Příspěvky uživatele - 73.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bubnový filtr made in Škrovád, 10.3.2014
K tomu ostřiku - v továrním řešení od Oase je tlak na ostřiku 6-ti barový, a buben se během jednoho cyklu otočí 2x. Nevím, jestli z běžného vodovodního řadu půjde tlak docílit tak, aby to fungovalo. Spotřeba vody na jeden ostřik je tuším 8 litrů,... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 21.2.2014
K tomu srovnání účinnosti husích krků coby nosiče biomasy - nemyslím, že na tom může být o tolik hůře, o kolik bude levnější na pořízení.  Bohužel do testu co jsme dělali jsme husí krky nepoužili, a dost mi to teď mrzí, to srovnání by bylo... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 20.2.2014
K jednotlivým dotazům : - pokud máte jímku vyzděnou, izolatér jí bez potíží dokáže vyvařit. - na rohy izolatéři používají takové lišty, totéž na upevnění folie ve vrchní části, s nádrží ve tvaru kvádru by neměl mít zkušený izolatér problém -... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 19.2.2014
Přemýšlím nad tím, a po pravdě nevím. První, co mi napadá je že tam ty příčky být mají. Jenže když nad tím dál přemýšlím, přijde mi to jen jako takový myšlenkový stereotyp, protože se přeci dělají skoro všude. A když proto hledám konkrétní důvody,... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 19.2.2014
Tu stejnorodost průtoku skrze media příliš neřešte. Jednak se to špatně ovládá, ta voda si vždycky najde cestu nejmenšího odporu. A druhak si nemyslím, že je špatně, když ve filtru budou části, kde voda půjde rychle a jinde kde půjde přes medium... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 19.2.2014 Obsahuje fotku
Přes štěrbinový filtr určitě něco projde, spíš přemýšlím nad tím, jestli by prostor, který má stavitel filtru k dispozici, nebylo vhodné využít nějak lépe. Ono to, že jsou kartáče obalené nečistotami podle mého neznamená, že to je ta hlavní část... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 18.2.2014
Nemyslím, že kartáče jsou to, co ve Vašem filtru potřebujete. Já je chápu spíše jako jeden z velmi primitivních způsobů mechanické filtrace, nežli jako nosič biomasy. A jestli máte před komorou filtru štěrbinový filtr, je otázka, jestli tam budou... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 17.2.2014
Máte pravdu, na ten štěrbinový filtr jsem zapomněl. Ta lampa musí opravdu před něj.  O to spíš bych to nejdřív zkusil bez ní, alespoň ten výkon filtru otestujete v plném zápřahu. K filtračním mediím - tabulku s porovnání cena/výkon... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 17.2.2014
Já myslím, že to máte navržené dobře.   Těch 10 cm mezery na vtoku je myslím rozumných - ani ne tak kvůli průtoku, ale spíš kvuli dotažení nějakého šroubení nebo průchodky na vstupu od hadice. Psal jste že máte Bitron 36C - a ten by šel... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 13.2.2014
Tohle je spíš otázka na diskuzi, a nějaké přesnější měření. Ale myšlenka je taková - při tom průtoku, který ve filtru budete mít a míře "špinavosti nádrže" bude pravděpodobně rozdíl obsahu kyslíku ve vodě na vstupu a výstupu neměřitelný. Pokud tomu... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 12.2.2014
Na plovoucím mediu je fajn, že pokud volně plave, je do jisté míry "samočistící". Pokud jej zavřete do nějakého pytle, tak se to docela zhorší, a medium se začne zanášet.  Ty pytle a medium v nich jdou určitě použít, ale myslím že právě odsud... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 11.2.2014
Ze skimmerů volte raději Aquaskim 20, v kombinaci s Aquamaxem 12000 bude myslím lepším řešením.  Snažte se skimmer umístit tak, aby v ideálním případě šel jeho košík vytáhnout aniž byste musel do vody. Stávající plovoucí skimmer nechte... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 10.2.2014 Obsahuje fotku
Tam Vám ta voda bude z poslední komory biofiltru volně odtékat. Nevím, jestli nemají nějaké řešení s bypassem - je to klidně možné. Zkuste se informovat na českém zastoupení Fiapu. Pokud si ale vzpomínám správně, tak bedny biologické části filtru... celý příspěvek >
Filtrace Tripond x Tripond eco, 10.2.2014 Obsahuje fotku
Myslím, že dvě čerpadla byste k sobě těžko výkonem naladil, tady ta konverze z vortexu na štěrbinový filtr bude trochu komplikovanější
Filtrace Tripond x Tripond eco, 10.2.2014
Ještě k frekvenci čištění filtru - já bych neřekl, že čištění každé 3 týdny je nějak špatná hodnota.  Nevím, jestli je to dobré pro bakterie nebo není. Neznám pro to žádný důkaz nebo studii. Pokud o nějaké takové víte, dejte sem prosím odkaz
Další diskuze:  1112131415>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika