Příspěvky uživatele - 133.163

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Je to nějaká choroba rajčete?, 17.7.2012
Ano, je to choroba ale jaká? Toť otázka. Septorioza, tečkovitost...? objevuje se to na nejstarších listech a většinou při normálním počasí (ne takovém jaké je nyní) stačí plody dozrávat rychleji než churavět listy, je to běžná záležitost ale nikdy... celý příspěvek >
Sklizeň rajčat 2012, 17.7.2012
Dle tvaru plodů bych si dovolil tipnout že se jedná o keříčkovou odrůdu, a tím že jste vylamovala zálistky jako u tyčkové odrůdy, tím jste vlastně připravila rostlinu odalší výhony a plody. Determinantní (keříčkové) odrůdy mají výhon ukončený... celý příspěvek >
Herbicidy na zahradě aneb Konec rajčat v Čechách?, 17.7.2012
Nevím z čeho se lignohumát vyrábí ale měl jsem na mysli to, že může v sobě obsahovat nějaké to svinstvo, tak jsem to myslel. Používal jsem ho na namáčení semen (některých) nebo i na zálivku. 
Žloutnou rajčata, 13.7.2012
Řekl bych že rajčata potřebují dusík, v tomto případě když Kristalon, tak Start.
Broskvoň - usychání, 13.7.2012
Zdravím Vás Wimpi, již jsem tu dával snímky dříve, listy byly trochu do žluta ale nyní jsou už povadlé. Plodů je tam asi pět ale jsou to jen obalené pecky. Něco vymyslím, ale asi to bude radikální řez.
Broskvoň - usychání, 13.7.2012 Obsahuje fotku
Již delší dobu pozoruji chřadnutí tohoto Redhavenu. Táhne se to od skorého jara se všemi těmi průšvihy. Stromek jsem zalíval i přihnojil ale vypadá to že se rozhodl odejít do broskvoňového nebe. Další ze stromků který na zahradě už jde do kytek a... celý příspěvek >
Sklizeň rajčat 2012, 11.7.2012 Obsahuje fotku
Měl jsem na mysli hlavně chuť a ta je beznadějně prázdná, alespoň pro mne. Jinak ale proti těmto rajčatům nic nemám, sadím je každý rok a svůj účel plní. Bajaju jsem zvažoval již dříve ale tenkrát ho ještě v na prodejně v Moravoseedu neměli, jen na... celý příspěvek >
Sklizeň rajčat 2012, 11.7.2012
Venus a Vilma v květináčích jsou na tom chuťově dosti špatně, je to jen "voda".
Lilkoviště, 9.7.2012
Nám lilek chutná z grilované zeleniny zdaleka nejvíce (já cuketu moc nejím nejvíce polívku z ní) a to v úpravě kdy se griluje na plechu, kameni nebo el. grilu, tzn. že součástí grilování je olej (ten ve kterém bylo např. naloženo maso), před tím se... celý příspěvek >
Postřik rajčat proti plísni bramborové, 9.7.2012
Jak jste na tom s ošetřením? Já provedl jeden preventivní postřik všech rostlin Acrobatem a keříčkových odrůd (tyčkové jen napadené) pak ještě proti septorioze Ditnanem DG Neotec. Vypadá to že postřik zabral a napadení na listech zaschlo a dále se... celý příspěvek >
Svinuté listy rajčat, 9.7.2012
K tyčkám, které dávám i ke všem keříčkovým odrůdám, přivážu za pomoci provázku ty listy (zdravé listy) které leží na zemi. Pokud není rostlina moc bujná tak ji ovážu provázkem dokola.
Paprika, 9.7.2012
Patrně se paprika vysílila a potřebuje nabrat novou "energii", vydržte zakvete a bude opět rodit (sem tam můžete rostlinkama zatřepat pro zlepšení opylení).
Svilušky na rajčatech, 9.7.2012
Tak to už je velmi silné napadení. Okamžitě např. Vertimec 1.8EC a kapku smáčedla nebo jaru, OL na rajčata je 3 dny, posklízet úrodu a postřik případně zopakovat.
Svinuté listy rajčat, 9.7.2012 Obsahuje fotku
Přikládám snímek rajčat zhruba ze včerejšího popoledni. Jsou na něm vidět různé odrůdy, některé mají svinuté listy, některé ne, některé mají svinuté jen trochu sem tam nějaký ten list, jiné zase kompletně všechny. Je to úplně normální.
První broskvoně dozrávají, 9.7.2012 Obsahuje fotku
Čím dál více plodů těsně před dozráním je napadáno hmyzem a začíná hnít. Na Redhavenu zůstalo plodů pět a půl a jsou to jen žluté obalené pecky s červenavým nádechem. Strom je nějaký špatný, má světle žlutozené listy a nelíbí se mi. Začal jsem ho... celý příspěvek >
Další diskuze:  4647484950>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika