Odrůdy rajčat, které už rozhodně nechci



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2809) - 208.138 (?)
9.1.2024 21:40

Těch dobrých a velmi dobrých PB rezistentních odrůd je víc, ale Primabella jako jediná z nich není hybrid. A v tom je ta veliká výhoda. Semínka stále zdražují a je jich v balení stále méně.

Letos oprubuju 4 další OP rezistentní odrůdy. Rondobella zklamala. A z Ameriky snad dostanu Iron Lady. Tak tu k tomu přidám. Ale pověst, která ji předchází chuťově mi moc nadějí nedává. Ale je prý odolná i proti Septorii.

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3272) - 61.48 (?), 2.1.2024 18:42

Jediná špatná věc, že jste si vybral špatného prodejce semen. To se mně také jednou stalo, když jsem si koupil semena od Gengelu. Všechno byly podle nich staré nebo rodinné dědictví, ale když jsem rajčata porovnal s popisy, tak to bylo úplně něco jiného a kvalita mizerná. Než kupovat semena od Permasemínek M. Kvapila, tak je levnější a lepší koupit semena od SEMO, Moravosed a nebo Dobrá semena. Kvalita je zaručená, semena jsou relativně levnější a chuť nemůže být takové zklamání jako třeba u Latahu.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2809) - 208.138 (?), 3.1.2024 10:42

Já nakonec vybral Dobrá semena jako generálního dodavatele, ale ne rajčat. Ta mám od Bobbyho a z minulosti. Tak pak dám vědět, zda jsou DS důvěryhodná.wink

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Tomáš M. - (15) - 230.81 (?), 3.1.2024 11:01

Mě také permasemínka zklamaly. Ne, že by se jednalo o špatné osivo, nebo, že by odrůdy neodpovídaly. Ale nadšené popisy některých odrůd včetně recenzí zákazníků moc neodpovídaly skutečnosti při pěstování. Mnohem lepší zkušenosti jsem měl s popisy odrůd chilli i rajčat u e-shopu chili-seminka, ale ten už bohužel nefunguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 38.191 (?), 8.1.2024 12:47

já měl 3 rajčata z permasemínek a všechno byl propadák. Zkouším, zda najdu dobré rajče nehybrid

Tato sekce které rajče nechutná je zajímavá, ale někdy jsem dost překvapen, že někomu chutnají rajčata Ildim, marzano, atd a nebo nechutnají starty, tornada, valdo, která zase jiným chutnají.

Mám plán, jak udělat výběr chutných plodů, tak letos uvidím.. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2809) - 208.138 (?), 2.1.2024 22:17

Dobře, že jste tohle téma připomněl.

Z letošních odrůd (2023) vyřadím nejspíš navždy:

Rondobella: kvůli chuti a odolnosti proti chorobám

Gourmansun: krásné plody, ale zcela nerajčatové chuti, spíš jako blíže neidentifikované ovoce. Náchylné k suché hnilobě.

Paoline: nevýrazná chuť

Crimson Plum: letos mnohem méně chutná než loni. Semínka byla ale původní.

Musím ale podotknout, že u všech mých odrůd, včetně těch stálic jako Mountain Magic, Galahad, Defiant, Crimson Crush i Cocktail, atd. došlo letos ke zhoršení chuti oproti loňsku, a to až o 2 stupně (1 - 10). Rok 2023 mne jen utvrdil v tom, že 2022 byl výjimečný rok.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (746) - 167.50 (?), 6.1.2024 7:45

Vlani som skúšala Rezistentné odrody:1. HONEYMOON F1, 2. GOURMANSUN F1, 3. PRIMABELLA, 4.APPELBERRY- RED F1,5. ORANGE F1, 6.YELLOW F1,7. RESIBELLA, 8. ROSE CRUSH F1 z Bobby seeds. Z nich testom prešla iba PRIMABELLA, ktorú sadím už 4 roky a dám aj teraz. Najviac z nich sklamal GOURMAN SUN F1. Z ďalších, čo už určite nevysadím, je MICHAEL POLLAN- neskutočne trpel na nekrózu špičiek. Je toho aj viac (mala som vlani 108 odrôd) Naopak, každoročne na mojej záhrade už 40 rokov nesmie chýbať START S F1.

                                                           E. T.

PRIMABELLA 22.11.2023
PRIMABELLA 22.11.2023
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2809) - 208.138 (?), 6.1.2024 10:47

Ahoj Evi, to je dobře, že jsi se ozvala. A díky za přání. Totéž přejeme my Tobě.

Jinak se téměř naprosto shodneme o těch odrůdách. Míra a já jsme ještě vzali na milost Apple Berry. On Orange, já Red. Výborně se mi hodilo na sušení. Honeymoon mi vyšel chutný v roce 2022, ale loni to byla bída. Naproti tomu Primabella dostála svému názvu: byla jak príma, tak krásná. Jak loni, tak předloni.smiley

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Tomáš M. - (15) - 168.238 (?), 9.1.2024 15:35

Zdá se, že na té Primabelle jako jediné (nebo jedné z mála) opravdu dobré rezistentní odrůdě se nás shodne více. Tak na tom už něco bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2809) - 208.138 (?), 9.1.2024 21:40

Těch dobrých a velmi dobrých PB rezistentních odrůd je víc, ale Primabella jako jediná z nich není hybrid. A v tom je ta veliká výhoda. Semínka stále zdražují a je jich v balení stále méně.

Letos oprubuju 4 další OP rezistentní odrůdy. Rondobella zklamala. A z Ameriky snad dostanu Iron Lady. Tak tu k tomu přidám. Ale pověst, která ji předchází chuťově mi moc nadějí nedává. Ale je prý odolná i proti Septorii.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 38.191 (?), 8.1.2024 12:42

Tastier jsem zkoušel v loni a byl jsem nadšen z chuti. Dokonce jsem po něm šáhnul raději než po startuF1, který pěstuji již dobrých 30 let a to je co říci. U tastier rajčete bych snad jedině pomluvil silnější slupku, ale nepraská, nepadá.l.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika