Zaštipovat cherry rajčata?



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?)
24.5.2013 14:19
Tak rakouského rajčatového krále fouká vítr!!! Ten pán pěstuje rajčata profesionálně a v téměř ideálním prostředí a to je potřeba brát na vědomí. Rostliny má podestlané i slámou, má tam suché podnebí a tak je klidně může nechat válet po zemi, ovšem pak nechápu na co je pěstuje ve foliácích.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 167.137 (?), 24.5.2013 13:07

Na netu je dost videí s ním - jmenuje se Stekowics a rajčata pěstuje celý život u Neziderského jezera ve Frauenkirchenu. Má stovky odrůd. V květnu prodává sazenice, přivezl jsem 12 odrůd od něho již 2.rok. V červenci a srpnu provází kromě myslím pondělí a středy ca 3h po svých polích za úplatu. Tvrdí, že vyštipováním se akorát otevře brána pro infekce. Když dám k rajčeti 2-3 tyčky + nějaký špagáty tak ho klidně nějak udržím. A i kdyby se částečně válelo po zemi, taky se nic nestane. To jsem zažil na vojně na Slovensku - rajčata tam vypadaly jako okurky, nikdo si jich nevšimnul ale byly chutově výborný.

                     
host - 216.228 (?), 24.5.2013 13:23

No, nevím, před pár lety jsem viděla nevyštipovaná tyčková rajčata u jedněch lidí na návštěvě. Nebyli to žádní experimentátoři, jenom netušili, že se to má dělat.  Byla to nepřehledná uválená změť výhonů, listů a malých zelených plodů. Nevypadalo to, že ta zelená rajčátka někdy dozrají, spíš se mi zdálo, že rostlina dává všechnu sílu do dalších a dalších výhonů, květů a plůdků. Takže obrovská úroda asi ano, ale jenom pokud stojíte a malá zelená rajčátka. Mně ta vzpomínka od podobných pokusů tedy odradila asi navždy.

A. 

                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 24.5.2013 13:53

a nějaký odkaz?

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 24.5.2013 14:19
Tak rakouského rajčatového krále fouká vítr!!! Ten pán pěstuje rajčata profesionálně a v téměř ideálním prostředí a to je potřeba brát na vědomí. Rostliny má podestlané i slámou, má tam suché podnebí a tak je klidně může nechat válet po zemi, ovšem pak nechápu na co je pěstuje ve foliácích.
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 24.5.2013 15:06

není o tomto pěstiteli něco na netu, docela by mě to zajímalo... tedy ne že bych něco takového měla praktikovat, mám to vyzkoušeno, že u nás to nejde, ale jen tak, pro zajímavost.

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3294) - 5.149 (?), 24.5.2013 15:17

Farma Stekovics je takový rajčatový Disneyland pro milovníky rajčat.

                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 24.5.2013 19:45

tak sem se koukla, moc pěkný-jen je škoda, že rajčátka nejsou vyfoceny přímo na rostlinkách...,předpokládám, že pán prodává nějaká semínka, nejsem moc kovaná v cizích řečích, tak sem to moc neštudovala, spíš koukala na obrázky.

                     
host - 167.137 (?), 26.5.2013 9:02

Pán semínka neprodává, jen rostliny letos od 26.04. do konce května.Chce to investovat jednou do rostlin a potom si semínka udělat sám. Nejsou to hybridy tak žádný problém. Ano, kde rajčata pěstuje je teplé a větrné počasí. Sám na jednom videu říká, že sklízí ca 3 kg z 1m2 zatímco turborajčata dají až 150 kg. Je to prostě alternativa. Letos se tam chystám na tu prohlídku jeho polí tak sem potom o tom pro zájemce něco napíšu.

                     
host - 3.83 (?), 11.6.2013 21:56

Čo sa týka polemiky v úvode k téme hnojenia, odporúčam vrele bio hnojivo Darina 4,ktoré nie je len hnojivom, mám rôzne stimulačné a ochranné funkcie, tiež pozitívne pomáha ku kvalite plodov.Odporúčam vygoogliť, sú na webe mnohé hodnotné referencie.

Čo sa týka témy vylamovanie zálistkov, ako záhradník som jednoznačne za vyštipovanie zálistkov, samozrejme u kolíkových sort rajčín, kríčkové nechávame voľne rásť.(Nie je to samozrejmosť, stretávam sa s drastickým vyštipovaním a šklbaním listov aj u nich) U kolíkových rajčín považujem za chybu olamovanie spodných listov, pokiaľ sú zdravé, tak isto aj vylamovanie vrcholcov nad 6-7 strapcom. Postačí od onej "výšky" vystrihávať strapce kvetov/plodov, vrcholec by som aj s listami nechal rásť, ten rastlinu nevysiľujwe, naopak vytvára živiny pre plody.

Potom je tu prax pestovania kolíkových rajčín na 2-3 hlavné stonky, to je si myslím v poriadku, ja to nepraktizujem, sadím totiž po 2 rastliny spolu.

                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 21.6.2013 21:19

pěstujete někdo odrůdu Golden Curant? Ptám se ohledně vyštipování.Je to sice tyčkovka, ale vzhledem k tomu že rostlina má neskutečně bujný vzrůst, a musela bych u ní stát denně, vzdala sem to.V kýblech je ještě bujnější než ve volné půdě./kýble jsou víc na slunci a denně zalité/.Jak to necháváte vy?Ze začátku sem se snažila o úpravu, ale je to celkem náročné.Vzhledem k tomu, že plody budou asi mini/ ještě menší než Cherry odrůdy/,si popravdě nedokážu představit, že by měla být tato odrůda na jeden výhon, s pár vijany minirajčátek.Jak to máte vy?Ještě vzrůstnější je Perun, listy sou husté a úplně huňaté.Tam sem tam něco vylomím, ale ale taky si to žije svůj život.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika