Rajčata 2024



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2811) - 208.138 (?)
5.1.2024 12:18

Dneska jsem přerovnával své svěřence. Ailsa Graig má plně se rozvíjející vijan nad pátým listem. Naprosto vylučuju, že bych oškubal a utopil 6 listů pod tím. I když Ty mi to nebudeš věřit. Ověřím to na sazenicích do zahrady. Ty většinou vysazuji už s vijany poupat a ještě z kartónů.

Milan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 158.138 (?), 30.12.2023 22:48
Paráda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2811) - 208.138 (?), 17.12.2023 20:21

Těm klukům Aztéckým nic nechybí. yessmiley

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.246 (?), 27.12.2023 9:43

Toto mě zaujalo. Vrtačka i s vrtákem pod 200 Kč. Nebo se pletu.

https://www.temu.com/cz/1-sada-rucni-vrtacka-nabijeci-elektricka-vrtacka-zemnici-korunka-zavlazovani-vysadba-vrtaci-vrtak-vrtaci-korunka-vrtani-otvoru-rostlina-zarovek-g-601099520360178.html?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.237 (?), 27.12.2023 11:44

Projděte si na netu zkušenosti kupujících s tímto e-shopem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3272) - 61.48 (?), 4.1.2024 10:21

U partenokarpických odrůd (výsev 17.11.) se mně zatím daří držet jejich růst na uzdě. Většinou mají 6-8 pravých listů a po přesazení jednotlivě do kelímků jsou všechny nižší jak 10 cm. Od začátku roku je přestávám přesunovat pod LEDku. Uvidím, jak se to bude dál vyvíjet. Nasazovat na květ by měly za jedenáctým listem, potom bych je přesadil do 0,5 l kelímků a také je trochu přihnojil něčím na květ. Začal bych je znovu dávat pod světlo.

Odrůdy do toho nízkého pařeniště jsem vysel 4.12. a snažím se trochu rozjet jejich růst. Zatím jsem rozesadil jen dvě odrůdy (Vspyschka a Maglia Rosa), vždy dvě sazenice do jednoho kelímku. Vspyschka nasazuje květy už za sedmým listem (jedna ze dvou odrůd, které pěstuji) na obrázku vpravo s tím bramborovým listem.

           Vladimír

Partenokarpická rajčata
Partenokarpická rajčata
Velmi raná keříčková rajčata
Velmi raná keříčková rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2811) - 208.138 (?), 4.1.2024 19:53

Vladimíre, tak nevím, zda ten 11. list je všeobecně platný. Kouknul jsem na svou Startku a ta má plně rozvinutý vijan v květu nad sedmým listem. Pravda, něco jsem při přesazování otrhal a utopil, ale tak 2, maximálně 3. U Sofie je to ještě míň. U Bejbina to ale vychází. Letos jsem je dal do těch koncových 7,5l mnohem dřív než jiné roky, takže žádné stáčení stonku nebylo třeba. A to a také bohaté kořeny jsou myslím příčinou, že dřív kvetou a rostou přímo před očima. Už je nechávám rozrůst na dva fazochy. A Bejbino už například má vijany 3 - dva na hlavním stonku a jeden (sice ne moc rozvitý) na tom vedlejším. Výška cca 60 cm. Ale to je ze všech nejvyšší. Ostatní jsou nižší. I Startky.

Mám za to, že přimět ty rostliny k růstu je mnohem snazší než je zbrzdit. Trefit se správně do počasí při výsadbě je úkol pro jasnovidce. Ty Tvoje jsou tak akorát, rozhodně jim to přisvětlování prospělo. yesAle nejspíš bude potřeba jim ubrat plynu.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3272) - 61.48 (?), 4.1.2024 21:54

Jako všechno živé tak i indeterminantní rajčata mají svůj genetický kód. První květenství za jedenáctým listem, a potom vždy po třech listech další květenství. Za každým listem je vždy zálistek a na tom opět po třech listech květenství. Pokud tě to zajímá, tak si to můžeš jednoduše ověřit. Jen je třeba ty listy dobře počítat. Jestli to nevíš, tak Sophie´s choice není indeterminantní odrůda.          

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2811) - 208.138 (?), 4.1.2024 22:38

Ano, to vím. Ale ani u těch indeterminantních mi to neštimuje s tím, co pozoruju. Neříkám, že má pozorování jsou důsledná, ale i tak mám své pochybnosti.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3272) - 61.48 (?), 4.1.2024 22:49

Pozorovat nestačí, je třeba počítat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2811) - 208.138 (?), 5.1.2024 12:18

Dneska jsem přerovnával své svěřence. Ailsa Graig má plně se rozvíjející vijan nad pátým listem. Naprosto vylučuju, že bych oškubal a utopil 6 listů pod tím. I když Ty mi to nebudeš věřit. Ověřím to na sazenicích do zahrady. Ty většinou vysazuji už s vijany poupat a ještě z kartónů.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika