Příspěvky uživatele - 73.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Skimmer F540, 2.7.2010
Typ plovoucího skimmeru, co uvádíte, je podle výkonu čerpadla a velikosti koše vhodný pro menší nádrže, s malým množstvím velkých nečistot - což použití ve Vašem jezírku s olšemi okolo jeho použití prakticky vylučuje. Pokud jej přeci jen pořídíte,... celý příspěvek >
Zelená voda, 1.7.2010
Druh bakterií, který jste použil, je správný. U nás máme odděleny bakterie pro filtraci (sypké) a pro nádrž (tekuté), ale nemyslím si, že v tom bude zásadní rozdíl. Filtr bych nechal trvale zapnutý, a počkal bych na výsledek. Podle toho, že jste se... celý příspěvek >
Zelená voda, 30.6.2010
Obě čerpadla nechte běžet, UV lampu máte myslím nastavenu správně(i když nevím, jaké převýšení překonáváte) a nechte ji také trvale zapnutou. Do filtru přidejte sypkou směs bakterií, ideální by byla i dávka bakterií do vody. Zhruba do 10 dnů by se... celý příspěvek >
Zelená voda, 29.6.2010
Systém samočištění lamp Oase Bitron C funguje velmi jednoduše. Kolem skleněné baňky, ve které jsou umístěny UV zářivky, se volně otáčí proudem protékající vody plastový šnek, který baňku lampy neustálým pohybem čistí. Tato forma čištění funguje na... celý příspěvek >
Savo do jezírka, 29.6.2010
Popisujete to naprosto přesně, je to takové vyhánění čerta ďáblem. Nevím přesně, co savo provede s různými formami oxidů dusiku, nebo amoniakálního dusíku, ale určitě souhlasím, že úroveň "celkového dusíku" se v nádrži nezmění. Že při své... celý příspěvek >
Bakterie vo filtri, 22.6.2010
Důvod, proč Vám voda teče ve filtru vrchem, není ten, že by se Vám molitan zaplnil bakteriemi. Ve filtru Vám zůstává spousta organické nečistoty (zbytky řas, kaly, a další mechanické nečistoty), které pak způsobí zneprůchodnění filtrační hmoty.... celý příspěvek >
Zelena voda v jezírku, 18.6.2010
Rašelina opravdu snižuje hodnotu pH, a je pravda, že některým druhům řas to nevyhovuje. Naproti tomu je spousta druhů řas, kterým to vůbec nevadí. Tvrzení, že nízké pH znamená konec řas v jezírku, je velmi zkratkovité, a ne vždy platí.
Sací hadice 1coul - stačí to?, 16.6.2010
Obecně Vám u hadic platí, čím větší budete mít průměr hadice, tím menší budete mít odpor a na konci dostanete při použití téhož čerpadla více (či méně) vody. Pokud tedy budete čerpat 2x do roka pár set litrů, stačí Vám klidně 1", pokud to bude... celý příspěvek >
Vláknitá řasa, 7.6.2010
Díky za typ. Cena měření v řádu destikoruny je dobrá,  až mi tester dorazí, dám zprávu, jak moc je to přesné. Udávané hodnoty tam jsou opravdu od velmi nízkých úrovní, tak jsem na to zvědav.  Zkusím pak schválně naměřené hodnoty porovnat s... celý příspěvek >
Voda z jezírka, 7.6.2010
Ne, není. Nemusíte mít obavy.
Vláknitá řasa, 5.6.2010
Díky za poklonu, ale nechtěl :) Mě ta mořská akvária přijdou barevně nepřirozená, já jsem zastánce sladkovodní klasiky. Ještě na škole jsem se akvaristikou zabýval, pěstoval jsem africké tlamovce.  Úplně jsem to neopustil, jen jsem průběžně... celý příspěvek >
Vláknitá řasa, 3.6.2010
Buďte v klidu, jsem nechemik :) ad 1) přemýšlím o tom,  kouknu se, jestli nemám někde nějaký starší filtr. Nerad bych zneužíval tolerenace zaměstnavatele... ad 2) N-NO3 8mg/l, N-NO2 menší než 0,01 mg/l,  P-PO4 0,02 mg/l, celkový fosfor... celý příspěvek >
Vláknitá řasa, 3.6.2010
Rozumím, jak to myslíte.  Vycházím ale z toho, že doba zdržení vody v sudu bude natolik dlouhá, že odoborníci z VŠCHT naměří rozdíl, zvlášť, když ho naměří už teď u jiného fitlru - vstupu i výstupu. Dalším faktorem by měl být výrazný rozdíl v... celý příspěvek >
Vláknitá řasa, 3.6.2010
O tom předfiltru jsem přemýšlel, jediné co bych do toho dovedl teď vložit bez nějakých větších potíží, je tlakový Filtocloear 15000. Ale moc se mi nechce, jednak odepíšu další filtr (už teď ta legrace docela dost stála), druhak ta nádrž je čistá... celý příspěvek >
Vláknitá řasa, 3.6.2010
Zapojení je zcela primitivní, žádný předfiltr. Neprovzdušňuji, důvodem je to, že u filtrační houby by se mi to nepovedlo stejně jako u siporaxu, a rád bych měl podmínky v obou sudech co nejpodobnější. Další důvod je právě ten (ne) přístup kyslíku, a... celý příspěvek >
Další diskuze:  5657585960>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika