Ibišek syrský - jak na něj?



vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?)
23.3.2011 10:30

Semenáčky ibišku syrského mě poprvé kvetly ve stáří 3-4 roky. Nepozoruji, že by kvetly méně než kupované. Skákat kolem netřeba, stačí na jaře sestřihnout a po odkvětu otrhat plody, aby se zbytečně netvořila semena. VJK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 22.3.2011 22:44

Syrská ibišky mám dva druhy plnokvěté a s jednoduchým květem Jsou to většinou několik let staré keře dobře prospívající. Moc je nestříhám, ale ty plnkvěté rostou jak blázen. Problém bylo lonské léto, kdy se větve při přívalovvých lijácích celý keř rozložil, větve až k zemi... všimla jsem si, že ty plnokvěté nejen víc rostou ale mají i víc slabých větviček... tak jsem je letos řádně ostříhala a dufám, že to nebude jejich konečná... Máte s plnokvětými taky takvu zkušenost nebo se mi to jen zdá?

                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 22.3.2011 22:50

Ještě dotaz na syrske ib semenáče. Říkám správně, když říkám, že semenáče méně nebo až za několik let kvetou..trochu mě štvou ve srovnání s tím, jak kolem nich pořád skáču a snažím se jím vyhovět

                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 23.3.2011 8:38

A ještě jden dotaz. Ne všechny plnokvěté ibiš stačí z pupěte rozkvést. Srovnala bych to s plnokvětými oleandry, u kterých mi také hůř rozkvetou plnokvěté než s jednduchými květy.Čím to je? Citlivost na dešť, méně slunce...

                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 23.3.2011 10:30

Semenáčky ibišku syrského mě poprvé kvetly ve stáří 3-4 roky. Nepozoruji, že by kvetly méně než kupované. Skákat kolem netřeba, stačí na jaře sestřihnout a po odkvětu otrhat plody, aby se zbytečně netvořila semena. VJK

            
host - 116.49 (?), 12.9.2011 18:58

Zdar vsem, ibisky mam na slunnem miste, hnojim je hnojivy urcenymi pro okrasne kere, na podzim prihnojim podzimnim hnojivem pro radne vyzrani letorostu (nyni v zari kvetou jak o zivot na letosnich vetvickach, ktere jsou zhusta jeste bylinne). Co se zimy tyce, nedelal jsem zatim zadna specialni opatreni a posledni 2 zimy byly i s arktickymi dny, kdy ani v poledne nebylo vice nez -10 a pres noc jsme meli i nekolik dni po sobe -25 (rekord -28). Jsem 220m nad morem, nedaleko Prahy. Kere maji nastylku mulcovaci kury a pod kurou geotextilni tkaninu (kvuli plevelu). Co jsou takto chraneny pred plevely prospivaji pekne. Howgh. Filip

   
host - 50.98 (?), 23.3.2011 8:11
My máme ibišky u babičky již řadu let. Nutno uznat, že nevím, o jaké jde kultivary, ale pokud jde o náročnost, nebo nenáročnost, zařadil bych je někde mezi "extra nenáročné" a "téměř plevel". Když býval ibišek jeden, problém nebyl, ale jakmile se bůhví odkud květy opýlily, měli jsme radost z nových semenáčků. tedy až do té doby, dokud to bylo únosné. teď uz z ibišků máme celý živý plot téměř okolo celé předzahrádky a nové semenáčky již vyhazujeme, protože už není kam je sázet. vždy na podzim ibišky poměrně vydatně seříznu, abych zachoval jakýs takýs tvar plotu, a jelikož ibišek kvete jen na nových letorostech, nijak mu řez nevadí.
      
host - 0.20 (?), 3.4.2011 12:45

Dobrý den, já mám prosím dotaz.. Loni na podzim jsme vysadili Ibišek syrský do zahrádky, uchytil se, ale po zimě nemá vůbec nasazená pupeny.Prosím, kdy začíná jít do listů? Doufám, že neumrznul a jen se probudí o něco později.Ostatní keře mi už vyhazují pupeny a malé lístky.

Děkuji Jana

         
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 3.4.2011 12:49

Ještě je čas. Tento ibišek obráží až když už je vše zelené

            
host - 99.26 (?), 9.10.2011 12:42
Švagrová před třemi lety koupila dva ibišky. Jeden krásně kvete, u druhého v červnu vyrostou listy, potom poupata která se začnou otvírat a jak se trochu pootevřou, tak tím skončí a je to tak až do opadání v říjnu. Nikdy nedokončily rozvinutí do květu. Nevíte někdo, kde by mohl být problém?
               
host - 220.186 (?), 9.10.2011 12:51

Nemá náhodou ten nekvetoucí zeleno-bílé listy? Jestli ano, tak je to kultivar (na jméno si teď honem nevzpomenu), který se přesně takhle chová, nepěstuje se kvůli květům. Pokud není, tak nevím...                          Lída           

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika