Postrek na paradajky a uhorky



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4512) - 2.164 (?)
23.6.2024 13:18

Dohledal jsem, že v SR Infinito (Magnicur Finito) do rajčat už také není povoleno. Tady je pak výhoda toho Cabrio Duo, že je do okurek i rajčat (plus do brambor a cibule) a má krátkou OL. Jinak mně rajčata ještě zdaleka nezrají a okurky neplodí. Stříkal jsem brambory několikrát proti plísni (Infinito, Cabrio Duo) a současně jsem vždy postříkal i okurky a rajčata, preventivně. Až se bude blížit jejich sklizeň, tak chemickou ochranu omezím na nejnutnější minimum.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 168.19 (?), 23.6.2024 7:25, zobrazeno: 573x

Dobry den, 

niekedy sa dali kupit postreky Acrobat a Ridomil dnes uz nie. Co puzivate ako nahradu? Tieto boli systemove a kontaktne kontaktne su o nicom ked prsi tyzden ako teraz paradajky a uhorky su sama plesen a to v celej zahradkarskej osade. Take domace recepty to je o nicom nepomahaju. Je nieco co zabera?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4512) - 2.164 (?), 23.6.2024 11:39

Fungicidy se musí používat preventivně, maximálně při prvních příznacích. Teď už budou jen chorobu brzdit. Já používám oblíbený přípravel Cabrio Duo z Polska (www.kamenik.sk, z Allegro nebo přímo zakoupit v Polsku, u nás není) na střídačku s Infinito (= Magnicur Finito). Dále je dostupná Ortiva (ale má nově na okurky OL 12 dnů). Všechny tyto přípravky mají systémový nebo hloubkový účinek, což je výhoda, pokud plíseň už je. Infinito (Magnicur Finito) nemá v ČR registraci do rajčat, i když dříve měl. Myslím, že v SR ji má stále. Ortiva obsahuje úl. azoxystrobin. Je zajímavé že jiné přípravky s azoxystrobinem mívají OL v okurkách stále 3 dny. Vy musíte jednat rychle, takže doporučuji Infinito (Magnicur Finito) nebo Ortivu. Jsou běžně dostupné. A uvažoval bych o pořízení Cabrio Duo (existuje i Cabrio Top, to ne).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4512) - 2.164 (?), 23.6.2024 13:18

Dohledal jsem, že v SR Infinito (Magnicur Finito) do rajčat už také není povoleno. Tady je pak výhoda toho Cabrio Duo, že je do okurek i rajčat (plus do brambor a cibule) a má krátkou OL. Jinak mně rajčata ještě zdaleka nezrají a okurky neplodí. Stříkal jsem brambory několikrát proti plísni (Infinito, Cabrio Duo) a současně jsem vždy postříkal i okurky a rajčata, preventivně. Až se bude blížit jejich sklizeň, tak chemickou ochranu omezím na nejnutnější minimum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.19 (?), 23.6.2024 15:41

Striekal som uz Finito a neviem ci som urobil silny postrek ako na zemiaky a na kazdej paradajke nove mlade listky su skvrny cierne akoby spalene alebo co im je do postreku neboli len dufam ze odrastu a nebude to nic vazne. Ortivu mam a asi strieknem paradajky aspon tym. Uhorky som dal Aliete ale tiez maju plesen uz akoby tie pripravky nezaberali

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.19 (?), 23.6.2024 15:42

Este som na polskej stranke cital ze sa da pouzit pripravok Revus ale u nas je tiez len na zemiaky urceny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4512) - 2.164 (?), 23.6.2024 16:32
Revus jsem do rajčat taky v minulosti používal. Ale jinak ošetřujete dobře, bohužel pozdě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.29 (?), 23.6.2024 23:59
To čo sa Vám vytvorilo sú popáleniny..postrek by mal do hodiny dvoch uschnúť..zrejme Ste robili postrek na večer alebo za slnka..výrastky budú aj zdravé ale chvíľku to potrvá... tieto už ostanú také, neskôr ich môžete odstrániť..popáleniny sa môžu ukázať aj na stonke..ale zahoja sa, ostane jazva... stalo sa mi to s ortivou. pozor na to... rastline chvíľku potrvá kým sa rozbehne...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 108.2 (?), 26.6.2024 6:46

Dobrý den,

áno striekal som večer. Nové výhonky sú už ok. Avšak včera keď som vylamoval bočné výhonky všimol som si, že veľa nových mladých plodov (velké nie) sú popraskané. Foto v prílohe. Je možné, že to tiež sposobil postrek alebo od dažďov? Len dúfam, že to pleseň nebude.

popraskané plody
popraskané plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4512) - 2.164 (?), 27.6.2024 17:26
Na plíseň to nevypadá, snad od deště.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika