Nová rajčata Semo



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?)
8.1.2013 9:24

Odrůdu Corzaro nabízelo vloni Semo jako ekvivalent San Marzana, obě jsem vysadil ale bylo to neštěstí. Hlavní vinu nese špatné počasí, tyto tyčkové odrůdy jsou holt "stavěné" na teplo a slunečno. To keříčkové odrůdy stejného nebo podobného typu neměly chybu co do plodnosti i kvality plodů. Možná je to i díky tomu že byly rané nebo polorané. Kdybych měl jen typy "san marzano" tak nenasuším a nezpracuji dohromady nic, navíc praskaly a byly od stopky až do jedné čtvrtiny zelené.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 8.1.2013 9:33

Zelené odrůdy jsem měl tři, předloni Green Zebra, Izumrudnoe Jabloko a vloni Samocvet Izumrudnyj. Chuťově vynikající s jedinečnou štiplavou ostrou rajčatovou chutí je Samocvet, bohužel praskání je u něj přímo neštěstí. Měl jsem ho v květináči na záhoně ale praskal všude, stačilo doslova jen projít kolem něj s petkou vody. Možná ho zkusím ještě ve skleníku který se chystám zbudovat, a který by měl sloužit rajčatovým raritám. Co se týče dalších dvou tak s nimi jsem velmi rychle zkončil, ta rajčata nám prostě nechutnají, semena jsou k dispozici, stejně tak černá, bílá a červená-strakatá.

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 8.1.2013 9:24

Odrůdu Corzaro nabízelo vloni Semo jako ekvivalent San Marzana, obě jsem vysadil ale bylo to neštěstí. Hlavní vinu nese špatné počasí, tyto tyčkové odrůdy jsou holt "stavěné" na teplo a slunečno. To keříčkové odrůdy stejného nebo podobného typu neměly chybu co do plodnosti i kvality plodů. Možná je to i díky tomu že byly rané nebo polorané. Kdybych měl jen typy "san marzano" tak nenasuším a nezpracuji dohromady nic, navíc praskaly a byly od stopky až do jedné čtvrtiny zelené.

                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 8.1.2013 9:34

Corsaro jsem měla ve skleníku a nebylo nic moc, násada plodů slušná, chuť nijaká, zrálo hodně pozdě.

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3294) - 5.149 (?), 8.1.2013 9:53

Souhlasím, násada plodů Corsara lepší než u všech ostatních odrůd typu San Marzano, jenže podle mne toto rajče nikdy nedozraje aby mělo dobrou chuť (asi typ LSL). Sušil jsem je, zavařoval a ani při tomto zpracování nedosáhlo úrovně ostatních z okruhu San Marzano (Gigante, SM 3, nano). Měl jsem pět rostlin.

             Mr Big

                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 8.1.2013 9:42

dovolím si trochu oponovat, San Marzano se dari kazdym rokem, vloni bylo dokonce stredne rane, polorané a plodu dostatek, mozna jen by mohlo mit vetsi plody, i kdyz ta velikost byla zapricinena suchem, navic ani jeden plod nepraskal, coz vidim jako velkou prednost teto odrudy, ale je fakt že vyslovene rane na suseni si take koupim

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3294) - 5.149 (?), 9.1.2013 7:09

Tipl bych si, že o registraci zeleniny dost víte. Mohl byste o ní něco více napsat? Já se dovím, že něco bylo nově registrováno jen ze Zahrádkáře nebo na internetu.

            Mr Big

                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 9.1.2013 7:46

Otázka bude asi na mne, tak zkusím odpovědět.
Odrůdy, které jsou registrovány nebo přihlášeny k registraci v ČR se dají najít na stránkách ÚKZÚZ v databázi odrůd. Tam se dá najít u jednotlivých plodin, co je v registraci a u nových registrovaných odrůd i krátký popis. Samozřejmě se ale mohou v ČR prodávat i jiné odrůdy, stačí aby daná odrůda byla registrováná v některém státě EU (platí např.u zelenin, kdy všechny odrůdy jsou uvedeny ve Společném katalogu odrůd druhů zeleniny.
Pokud by Vás zajímalo něco dalšího, dejte vědět.

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3294) - 5.149 (?), 9.1.2013 8:04

Díky. Díval jsem se na to a je mně jasné jak to funguje. Pokud bych ještě něco potřeboval tak bych se zeptal.Více méně jsem se ptal kvůli tomu, jak mohlo SEMO tak rychle nahradit Corzaro Gigantem.

        Mr Big

                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 9.1.2013 9:07

tak ty odkazy, to budu mit na cely den :D rozhodne zajimnave se trochu podivat co se kde děje :)

                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 9.1.2013 9:29

Jeste by me zajimnalo, kde vsude se delaji uznavaci zkousky v polnych podminkach, kdyz jsem byl v Dobřichovicích tak rikal, že plodová se dělá hlavně někde na Moravě, tam dělali hl.obilí, košťáloviny a nějaký cibuloviny.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika