Zelena voda v jezírku



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?)
18.6.2010 9:10

Rašelina opravdu snižuje hodnotu pH, a je pravda, že některým druhům řas to nevyhovuje. Naproti tomu je spousta druhů řas, kterým to vůbec nevadí. Tvrzení, že nízké pH znamená konec řas v jezírku, je velmi zkratkovité, a ne vždy platí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
host - 49.247 (?), 15.9.2010 19:55

Netusim co to je ale asi toho bordelu je vicero druhu - prekny prispevek z 21. stoleti:

TEST: JAK POZNAT sinice?
Pokud je voda na první pohled čistá, není třeba se o zdraví strachovat. Zelená vrstva je už na první pohled odpuzující a svědčí o přítomnosti fytoplanktonu. Je velmi důležité rozeznat řasy od sinic. Jedná se o zcela odlišné organismy. Stavbou buňky se sinice řadí mezi bakterie, zatímco řasy jsou rostliny. Řasy mohou být při koupání nepříjemné, mohou působit alergie, ale sinice jsou toxické a zdraví nebezpečné.
Petr Pumann vysvětluje: „Nejvíce nebezpečné jsou sinice, které obsahují microcystin), toxin, který způsobuje chronické problémy. Jednou ze sinic, která ho produkuje je Microcystis. Sinice rodu Microcystis vytvářejí na hladině vodní květy v podobě hustého povlaku, který může připomínat hrachovou polévku. Dobře poznatelnou sinicí je Aphanizomenon flos-aquae, jehož kolonie připomínají kousky trávy nebo jehličí o velikosti až několika centimetrů.“ Nejste-li si jisti zda se jedná o řasy nebo sinice, proveďte následující test:
Naplňte láhev se zúženým hrdlem (např. průhlednou láhev od balených vod) zcela vodou a nechte ji alespoň 20 minut stát v klidu na světle. V případě, že se u hladiny vytvoří zelený kroužek tvořený zelenými organismy ve tvaru "sekaného jehličí nebo zelené krupice" (a voda přitom zůstane čirá), jedná se s největší pravděpodobností o sinice (a voda může být toxická). Jestliže zůstane voda zakalena rovnoměrně nebo se začne tvořit větší zákal u dna, půjde pravděpodobně o řasy (neprodukují toxiny, ale mohou působit alergie).
Můžete také vstupovat opatrně do vody (aby se nezvířily usazeniny ze dna). Neuvidíte-li si pro zelené zbarvení na palce u nohou a vznáší-li se okolo kolen ve vodě drobné zelené částečky, jedná se pravděpodobně o sinice.

                     
host - 61.106 (?), 10.5.2010 11:47
Amura určitě ne a k těm vláknitým řasám o nichž se dále píše, můžu souhlasně potvrdit, že mají velký podíl na čistotě vody. Zkusím nafotit nějaké čerstvější snímky dát sem.
                     
0 - (31) - 61.106 (?), 10.5.2010 11:51
Zapomněl jsem napsat - a - v poslední větě. Přidám nyní starší snímky.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Vláknitá řasa s rybami v jezírku.
Vláknitá řasa s rybami v jezírku.
                     
host - 200.196 (?), 18.6.2010 2:02
jsem taky tohoto názoru, avšak kupříkladu čerpadlo, které má velký výkon a přitom příliš netočí hodinama za elektřinu není vůbec levné. Sice takových čerpadel co příliš nežerou je velká řada ale jejich pořizovací cena vysoká.
                     
host - 220.75 (?), 11.5.2010 23:00

1) Určitě potřebujete větší filtr. Já mám jezírko asi 6 m3 a filtr na 20 m3. Mám asi 10 karasů, 3 koie a asi 40 malých karásků a 40 malých perlínů. Filtr mám od Gardeny s gravitačním přepadem (to znamená, že voda protéká svou rychlostí - resp. rychlostí čerpadla a je nad úrovní hladiny). UW mám asi 11 W. Doporučuji každý rok použít startovací bakterie. Ideálně je dát do filtru a nechat min 2-3 týdny ve vypnutém filtru. Zde se bakterie rozmnoží a udělají si ideální klima. Po zapnutí filtru trvá další 3 týdny, než je voda průzračná. 
Doporučuji si pročíst tento článek.

2) Rašelina snižuje PH a tím pádem se přestává dařit řasám. Ideální je PH kolem 7 - já mám i o kousek méně. Bakterie pomáhají konzumovat živiny a zbytky rostlin. O tom, že by se navzájem rušily nevím.

Doporučuji také použít kvalitní větší vzduchování.

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 18.6.2010 9:10

Rašelina opravdu snižuje hodnotu pH, a je pravda, že některým druhům řas to nevyhovuje. Naproti tomu je spousta druhů řas, kterým to vůbec nevadí. Tvrzení, že nízké pH znamená konec řas v jezírku, je velmi zkratkovité, a ne vždy platí.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika