Sklizeň rajčat 2013



   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?) 
11.7.2013 21:15

Odtrhol som prvy plod Torina, vzhladovo nadhera, krasne vyfarbeny. No chut hnusna, fadna, nesladka, horsia ako pri rajcinach z hypermarketu. 

Ach jeden plod rajciaka, mi pokazil naladu na cely den. Ak budu aj dalsie plody Torin takto chutit, tak este do konca jula budu v kontajneri! angry

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?), 12.7.2013 11:10

U nás na Slovensku som myslel konkrétne v Bratislave, toto leto je veľmi mierne, žiadne vysoké teploty, rajčinám sa darí.

No, ja som si dnes dal ďalšie dva plody Kumata a chuť nevýrazná, je to ale zo spodného vijanu, ktorý rástol dlho a v zlom počasí (máj).

Vyšší vijan má plody raz tak veľké, už hnednú, uvidím, ak sa to nezlepší, budúci rok už nebudem pestovať.

Ešte že mám oranžové slivkové neznámej odrody a červené tiež neznámej odrody, tie majú úžasnú chuť, aj slušný výnos.

Uvidíme, čo spravia odrodové rastliny, ktoré už začínajú zrieť.

Bejbino F1 + Kumato
Bejbino F1 + Kumato
bifteková
bifteková
červená
červená
Kumato
Kumato
Mini San Mazzo
Mini San Mazzo
oranžová slivková
oranžová slivková
Stupické na najtmavšom mieste na balkóne
Stupické na najtmavšom mieste na balkóne
Tornádo F1
Tornádo F1
Stupické
Stupické
         
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 69.215 (?), 12.7.2013 20:39

pekná úrodayes, ešte že sa dajú pestovať rajčiaky aj v nádobách-síce väčší problém je zo škodcami, ale zase menší s plesňou...

už dávnejšie pestujete na balkóne?

            
andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?), 12.7.2013 21:31

Len tretiu sezónu, tá prvá spočívala v pestovaní jednej jedinej rastliny, ktorá vyrástla na balkóne zo zeme, do ktorej som hodil hnilú rajčinu z hypermarketu :) Takže v podstate len druhá sezóna, minulý rok som pestoval len zo semienok vybratých z plodov hypermarketových "dobrôt", čoho som sa tento rok už vyvaroval.

Áno, škodcovia to majú ľahké, keď sú rastliny tak blízko seba a dotýkajú sa, ale som vybavený chemickými zbraňami ako správny ekoterorista, tak je rovnováha síl zasa na mojej strane.

Na streche sú rastliny ďaleko od seba a svilušky mi ich tak zdevastovali, že som ich skoro odrezal a vyhodil. Pleseň zatiaľ ani na streche.

               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3294) - 5.149 (?), 13.7.2013 19:59

U mne zatím všechno probíhá normálně jen je to o cca 8-10 dní dříve než loni. zatím sklízím jenom Stupické polní rané- počet plodů přímo úměrný počtu rostlin (cca 3 ks z každé). je zajímavé, že současně mně začaly zrát rajčata jak z výsadby 18.4. tak i z 8.5.. Překvapil mne Start F1 (vysazený 18.4.2013) ze kterého jsem již sklidil čtyři pěkné plody zároveň s Stupickými (Star je raný a Stupické velmi rané).

Nejdříve již v polovině května jsem sklízel cherry rajčata Philova (klony z loňského roku, které jsem sázel již se zelenými plody)  a začátkem července Finik oranževyj, ale to pro mne byly jen takové jednohubky. Čekám, až začne zrát něco většího, zatím nejlépe vypadají Beefmastery a mé oblíbené Cuor di Bue, ale asi si budu muset ještě počkat.

Jen pro zajímavost: na rostlinkách španělských rajčat z Mallorcy se objevily první květy (výsev 4.5.2013) a stejně tak na rostlinách Stupického polního raného, které jsem vysel přímo do záhonu 21.5.2013. Do záhonu jsem vysel i jiné odrůdy zejména keříčkové, ale bohužel jsem ztratil rozpis toho co a kam jsem vysel. Doufám, že z těchto dvou pokusů budu ještě letos sklízet rajčata.

Sezóna opravdu vypadá velmi slibně. Přeji všem hodně úspěchů.

                 Mr Big

                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 13.7.2013 20:52

Začaly mi na záhoně dozrávat odrůdy z balení Plum-mix.


Tahle odrůda je chorobná.
Tahle odrůda je chorobná.

Tahle odrůda té na přebalu moc neodpovídá.
Tahle odrůda té na přebalu moc neodpovídá.
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 14.7.2013 17:03

Další sklizeň ze záhonu - Volšebnyj Kaskad.


                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 16.7.2013 18:20

Další zrající odrůdy

Sladkaja Děvočka
Sladkaja Děvočka
Datterino
Datterino
Golden Santa
Golden Santa
                     
Jaro- - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 33.253 (?), 16.7.2013 21:13

Naozaj neskutočnéé. Ako často prosím polievate rajčata v skleníku a ako často vonku a čím. Ja zalievam v skleniku 2x do týždňa dažďovou vodou-v stredu a v nedelu, každu nedelu pridávam tekuté slepačince. Ku každej rajčine dávam tak 4až 5litrov vody.Rajčin mam vela ale stale su zelené, aj v skleniku.Je v niečom chyba? Jaro.

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 16.7.2013 21:37

Zalívám ve skleníku každý den navečer, v květináčích (8-10 litrů) každý den ráno, odpoledne a navečer tak aby substrát byl stále vlhký. Rajčata na záhonech nakrytých černou PE folií zalívám tak 1-2x za týden, ostatní skoro každý den. Namulčované folií jsem hnojil za celou dobu 1-2x, v květináčích 1x za týden Kristalonem, minulý týden dostaly dávku dusíku aby se "zazelenaly". Další věc co jsem ve sklenících udělal bylo, že jsem poumýval zastínění bílou barvou na sklech, nějak mi to nesedělo. Venku na záhonech začínají zrát první odrůdy na sušení (Caspar).

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika