Příspěvky uživatele - 73.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vláknitá řasa, 3.6.2010
Mám to zapojeno tak, že v nádrži je celkem nevýkonné čerpadla,  ještě škrcené. Vodu z něj vedu a rozdvojuji v regulovatelném ventilu, do každého ze sudů vedu přesnou (při daném průtoku prakticky stejnou), voda pak volným přepadem vede zpátky do... celý příspěvek >
Filtrace pro jezírko?, 3.6.2010
Měl bych dotaz,  píšete, že filtr se musín vyndavat a čistit, jinak že to není nic platné, aby nečistoty v jezírku nezůstávaly. Jak pak nečistoty řešíte u rostlin, když píšete, že se s tím vyrovnají? Také je necháváte v nádrži, nebo je... celý příspěvek >
Vláknitá řasa, 3.6.2010
Díky za odpověď. Z měření, které u nás provádí dlohodobě lidé z VŠCHT, nám vychází hodnoty N-NO2 pod 0,01 mg/ litr, podel nich hraničící s chybou měření. Spíš mi zajímá, jestli je možné změřit P-PO4 a N-NO3 na koncentracích ještě běžnými (nebo i... celý příspěvek >
Automaticke krmidlo, 31.5.2010
Kdysi jsem to viděl u FIAPu, zkuste se podívat u nich. Bylo to určitě zařízení do jezírek, ne akvarijní
Jak vyčistit koupací jezírko?, 31.5.2010 Obsahuje fotku
To je ještě dobré, klidně to nechejte vystoupat i výše, na dvě čerpadla je to zcela v normě. Ty houby vypadají jako nové,  jen pro zajímavost, takhle vypadají houby, jejichž stav ještě není důvodem k vyčištění
Jak vyčistit koupací jezírko?, 31.5.2010
Rozumím, jedná se o méně obvyklý, ale zcela funkčí typ zapojení. Jen se zeptám, jak vysoko máte vodu ve filtru? Jsou houby zcela zaplavené?
Jak vyčistit koupací jezírko?, 31.5.2010
Pokud máte dvě čerpadla, s největší pravděpodobností budete mít průtok vyšší než máte nastaven. Upravil bych ho na realnou hodnotu průtoku, takhle proháníte vodu skrze UV lampu rychleji, než by jste měl.  JInak jste myslím zvolil správnou... celý příspěvek >
Jak vyčistit koupací jezírko?, 31.5.2010
Na té první fotce (žuiové kostky)  mi to přijde celkem dobré, trochu nárůstu na dně vždycky budete mít.  Ty dvě zbylé fotografie ukazují dost neprůhlednou vodu, to je pravda. Mám dva dotazy - proč čistíte čističku každý 2-3 den, to se Vám... celý příspěvek >
Vláknitá řasa, 29.5.2010
Ještě dotaz pro Chemického Alího - pokud potřebuji změřit N-NO3 a P-PO4 na nízkých kocentracích  - u dusíku do 10 mg/l a fosforu do 0,1 mg/l, jdou ještě použít nějaké běžné kapalinové měřáky?
Vláknitá řasa, 28.5.2010
S tím, že akvárium je oproti jezírku relativně uzavřený systém souhlasím. Vstupů do každého zahradního jezírka je jistě nepoměrně více - déšť, spad pylu, prachu, různá intenzita slunečního světla a spousta dalších. Tím spíše si myslím, že v akváriu... celý příspěvek >
Vláknitá řasa, 27.5.2010
Díky za vyčerpávající popis, údaje s rychlostí průtoku a množstvím media jsou velmi zajímavé, a dost se liší od našich. Abychom se vrátili trochu oklikou k dotazu ohledně filtru Gardena PF 15000 S, který tady někdo vznesl - pro porovnání vezměte... celý příspěvek >
Vláknitá řasa, 27.5.2010
Plastové válečky jsou v uvedeném filtru v malém množství, obecně tento typ filtru trpí malým množstvím filtračního media. My podobný filtr prodáváme pod označením Pondopress (hobby značka Pontec), a zvýšení objemu media (ať už jakéhokoli) je jedině... celý příspěvek >
Vláknitá řasa, 26.5.2010
Já si vysvětluji výskyt řasy u místa s vysokým prouděním vody tím, že zde dochází nejen k prokysličení, ale i lepšímu obohacení vody vzdušným CO2, a jeho množství je více méně konstatntní, na rozdíl od vody v jezírku. Je to ale jen teorie :) Má... celý příspěvek >
Vláknitá řasa, 26.5.2010
Můžete nějak více rozvést, s čím souvisí růst vláknité řasy v tekoucí vodě? Co se Siporaxu týče -každou sezonu se objeví nějaké nové, podle popisu zázračné fitrační medium (obyvkle také za zázračnou cenu) Před Siporaxem to byl Kaldness, Biobals,... celý příspěvek >
Vláknitá řasa, 25.5.2010
Faktory, co jste zmínil, zcela jistě vedou k tomu, že řasa má lepší podmínky k růstu. Nejsem si jist, čemu řikáte vysoké hladiny fosforu a dusíku, zvláště u fosforu je tato hodnota velmi nízká, mimo měřící schopnosti běžných měřících sad, které jsou... celý příspěvek >
Další diskuze:  5657585960>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika