Tropicke rostliny - vseobecne



Kozicka - (34) - 230.216 (?)
17.12.2010 1:18

Lido, dekuji moc, uz mi dochazi o co jde. A take dekuji za slovo 'trasnenky'. Jsou neprijemne neb nejsou videt a hlavne je pritahuji bile a zlute barvy. Uff.  Ale, doma by nemeli byt tak velky problem, mozna. Kozicka 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 176.18 (?), 16.12.2010 23:28

Z čeho je slovo "parapet" odvozené také nevím. Deska je plná, horní plocha teplá není. Pokud nejsou okna s dvojsklem nebo trojsklem, tak studený vzduch "stéká" po okenní tabuli dolů (toho jsem kdysi využívala při přezimování kaktusů). Teplý vzduch od radiátoru jde do místnosti a kolem vnitřní hrany parapetu nahoru.

Ohledně fóra - původně tu byl jen portál www.zahrada.cz, jak přibývaly různé příspěvky, byl rozdělen na zahrada.cz, kutime.cz, energoportal.cz, pokojoverostliny.cz, chovame.cz. Každá část má určité zaměření, ale občas se stejně něco promíchá.           Zdraví Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 17.12.2010 0:11

Mohlo by to být para - vedle, skrz, při, -pet otvoru, díry? Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kozicka - (34) - 230.216 (?), 17.12.2010 1:18

Lido, dekuji moc, uz mi dochazi o co jde. A take dekuji za slovo 'trasnenky'. Jsou neprijemne neb nejsou videt a hlavne je pritahuji bile a zlute barvy. Uff.  Ale, doma by nemeli byt tak velky problem, mozna. Kozicka 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 17.12.2010 11:08
Když už jsme orchidejí jak dovést ke kvetu vanilku?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 17.12.2010 17:01

Julius, prima otazka. Ja odpoved to hodim pod Orchidy, aby se to nepletlo. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 17.12.2010 21:43

Nám doma na třásněnky zabraly pověšené žluté lepové destičky, posledních pár pak zlikvidoval postřik na škůdce  ;-))                                 Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 17.12.2010 22:41

Lido, se pokusim ty desticky sehnat a zkusim je.  Asi je to stejny princip jako drive mucholapky. S temi chemickymi postriky na poupata nebo kvetu orchideji opatrne. Muj problem je, ze ja je nevidim neb sem napul slepa a taky oni maji tendenci se schovat a kdyz prijdu na to ze tam jsou tak je pozde. Ale na Phals mi nejdou. Obcas na Catts ale hlavne na Epis. Takze, asi budu musit take strikat preventivne.. brrrrr. kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 18.12.2010 0:15

U nás prodávají jak lepové destičky, tak samotný nevysýchavý lep. Koupila jsem ten lep a natřela jím žlutá plastová víčka, která jsem pověsila ke kytkám (měla jsem třásněnky na ibišku). Ten lep se dá použít i na zahrádce na kmeny stromků, aby mravenci nelezli po kmínku nahoru a nenosili si tam mšice . Zdraví Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 19.12.2010 14:51

Lido, vypada to, ze ibisek laka vsechno co leze vsude na svete a venku ho musim strikat hned jak nasazuje poupata (mydlovou vodou).Ale doma jsem ho nikdy nepestovala neb jsem myslela, ze se to nevyplati tak radsi nejo jineho. Mate 'gardenia'? Za par dni, by Vase Peggy Ruth mela byt ulne rozkvetla, poslete nam foto? Prosim. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 19.12.2010 15:12

Ibišek opravdu láká všechno, ale zas je dobrý indikátor zálivky - jak začnou vadnout listy, vím, že musím pozalévat všechny kytky doma.

Gardénii nemám, ikdyž se mi líbí, pokud vím, tak chce v zimě hodně chladno a bohužel bydlím v paneláku.

Moje beallara už je téměř rozkvetlá, ještě se má otevřít jedno poupě. Dala jsem ji zpátky do kuchyně, říkala mi, že v ložnici se jí nelíbí . Ohledně těch listů, co se jakoby zavíraly - podle fotky jsem zjistila, že to bylo už při zakoupení. Teď se začínají zvětšovat nové odnože a těsně na povrchu substrátu jsem objevila nové bílé kořínky, tak se jí asi daří celkem dobře.  Fotku přiložím příště, teď sem dám foto mého ibišku (také je pěkný, když kvete...).

Teď se mějte hezky, jdu uklízet, večer se zas vrátím.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel10:10
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika