Plíseň na rajčatech



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?)
19.8.2013 12:37

Máte to jen na spodních listech nebo na všech? Nejspíše se jedná o poruchu ve výživě rostlin. Prolistujte si diskuze a někde tohle téma najdete.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Schrajerka - (26) - 42.60 (?), 19.8.2013 12:31, zobrazeno: 11290x

Dobrý den už od července bojuji s touhle plísní stříkala jsem dvakrát.. Myslela sem si že je to septirova skvrnitost rajčete koupila jsme na to postřik a nepomohlo to nevíte co by se stím dalo dělat? děkuji za odpovědi :)


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?), 19.8.2013 12:37

Máte to jen na spodních listech nebo na všech? Nejspíše se jedná o poruchu ve výživě rostlin. Prolistujte si diskuze a někde tohle téma najdete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 19.8.2013 12:55

Chtělo by to detailní fotku zespodu listu, takhle se někdy projevují svilušky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 19.8.2013 13:05

s plísní to nemá nic... je to poškozeno hmyzem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?), 19.8.2013 13:25

Tak to je zajímavý poznatek, na rajčatech jsem nikdy svilušky nehledal. Všelijaké breberušky jsem tam našel (Pidikřístek) ale nikdy jsem tomu nepřikládal zvláštní význam, škůdce na rajčatech (vyjma mandelinek) jsem nikdy neřešil, rád se poučím a odpoledne to doma prohlídnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3272) - 5.149 (?), 19.8.2013 13:49

Taky si myslím, že to je nějaká porucha ve výživě. Chce to trochu pohledat na internetu. Mně to třeba připomíná svou barvou poruchy listů vinné révy při nedostatku hořčíku, kdy při současném nadbytku dusíku listy červenají, Později se na nich tvoří tmavohnědé skvrny a listy odpadávají. Jinak opravdu to chce dát si tu práci a hledat. K třásněnkám- pochopitelně třásněnky na rajčatech mohou být a dokonce jsou jediným způsobem jak se může přenášet velmi nebezpečná choroba rajčat- virová bronzovitost. Ale sám jsem nikdy žádné třásněnky na svých rajčatech nezaznamenal (možná že je tak pečlivě nestuduji). Sem tam nějaký list mě nemůže při mém počtu rajčat nějak rozházet.

              Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Schrajerka - (26) - 42.60 (?), 19.8.2013 17:33

Listy z druhé strany...



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 242.167 (?), 19.8.2013 18:32

Prohlížel jsem nějaké takové podobné listy a na jednom jsem našel nějaké tři mšice nebo co to bylo, na jiném zase nějaké torza bílých breberušek, jinak nic. Jednalo se o dva-tři jedince.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 19.8.2013 22:08

Snímek paní Michaely mi nepřipadá na svilušky, plísen to též není. Vím, že u rajčat existuje spousta chorob, některé se u nás nevyskytují, jiné jen snižují výnos, ty mne až tolik nezajímají. Sama řeším jen plíseň bramborovou a apikální nekrozu.

Ještě k těm sviluškám. Letos mám na jedné rostlině Nastěny Sl. svilušky venku. Jistě jde o svilušky, na spodku listů je lupou viditelná pavučinka po jejichž vláknech se rychle pohybují drobní tvorové. Listy jsou neduživé stříbřité.  Postiženo je jen jedno rajče v řadě, ostatní jiné odrůdy postiženy nejsou, další Nasťu mám ve skleníku, tam jsou listy zdravé. Jev přisuzuji letošnímu velmi teplému a suchému počasí, které u nás dosud panovalo. Hlavně je nízká vzdušná vlhkost, to sviluškám vyhovuje, proč je postižená jen Nasťa /naštěstí/ nevím. Zkusím přidat nekvalitní fotky foceno po bouřce bleskem.  J.

Listy postižené sviluškou.
Listy postižené sviluškou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 19.8.2013 23:04

Já bych to na ty třásněnky tipovala, na jaře jsem je na rajčatech měla (v zimní zahradě), listy byly ze spodní strany stříbřité, zvrchu byly nahnědlé...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika