Alokazie



host - 230.216 (?)
25.11.2010 18:21

Nasla jsem ji a znam ji. Teplo, teplo, teplo. Moje zkusenost: Jak jde pod 20C - i na par hodin- jde spat, coz mne dela kazdou zimu. Nekdo rika 10C ji staci, ale ja myslim, ze to je na ni dost chladno. Jestli nemuzete zvysit teplotu ustrihnete uvadle listy, a az vsechny ztrati dejte kvetinac nekam do kouta pres zimu udrzujte substrat vlhky (ne mokry). Az se teplota na jare zvysi - dejte ji trochu vic svetla ona zacne zase rust. A mozna i lip a da se i rozdelit. Vlkost - mimo teploty- je take dulezita, jak jste vycetla. Asi to potrebuje sirokou a hlubokou misku a dost vody aby se neustale odparovala. Ja ji pres leto mam venku u kapradi a ve stinu. Je to hezka ale citliva kytka, i kdyz jsou jeste daleko citlivejsi odrudy, ktere doma vetsinou nevydrzi. Doufam, ze Vam toto trochu pomuze. Kozicka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 230.216 (?), 25.11.2010 18:21

Nasla jsem ji a znam ji. Teplo, teplo, teplo. Moje zkusenost: Jak jde pod 20C - i na par hodin- jde spat, coz mne dela kazdou zimu. Nekdo rika 10C ji staci, ale ja myslim, ze to je na ni dost chladno. Jestli nemuzete zvysit teplotu ustrihnete uvadle listy, a az vsechny ztrati dejte kvetinac nekam do kouta pres zimu udrzujte substrat vlhky (ne mokry). Az se teplota na jare zvysi - dejte ji trochu vic svetla ona zacne zase rust. A mozna i lip a da se i rozdelit. Vlkost - mimo teploty- je take dulezita, jak jste vycetla. Asi to potrebuje sirokou a hlubokou misku a dost vody aby se neustale odparovala. Ja ji pres leto mam venku u kapradi a ve stinu. Je to hezka ale citliva kytka, i kdyz jsou jeste daleko citlivejsi odrudy, ktere doma vetsinou nevydrzi. Doufam, ze Vam toto trochu pomuze. Kozicka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.231 (?), 30.11.2010 21:55

Kozicko, dekuju za prispevky. Listy ji prvne zaschly, pak to cely zezloutlo a nakonec se ohnulo. Zbytek se zatim drzi, tak to mozna prezije. Od koupi jsem ji presadila, vetsina puvodni hliny ale zustala, jen jsem trochu pridala klasickeho substratu ptro pokojovky. Umistena je nedaleko okna, ale teplo tam moc mit nebude, rekla bych tak max 18 stupnu.

Zatim ji necham, ze zacatku jsem rosila jak blazen, ale pak me to presatlo bavit, takze ted dostane jak si vzpomenu a vypada to ze to taky jde. Kdyz shodi i zbytek listu, tak ji necham, jak rikate a uvidime co provede na jare.

Diky moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 1.12.2010 0:37

Mila pani, to je presne ono a tak umira zimou. Vsimnete si, ze kdyz se ohyba, stvoly jsou zlute a mekejakoby naskale vodou. Pokud nebudete opatrna, dostane se do kvetinace fungus a pak je konec. Ja se Vam nevidim, ze rosit Vas nebavi, to spis dela dobre lidem,   ale nic ne pro rostliny.Ja nevim, jestli bych ji nedala ve Vasich podminkach do tepla a pod zarovku. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 1.12.2010 2:49

Oh, prominte, jeste jsem chtela navrhnout abyste zkusila urezat ty zvadle stvoly ziletkou a to tak ze co nejniz u pudy. Pak potrit mletou skorici a neb jsou stvoly dute trochu nasypat trochu i dovnitr. Skorice pomuze rez zahojit /uschnout a je to nejlepsi prostredek ktery ja znam. Navic pekne voni . Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.13 (?), 1.12.2010 21:46

Tak jsem poridila par fotek, dohromady ma 4 mensi listy ale jen jeden vypada uplne zdrave, na ostatnich jsou takove zaschle skvrny. Myslite, tedy ze je to zimou? A tu zarovku doporucujete kvuli teplu nebo svetlu? Ja mam celkove tmavy byt, proto jsem ji chtela a k oknu jsem ji dala na ozdravny pobyt, aby se vzpamatovala, ale to asi nebyl nejlepsi tah :o)

A co myslite tim nejlepsim prostredkem? Na co? Asi jsem nechapava a neco mi uniklo..

Dekuju

Lucie


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.13 (?), 1.12.2010 21:47

dalsi fotka..nevim zda jdou prilozit vsechny najednou... tak se pripadne omlouvam


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.13 (?), 1.12.2010 21:47

a jeste jedna..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 2.12.2010 2:06

Mila Lucie,

tak to je na pohreb. Ja nevim, jestli umira jenom zimou nebo ma i bakterialni nemoc nebo nejake msice? Dovolim si byt brutalne uprimna.

1. Kdyz koupite kytku na podzim nebo v zime, nikdy ji nepresazujte. S tim klidne pockejte na jaro. Vite, tyhle rostliny rostou v teplem a vlhkem skleniku a kdyz prijdou k Vam domu maji co delat aby se aklimatizovaly.

2. Zda se mi, ze sedi v kvetinaci dost vysoko, mela byt sedet asi 3-4 cm pod povrchem. Tim padem se lepe i zaleva a hlavne koreny se nesplhaj nahoru, Navic, alocasia nema nikdy vyschnout; zalevat jemne vlaznou vodou.

3. Ta miska je skutecne moc mala na udrzovani vlhosti. Potrebujete na ni vetsi tac asi tak velikosti hlubsiho pekace na ktery muzete dat i dalsi rostliny. Co nejvic rostlin u sebe tim lip. Jake dalsi rostliny mate doma?

4. Nikdy nenechavejte na rostline nemocny list.Hned uriznout. Tim, nejlepsim prostredkem jsem mluvila o skorici, ktera se pouziva na zahojeni rezu.

5. Zarovka: Ja myslela dat rostlinu kousek dal od studeneho okna, nekam k teplu kde by zarovka pridala vic svetla. Jsou zarovky na kvetiny nebo i normalni zarivky ale zase nevim, jake mate doma moznosti. Ja si vsimla, ze mnoho lidi ma problem studenosti u oken - pruvan - ale i horko z topeni, takze prudke zmeny teplot v zime. To je vzdy problem pro tropicke rostliny. Nektere rostliny jsou odolnejsi ale alocasia je jaksi vic citliva.

No ted nevim jak dal. Mozna az umre, vyndat hlizu z pudy.. a pak jit dal? Nebo ji nechat a doufat ze vyrazi na jare, jak jsem poradila puvodne? Ted nevim, protoze nevim, jestli je i v substratu je nejaka nemoc. Doufam, ze to dava smysl, pokud ne, neostychejte se zeptat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.244 (?), 2.12.2010 21:33

tak ja ji zatim necham, ten jeden zdravy list se zatim drzi, tak uvidime, co udela. ty zvadle jsem jsem odstranila (stacilo za ne lehce vzit a upadly, drzelo to jen na takove blance).Presazovat do vetsiho ji tedy nebudu a pockam na jaro. Jinak jsem premyslela, ktera kytka by se s ni hodila, jak vy rikate, do pekace vodou. Mam jeste malinkou anturii, tak myslim, ze by se jim tam mohlo spolu libit.

Mela bych jeste plno dotazu ohledne jinych kytek, ale nevim zda zakladat novou diskuzi. Najednou z niceho nic se mi zacaly tvorit hnede skvrny na listech potosu, zmenila jsem zalivku, zvysila, snizila, ale dal tvori nove deformovane listky.

Pak mam jeste doma heliconii. Z Portugalska jsem si privezla sazenici - nevim, jak se to nazyva, ja tomu rikam klacek -ktery se po case zazelenal a vyrazil z nej jeden list, potom druhy ale ten je zakrsly a a po okrajich jakoby okoraly. Tak jsem se chtela zeptat jak na ni. Moc jsem toho o pestovani tehle rostliny v domacich podminkach nenasla.

Jeste jendou diky za rady.

Lucie

heliconie
heliconie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.244 (?), 2.12.2010 21:33

potos

potos
potos
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel10:10
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika