Příspěvky uživatele - 85.27

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
řízkování rybízu bylinnými řízky , 18.7.2008
Nevím, jakou vidíte výhodu v bylinných řízcích. Nikdy jsem to nezkoušel. Snadno a praktičtěji se totiž množí řízky dřevitými - je jedno jestli na podzim či na jaře. Netřeba žádné folie, žádné rosení, řízky lze déle skladovat, převážet,... celý příspěvek >
Vylamování vlků během léta, 17.7.2008
Jednak by bylo dobré přesně vymezit, co myslíme pojmem vlk. Někdy se tak nesprávně nazávají i konkurenční výhony.   Dále je třeba se zamyslet, proč se vlky tvoří. Často je příčinou jejich tvorby (pravých vlků, nikoli konkurenčních výhonů)... celý příspěvek >
Celer 2, 17.7.2008
V tom případě raději pěstujte celer naťový - má mnohem hustší i chutnější listy - třeba odrůdu Jemný.  Nebo řapíkatý celer - odrůda Nugát či Nuget nebo nějak tak.
Ještě k míchání postřiků, 17.7.2008
Jistě, předeslal jsem taky v úvodu, že jde jen o teoretickou úvahu.  Jinak je pěkné, že víte líp než já, o čem mám či nemám, tušení. Bodejť, generálové vědí. Jinak, s Vaší výše vyřčenou větou: "Míchat můžete cokoliv s... celý příspěvek >
Impregnace lávky přes jezírko, 17.7.2008
Historická popularita zelené a modré skalice spočívala při jinak omezené nabídce v jejich dostupnosti a nízké ceně. Dřevo se máčelo v neželezných sudech s roztokem i několik dní.  Jistěže, strovnání účinnosti s Baufanem či Lignofixem je nemožné,... celý příspěvek >
Nedostatek některého prvku, 17.7.2008
Je to velmi nepravděpodobné.
Ještě k míchání postřiků, 16.7.2008
Mám jen malou úvahu. Ani vinohradnictví, ani biofyzika, nakonec ani postřiky nejsou zcela mé hobby, takže je to jen teorie. Míchat postřiky lze v podstatě dvěma způsoby:  1.Můžeme namíchat každý postřik zvlášť v předepsaném množsrví vody a... celý příspěvek >
Roubováni švestek, 16.7.2008
Myslím, že podmínkou úspěchu je mít dostatečně silné - asi jako tužka - a zavčas (v prosinci) nařezané rouby. Netřeba je uchovávat v lednici, stačí zapíchnout do země ve stínu. Roubovat kopulací lze poměrně brzy - počátkem března Roubovat lze na... celý příspěvek >
hašené staré vápno... co s ním, 15.7.2008
Normální vápno není úplně jasný termín. Pálené kusové, prachové, hydrát, hašené, zvětralé...   Rozprášíte-li po zahradě pálené prachové vápno - dělám to každý 3. rok - tak do měsíce v místech, kam spadla drobná hromádka prášku, najdete... celý příspěvek >
Jakou odrudu třešně na slivovici?, 15.7.2008
Jistě ano, ale pokud je přidáte v sušené formě, než se stihnou rozmnožit, dávno je přerostou divoké kmeny žijící na ovoci či v cukru. Sušené kvasinky je nutno předem (asi 3 dny) rozmnožit ve sterilním moštu, šťávě nebo alespoň v povařeném... celý příspěvek >
Impregnace lávky přes jezírko, 15.7.2008
Šlo zřejmě o záměnu zelené skalice za modrou.     Teoretický přehled chemikálií je skutečně široký. Každé dřevo ležící horizontálně a vystavené povětrnosti ale vykazuje poměrně krátkou životnost. Nedělejte si iluzi, že krycí... celý příspěvek >
nakládaná zelenina do kompostu?, 15.7.2008
Soli bych se nebál, pokud nekompostujete ve velkém herinky. Zbytky většiny potravin připravených ke konzumaci jsou solené do 2%. Při nadbytku rostlinného odpadu obsahujícího podstatně víc draslíku než sodíku může být dokonce sůl v malém množství... celý příspěvek >
napadení jabloně, 8.7.2008
Nu, s tím odborníkem jste to příliš netrefil, pane jekyll. Pouze mě zahrada baví - asi jako Vás, akorát již přes 30 let,   taky asi nejvíc píšu. Nevyhlásená medzisusedská rivalita - tomu rozumím. Naštěstí moji sousedé jsou zahradníky jen... celý příspěvek >
Zelene hnojivo, 8.7.2008
Když se seje rozhozem, je to vždy těsně u povrchu. Já semínka po rozhození lehce zapravím hráběmi a potom se po ploše projdu s prkýnky připevněnými na botách. I tak mi část semen vyzobou ptáci.
Letní jablko, 7.7.2008
...a až na výjimky všechny při přezrání moučnatí.    Před 25 lety bylo velmi populární a nejprodávanější letní jablko Stark Earliest - dozrávalo ještě pár dní před Průsvitným letním - na přelomu července a srpna a bylo žlutočervené. Plody... celý příspěvek >
Další diskuze:  2122232425>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika