Rajčata 2016



eicul - (22) - 166.79 (?)
7.1.2016 20:16

Také já se musím přidat k oběma diskutujícím. Mám výbornou zkušenost s kumatem (semena z rajčete od vietnamce). napřed se mi všichni smáli a pak na mne skoro nezbylo. Plodná odrůda, nebyly s ní problémy. pěstovala jsem již dva roky a budu i nadále. Zdraví Lucie

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
eicul - (22) - 166.79 (?), 7.1.2016 20:16

Také já se musím přidat k oběma diskutujícím. Mám výbornou zkušenost s kumatem (semena z rajčete od vietnamce). napřed se mi všichni smáli a pak na mne skoro nezbylo. Plodná odrůda, nebyly s ní problémy. pěstovala jsem již dva roky a budu i nadále. Zdraví Lucie

                     
host - 121.128 (?), 27.11.2016 19:32

Taky jsem neodolala a zakoupila 2 ks rajčete Kumato (kg za 99,90) v Tescu a vybrala semínka pro příští sezónu.

   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 29.11.2015 19:12

Zkoušela jsem letos poprvé Pollicino a příští rok bude určitě víc rostlin. Je výborné.

      
host - 254.91 (?), 30.11.2015 15:09

U nás poprvé vyzkoušena odrůda SCHIRLEY f 1,veliké množství plodů a zajímavé u nich je, že jdou loupat ihned po utržení.Krásná barva a chut opravdu rajčatová.Pěstovala jsem ve foliáku, ale příští rok vyzkouším i venku a i ve skleníku at můžu porovnávat. Míla

         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3292) - 173.17 (?), 1.12.2015 9:40

Mně by zajímalo, jestli jste semena Schirley F1 (Johnsons?) koupila z internetového obchodu. Rajčata před konzumací loupete?

                              Vladimír

            
host - 254.91 (?), 1.12.2015 10:57

Semena jsem dostala jako dárek, takže jsem vysela pouze 1 semínko.To, že jdou loupat hned po utržení jsem zjistila náhodou, že jsem chtěla ochutnat, ale voda na umytí nebyla poblíž.Normálně neloupu žádná rajčata.Také sem, tam nějaké prasklo při deštích, ale opravdu minimálně        .    MÍLA   

               
host - 17.210 (?), 1.12.2015 13:46

mi lupeme rajciny ed robime stavu. Potom to ide dobre cez sito,

      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3292) - 173.17 (?), 1.12.2015 9:48

Také jsem několik let pěstoval Pollicino. Jeho chuť je opravdu jedna z nejlepších. Jen mně vadilo, že i při menších deštích tato rajčata hodně pukala, často i jen načervenalé plody, které už potom nedozrály a nedaly se konzumovat. Dovedu si představit, že letošní sezóna byla pro tuto odrůdu vynikající.

                           Vladimír

         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 6.12.2015 18:02

Konečně jsem se dostala k napsání příspěvku ohledně cherry rajčat u mne na zahradě v roce 2016. Jiná rajčata než cherry se u nás přímo nekonzumují. Letos jsem pěstovala 10 rostlin ve skleníku a tři rostliny Philovy F1 venku. Místa ve skleníku pro rajčata mám přesně určená a více jich tam není možno vysadit. Mám ještě nějaká zbylá semínka ruských odrůd, takže budu pěstovat Finik O, Sl. Děvočku a Nasťu Sl. Tyto odrůdy mám prověřené, chutnají nám, jsou plodné. Jejích nevýhodou je špatné shánění semen, sháním přes prostředníky, ne vždy s úspěchem. Další a to možná ještě větší nevýhodou je nevyrovnanost těchto F1 semen, různé příměsi v originálních sáčcích, občas naroste Děvočka kulatá namísto soudkovité, Nasťa determinantní... Dětskaja radost mne neoslovila, příliš malé plody, neduživá rostlina, pěstovat nebudu. Budu pěstovat Tomatoberry garden, velmi nám vyhovuje jeho chuť, rostlina roste méně bujně a nepatří k nejvýnosnějším.
Nově hodlám zkusit Datlo ze Zahrádkáře, zatím jsem si na něj neudělala místo, několik semen jsem rozdala přátelům, rostlo jim pěkně, byli spokojeni s chutí. Do budoucna bych chtěla Datlem nahradit Finik O. Dále hodlám vyzkoušet Mandat F1, tím bych chtěla nahradit Děvočku a Nasťu. Směřuji k pěstování cherry odrůd dostupných v ČR za rozumnou cenu, abych mohla tyto odrůdy doporučit přátelům k zakoupení, abych nemusela tolik odrůd řízkovat. Představuji si, že bych do budoucna klonovala tak do pěti odrůd, jejichž semínka jsou drahá a/nebo nedostupná. Ostatní bych vysévala později k běžnému předpěstovávání. Jiřina

            
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 6.12.2015 18:12

Myslím si, že výběr semen cherry rajčat na našem trhu se hodně liší od doby před pěti a více lety. To byl k dispozici Idyll, Ildi, Bejbino, Chorola a to bylo tak vše. Dneska je již dostupné drobotiny mnoho odrůd a dá se již vybrat. Přátelům bych mohla doporučit Pollicino, zkoušela jsem ho, nebylo špatné, nyní místo něj pěstuji klonované ruské odrůdy. Výborné bylo i Strilo. Dobré reference má Datlo a Mandat. Dále jsou na obzoru novinky, které zatím nejsou na trhu. Dá se vybrat. Nemusíme nutně jezdit pro semínka do Ruska či do Ameriky.  Jiřina

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika