Příspěvky uživatele - 215.11

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kdy řezat, 1.4.2011
Podle mých zkušeností je zcela jedno, jestli řez přemrzne nebo ne. Slzení se v podstatě nedá zabránit, a jakmile jednou začne, už ho ničím nezastavíte. VJK
Black Magic, 1.4.2011
Na tom zas tak moc zvláštního není, uvážíte-li, že spousta bílých odrůd má v rodokmenu zastoupení modré odrůdy. Dřív nebo později to prostě "vyleze na povrch".  Ta vaše "černá magie" má za prarodiče Moldova a Kardinál. VJK
V. vinifera a bezsemenné odrůdy, 1.4.2011
Téměř všechna šlechtění V.vinifera pocházejí původně z rodičů teplých oblastí Asie a/nebo Černomoří, jejich genotypovou vlastností je náročnost na teplo. Proto bude téměř vždy pro "evropskou" révu vhodnější skleník než venkovní podmínky. (Druhou... celý příspěvek >
Keříčková vinná réva, 30.3.2011
Myslím, že až sazenice řádně zakoření, poroste téměř jako každá jiná réva. To, že na původním místě byly "zakrslé" přičítám vlivu půdy, sucha a způsobu "ošetřování". VJK
Black Magic, 30.3.2011
S firmou Jural s.r.o. mám velmi "dobré" zkušenosti, a Wimpi by vám mohl pravděpodobně také vyprávět... Od Juralu nikdy více... VJK
Netkaná textilie a kačírek pod vinnou révu, 27.3.2011
Zkopíruji vám, co jsem psal ve starším vláknu: Výhody a nevýhody kačirku pod révou: + téměř neprorůstá plevel, + hezky to vypadá, + v půdě se drží déle vlhkost (za předpokladu správné vrstvy kačírku), + díky vyšší vlhosti je větší život i ve vrchní... celý příspěvek >
Jaká vzdálenost sazenic révy, 25.3.2011
Arkadia vymrzá poměrně ochotně, navíc má vcelku typický tvar bobulí, takže by neměl být problém jí určit. VJK
Réva do 620 mnm. u Jihlavy, Vysočina, 25.3.2011
Rhea je opravdu bez šance k dozrání v běžném roce. Foto Elmy nemám, letos bude první úroda. VJK
Réva do 620 mnm. u Jihlavy, Vysočina, 25.3.2011
Odrůdy D. Pospíšilové do okrajových oblastí nedoporučujeme, jen jsme tady trochu zneužili vlákno k výměně zkušeností. Přesto vím o člověku, který např. Ametyst na Vysočině poměrně úspěšně pěstuje. Dopředu nelze předem nic stoprocentně stanovit, víte... celý příspěvek >
Jaká vzdálenost sazenic révy, 23.3.2011
Máte nějaký hlubší důvod pro dvouramenný kordon a řez na čípky? Talisman a Pleven ustojčivyj nejsou příliš vhodné odrůdy pro krátký řez. VJK
Réva do 620 mnm. u Jihlavy, Vysočina, 23.3.2011
Rhea už u mě nedozraje. Zkoušel jsem jí, ale nakonec vyřadil, hrozny byly vždy ještě dost kyselé.  Ametyst začíná poměrně brzo zaměkat, takže má šanci dozrát, ale Rhea zaměká tak o 14 dní později a to už je u mě pozdě. Jinak D. Pospíšilová má... celý příspěvek >
Co Vaše réva? (rok 2011), 23.3.2011
"Po sklizni" míněno v Itálii, odkud byly ty prodávané hrozny o kterých psal Palo. VJK
Ibišek syrský - jak na něj?, 23.3.2011
Semenáčky ibišku syrského mě poprvé kvetly ve stáří 3-4 roky. Nepozoruji, že by kvetly méně než kupované. Skákat kolem netřeba, stačí na jaře sestřihnout a po odkvětu otrhat plody, aby se zbytečně netvořila semena. VJK
Réva do 620 mnm. u Jihlavy, Vysočina, 23.3.2011 Obsahuje fotku
Ametyst v mých podmínkách (365mnm, pod Krušnými horami) dozrává v polovině až koncem října, na mráz a choroby je podstatně méně citlivý než Panonia, aplikuji 1-2 postřiky za rok proti padlí (múčnatka). Hrozny mají průměrně 750g, zálistkové hrozny... celý příspěvek >
Co Vaše réva? (rok 2011), 23.3.2011
Troufám si tvrdit - zapomeňte na to, že by se jednalo o ruskou interspecifickou Viktorii. Ve vašem případě to bude buď Victoria rumunská (Kardinal x Afuz Ali), nebo o záměnu s odrůdou Italia (Což bude pravděpodobně také odrůda, o které psal Paľo -... celý příspěvek >
Další diskuze:  26,  27,  28,  29,  30  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika