegetace než v říjnu. V praxi jsem ale větší ořešák nikdy nepřesazoval.
ořech shazuje plody, 11.6.2008
To máte Jarku, pravdu, třeba u jabloní stoprocentně. Ořechy ale obvykle takovou nadprodukci květů nemívají. Co třeba nedostatek vápníku pro tvorbu skořápky?
Srnec okousal rybíz, jaká je první pomoc?, 11.6.2008
Pokud srnec nechal alespoň část kůry, stromek by to měl přežít. On to asi neokousal, spíš si o stromek otloukal parůžky. Stačí začistit rozchlupatěnou" kůru a zatřít živá místa barvou,  štěpovacím voskem či balzámem. Je-li stromek okousán... celý příspěvek >
Ujmutí třešní - prosím o radu, 11.6.2008
Pokud jste dodržel doporučené postupy při výsadbě - zakrácení nadzemní části, zasazení do kvalitní půdy, ale bez čerstvého hnoje, přivázání ke kůlu, pak může stromek v lehké půdě trpět suchem. Jistě to může být i ten hryzec.
Prořezání starých třešní, 11.6.2008
Pokud je to zdravý strom, snese řez - snížení korunyv - době zrání plodů kupodivu dobře. Není-li dost silná ponechaná tažná větev, lze využít řez na Zahnův pahýl.
Uzravani tresni, 10.6.2008
Sledoval jsem to několik desetiletí, ze začátku jsem to i zapisoval. Rozdíly mezi jednotlivými roky jsou velké (až 4 týdny!), ale myslím, že jasný trend, ukazující třeba na globální oteplování,  není. Velmi záleží na počasí v červnu. Je-li... celý příspěvek >
Brouci na třešni, 9.6.2008
Brouk se jmenuje Listokaz zahradní Phyllopertha horticola. S chrousty a chroustky je příbuzný, ale podstatně menší.
Další diskuze:  2627282930>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika