Alokazie



host - 230.216 (?)
25.11.2010 1:23

Mila pani, jste ta co mate potize s Alocasia Lowovu?  Ja mam vice otazek nez odpovedi, ale je fakt, ze nektere tyto jsou citlive nejenom na vlhko (75%) ale i na teplo. Nektere se doma skutecne pestovat nedaj,  i kdyz jine se adoptuji, ale to uz jsem napsala. 

Jak ztracite listy? Ohybaji se a zloutnou od stopky? Jake mate teploty doma --ve dne v noci? A v cem roste? Presadila jste ji od te doby co jse ji koupila?

Nemohl by nekdo najit na web strankach fotku teto rostliny? Ja jsem to zkousela a nenasla, i kdyz bych rada vedela co to je.  Kozicka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 246.179 (?), 10.11.2010 21:37, zobrazeno: 40790x

Ahoj, nedavno jsem si koupila Alokazii, protoze vim, ze je nenarocna na svetlo. Ted jsem se ale docetla, ze je to velmi narocna rostlina, ktera se pestuje jen ve sklenici, protoze bezne bytove podminky nesplnuji jeji naroky na teplotu a vlhkost. Mate nekdo zkusenosti s pestovanim teto rostliny?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.216 (?), 11.11.2010 1:40

Alokazie - neboli Alocasia - je jedna z rostlin kterych je jako much. A kazda ma trochu jine naroky na pestovani.  Kdybyste mohla poslat fotku treba bych mohla trosilinku poradit pokud ji znam. Ale fakt je, ze jako vetsina tropickych rostlin potrebuje vlhkost- lehkou pudu - teplo a ohyb vzduchu. Jak jsou citlive nebo se prizpusobi, zalezi na druhu. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.35 (?), 11.11.2010 14:53

Dostala jsem předloni Alokázii amazonskou, ale nevydržela dlouho.Asi ji bylo u nás zima.Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.216 (?), 11.11.2010 17:32

Olino,

ano amazonska skutecne nema rada zimu, ale ja ji nevyhazuji kdyz v zime umre, coz je vetsinou pod 18C. Ona totiz na jare - kdyz se otepli - zase vyrazi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 254.1 (?), 11.11.2010 21:01

No podle obrazku v knizce to vypada na alokazii lowovu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.216 (?), 11.11.2010 22:09

Neznam a ani 'lowov' nemohu nikde najit. Je mi lito. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.242 (?), 12.11.2010 15:23

Alokazii Lowovu (podle obrázků pravděpodobně to byla ona) jsem měla 3 roky, v původním substrátu, ve kterém byla koupena na okně na parapetu nad radiátorem, hodně žíznivka, nebylo tam zrovna moc světla (před okny další stavba), dařilo se jí velice, kvetla, vytvořila další dvě rostlinky, pohodová kytka. Bohužel, v rámci jakési pochybné úklidové akce byla vystrčena na verandu a zničena příliš nízkou teplotou. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rozinka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 4.182 (?), 13.11.2010 18:02
Mám taky alokázii už skoro tři roky v obýváku v polostínu. Když jsem si jí koupila měla tři listy. Za celou dobu mi vyhnala jen dva listy a ostatní mi uhynuly tak jsem jí chtěla vyhodit. Po přesazení se vzpamatovala a vyhnala jeden list, který mi před měsícem opět uhynul, takže nemám nic. Nevím jaké chyby jsem dělala, že to takhle dopadlo. Může se tato kytka rosit? Asi nesnáší ústřední topení? Jak se má zalévat? Do misky?R
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.154 (?), 24.11.2010 21:22

no ja se docetla, ze se prave musi rosit, protoze ma rada vlhkost. Takze nejlepe ji postavit do misky s vlhkymi kaminky, coz jsem tedy udelala, ale i tak ji listy postupne odchazi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 25.11.2010 1:23

Mila pani, jste ta co mate potize s Alocasia Lowovu?  Ja mam vice otazek nez odpovedi, ale je fakt, ze nektere tyto jsou citlive nejenom na vlhko (75%) ale i na teplo. Nektere se doma skutecne pestovat nedaj,  i kdyz jine se adoptuji, ale to uz jsem napsala. 

Jak ztracite listy? Ohybaji se a zloutnou od stopky? Jake mate teploty doma --ve dne v noci? A v cem roste? Presadila jste ji od te doby co jse ji koupila?

Nemohl by nekdo najit na web strankach fotku teto rostliny? Ja jsem to zkousela a nenasla, i kdyz bych rada vedela co to je.  Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel10:10
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika